Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Prezentari piese Korg PA4x - Cristian | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
vitalusca a scris ... Sper ca nu se supara nimeni daca pun si varianta mea la Sarba de Nunta aici LINK: Click aici! P.S. Daca incalc vreo regula se poate de sters postarea mea Salutare! Atat timp cat Cristian (care a deschis acest thread de prezentare a pieselor proprii) apreciaza postarile tale asta este tot ce conteaza. Am cateva remarci de facut referitor la postarea ta: 1. imi place mult sunetul general, pentru ca este aerisit! 2. as zice ca este Yamaha sau Korg din ultima generatie (poate ne spui pe ce clapa este facut)3. felicitari pentru interpretare! Ma bucur mult atunci cand ascult piese facute de oameni pasionati si priceputi! Felicitari @vitalusca! Felicitari Cristian! |
||
| Back to top |
|
||
| vitalusca |
|
||
![]() Registered Member #4632
Joined: 29 Dec 2008Posts: 81 |
În primul rînd Mulțumesc domnului Cristian că este de acord cu postarea mea. Nu este Yamaha este un Korg Pa600. |
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
vitalusca a scris ... Sper ca nu se supara nimeni daca pun si varianta mea la Sarba de Nunta aici LINK: Click aici! P.S. Daca incalc vreo regula se poate de sters postarea mea Salut din nou, Am ascultat de foarte multe ori piesa asta in interpretarea ta. De curiozitate, este trasa live sau este facuta in Sequencer sau prelucrata midi in vreun fel? Multumesc si spor! Marius |
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
Crystian a scris ... geogenesys a scris ... Referitor la ,,tambalul trage in urma,, se poate sa fie si asa...dar ce deranjeaza si sigur trage in urma este panajul de la chitara....odata rezolvata probema asta, pot sa ma pronunt si in privinta tambalului, pt ca s-ar putea ca tocmai ea sa creeze acea impresie despre tambal...cred ca e o chitara editata in Pa3 si in Pa 4 suna diferit(e si normal, alte tonuri, alte setari)...Cristian foloseste sarba lui Viorel, aproape sigur. Acum la Vitalusca, te contrazic Victor, basul nu este tare deloc, ci tocmai potrvit ca volum...depinde pe ce asculti...eu ascult pe casti Audiotechnik, nu zic ca sunt cele mai bune, dar cred ca tu ai un exces de bas pe sistemul pe care asculti...cred ca el foloeste sarba lui Denis imbunatatita,....daca ar fi sa compar, per total imi place mai mult varianta lui Vitalusca, mai ales interpretarea...na, e moldovan, e de acolo Salutare! Într-adevăr folosesc Sârba lui Viorel cu mici modificări, dar problema apare doar în momentul în care înregistrez piesa direct în clapa (sequencer, record), apare acel lag care lasă impresia de nesicronizare pe măsură, nu știu de ce dar problema asta am observat-o și pe Pa3x! Salutari! curios,am incercat si eu cateva inregistrari in sequencer,dar nu am observat sa-mi fi facut problema asta. [ Edited Wed, 14 Nov 2018, 09:43PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
vitalusca a scris ... În primul rînd Mulțumesc domnului Cristian că este de acord cu postarea mea. Nu este Yamaha este un Korg Pa600. Felicitari maestre pentru interpretare si pentru sound! si eu sunt curios sa stiu cum ai inregistrat piesa.imi place mult trilul acela de ,,coda,, Cred ca folosesti si pedala de expresie. Sanatate si spor ! |
||
| Back to top |
|
||
| vitalusca |
|
||
![]() Registered Member #4632
Joined: 29 Dec 2008Posts: 81 |
Salut! Vreau să-i răspund D-nului 'pustiulica' - este facuta in Sequencer.
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
vitalusca a scris ... Salut! Vreau să-i răspund D-nului 'pustiulica' - este facuta in Sequencer. ok.daca vrei sa-i raspunzi doar D-nului 'pustiulica'...scuze de deranj! [ Edited Thu, 15 Nov 2018, 01:14AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| vitalusca |
|
||
![]() Registered Member #4632
Joined: 29 Dec 2008Posts: 81 |
Scuze! D-nul miki67, mesajul dvs. nu era atunci cind am scris. 'Coda' este cu expresia facuta (eu o fac cu mouse-ul dar se poate si cu pedala)
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
vitalusca a scris ... Scuze! D-nul miki67, mesajul dvs. nu era atunci cind am scris. 'Coda' este cu expresia facuta (eu o fac cu mouse-ul dar se poate si cu pedala) Multumesc frumos pentru raspuns domnul vitalusca! credeam ca am deranjat cumva.acum m-am linistit. inca odata,felicitari! ce ton de acordeon este acela? si inca o intrebare,aveti pe youtube sau pe altundeva alte inregistrari? [ Edited Thu, 15 Nov 2018, 12:53PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| angelitto |
|
||
![]() ![]() Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014Posts: 1130 |
Da click aici Mihai si le ai pe toate
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]









