Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg pa900 decompresare | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Salutare miki67 am rezolvat, problema era de la memorie insuficienta , am mai sters cateva samplere care nu prea le foloseam si acuma merge. Ce sa faci miki67 asa este cu amatori ca mine mai dau batai de cap, eu unul invat din mers mai cu ajutorul vostru mai cu cartea, important este sa invat intr-un final. Salutari si respectele mele miki67. |
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
cipri a scris ... Salutare miki67 am rezolvat, problema era de la memorie insuficienta , am mai sters cateva samplere care nu prea le foloseam si acuma merge. Ce sa faci miki67 asa este cu amatori ca mine mai dau batai de cap, eu unul invat din mers mai cu ajutorul vostru mai cu cartea, important este sa invat intr-un final. Salutari si respectele mele miki67. daca faceau cei de la korg meniul clapei si in limba romana ai fi inteles imediat mesajul la incarcarea tonului (banuiesc ca ti-a iesit Enough space memory). in fine,totul bine cand se termina cu bine. Bafta! Cu respect Mihai Rafila |
||
| Back to top |
|
||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Aaa nu Mihai stai sa vezi cand am incarcat tonul in clapa la copiat dar nu mi-a dat eroarea obisnuita Enough space memory , pur si simplu nu scotea nici un sunet , eu selectam tonul apasam pe clape dar nici un sunet , am mai patit la un ton de hohner vox atunci a dat eroare dar cand selectam tonul sa cant se auzea un fel de sunet de clapete inchise gen sunetul la acordeon cand inchide supapa, curios probabil mai trebuia 2-5% din totalul samplerului de incarcat zic si eu . Una peste alta tonul de hohner se aude bine dar cam incet si nu stiu cum sa-l dau mai tare inafara de volume de langa pad nu am gasit alt volum ptr ton, separat de cel general al clapei. Mihai inca o data multumesc ca ia avut bunavointa si rabdare cu mine.
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
cipri a scris ... Aaa nu Mihai stai sa vezi cand am incarcat tonul in clapa la copiat dar nu mi-a dat eroarea obisnuita Enough space memory , pur si simplu nu scotea nici un sunet , eu selectam tonul apasam pe clape dar nici un sunet , am mai patit la un ton de hohner vox atunci a dat eroare dar cand selectam tonul sa cant se auzea un fel de sunet de clapete inchise gen sunetul la acordeon cand inchide supapa, curios probabil mai trebuia 2-5% din totalul samplerului de incarcat zic si eu . Una peste alta tonul de hohner se aude bine dar cam incet si nu stiu cum sa-l dau mai tare inafara de volume de langa pad nu am gasit alt volum ptr ton, separat de cel general al clapei. Mihai inca o data multumesc ca ia avut bunavointa si rabdare cu mine. tonul acesta l-ai pus pe sts-uri sau unde? se poate da volum din mai multe parti.banuiesc ca l-ai pus pe Sts.in cazul asta,selectezi tonul care vrei sa-l modifici,apesi Menu,Mixer si acolo vezi ca ai printre altele si Eq Gain.il mesteresti de acolo.in sens orar se amplifica.ai trei gain-uri.inalte,medii si joase.dupa ce l-ai mesterit,nu uita sa salvezi sts-ul sau performanta(depinde de unde lucrezi tonul) daca mai ai nelamuriri,spune fara probleme.atat cat stiu, ajut cu placere Bafta Cipri! [ Edited Tue, 04 Dec 2018, 02:42AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Multumesc Mihai sa ai o zi frumoasa si sarbatori binecuvantate alaturi de cei dragi.
|
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
cipri a scris ... Multumesc Mihai sa ai o zi frumoasa si sarbatori binecuvantate alaturi de cei dragi. Multumesc la fel Cipri,Doamne ajuta! |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





