Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Accesorii clape |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| roland xp80 | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| danyrusu |
|
||
![]() Registered Member #10679
Joined: 19 Dec 2011Posts: 61 |
salutare colegi!doresc sa mi cumpar contacte banda(gume) pentru xp80 .Nu gasesc niciunde...nu cunosc de la ce alte tipuri de rolanduri sunt compatibile.va rog ajutatima
|
||
| Back to top |
|
||
| danyrusu |
|
||
![]() Registered Member #10679
Joined: 19 Dec 2011Posts: 61 |
am pus niste poze cu banda de contacte![]() ![]() |
||
| Back to top |
|
||
| arhanghelxxl |
|
||
![]() Registered Member #8866
Joined: 04 Feb 2010Posts: 48 |
Mergi de cauta la un magazin de electronice kit pentru reparatii telecomenzi - ai nevoie doar de "pastila" de carbon pe care o lipesti dupa ce in prealabil ai "sters-o" pe cea de pe "guma "cu contacte de la clapa . Pastila o lipesti simplu cu adeziv si nu te mai doare capul ! Sper sa reusesti !!! |
||
| Back to top |
|
||
| arhanghelxxl |
|
||
![]() Registered Member #8866
Joined: 04 Feb 2010Posts: 48 |
Pe cea de pe guma o poti chiar taia fin cu o lama de ras ca sa nu se incarce in plus prin lipirea altei pastile ci sa iesi in final la aceeasi dimensiune-distanta a pasului !!! |
||
| Back to top |
|
||
| Catalin73 |
|
||
![]() Registered Member #17207
Joined: 02 Jul 2018Posts: 89 |
Salut danyrusu,vezi aici pe ebay LINK: Click aici! Sper ca ti am fost de folos LINK: Click aici! [ Edited Tue, 08 Jan 2019, 09:34PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| bratgeorge |
|
||
![]() Registered Member #15363
Joined: 17 Aug 2015Posts: 102 |
Cred ca se potrivesc si cele de g600 , g800 , g1000 , doar cred ca trebuiesc tăiați pinii de ghidaj. |
||
| Back to top |
|
||
| danyrusu |
|
||
![]() Registered Member #10679
Joined: 19 Dec 2011Posts: 61 |
va multumesc...am dat comanda si in cel mult 4 saptamani imi ajung
|
||
| Back to top |
|
||
| bratgeorge |
|
||
![]() Registered Member #15363
Joined: 17 Aug 2015Posts: 102 |
danyrusu a scris ... de unde leai comandat si cat au costat ?va multumesc...am dat comanda si in cel mult 4 saptamani imi ajung [ Edited Sat, 12 Jan 2019, 04:02PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| danyrusu |
|
||
![]() Registered Member #10679
Joined: 19 Dec 2011Posts: 61 |
de la sound creation din Timisoara ..Ei m-i le-au adus ..toate cele 6 octave m-au costat 115 lei incluzand fan curierul
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








