Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Parere acordeon nou semplat Korg Pa4X | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
Vă mulțumesc pentru păreri! Un mic demo cu sound-ul la care am ajuns după prima lună de lucru pe korg: LINK: Click aici! Sănătate !!! [ Edited Wed, 30 Jan 2019, 10:43PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| cantlaclapa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011Posts: 793 |
nu-i rau deloc pentru prima luna suna curat e ok eu as lucra altfel tonul de braci dar asta tine deja de gusturi... |
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
Mulțumesc dn. Sergiu de părere, într-adevăr cu braciul pare-mi-se e cel mai greu de lucrat...
|
||
| Back to top |
|
||
| cipri |
|
||
![]() Registered Member #10828
Joined: 19 Feb 2012Posts: 200 |
Salutare , am avut o perioadă impresia ca folclorul romănesc a ramas undeva suspendat in trecut , dar iata ca sunt multi tineri care duc mai departe muzica noastră strămosească . Felicitări si numai bine.
|
||
| Back to top |
|
||
| SpinuE |
|
||
![]() Registered Member #17379
Joined: 31 Jan 2019Posts: 2 |
Suna foarte bine!
|
||
| Back to top |
|
||
| victorr |
|
||
![]() Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010Posts: 828 |
Basul si pana de chitara eu le-as da putin mai incet, iar la braci vezi cum ii dai grasime, incearca pe la frecventele 400-600 Hz sa dai boost, experimenteaza si vezi ce merge. Braciul aproape ca nu se aude.
|
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
victorr a scris ... Basul si pana de chitara eu le-as da putin mai incet, iar la braci vezi cum ii dai grasime, incearca pe la frecventele 400-600 Hz sa dai boost, experimenteaza si vezi ce merge. Braciul aproape ca nu se aude. Merci de sfat. Pe ce sistem audio asculți? |
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
cipri a scris ... Salutare , am avut o perioadă impresia ca folclorul romănesc a ramas undeva suspendat in trecut , dar iata ca sunt multi tineri care duc mai departe muzica noastră strămosească . Felicitări si numai bine. Mulțumesc de apreciere! Aveți dreptate, e datoria fiecărui dintre noi în special a celor ce fac muzică să promoveze tradiția și folclorul. Sănătate! |
||
| Back to top |
|
||
| victorr |
|
||
![]() Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010Posts: 828 |
sVipper a scris ... victorr a scris ... Basul si pana de chitara eu le-as da putin mai incet, iar la braci vezi cum ii dai grasime, incearca pe la frecventele 400-600 Hz sa dai boost, experimenteaza si vezi ce merge. Braciul aproape ca nu se aude. Merci de sfat. Pe ce sistem audio asculți? Pe Trust Vigor 2.1: LINK: Click aici! |
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
victorr a scris ... sVipper a scris ... victorr a scris ... Basul si pana de chitara eu le-as da putin mai incet, iar la braci vezi cum ii dai grasime, incearca pe la frecventele 400-600 Hz sa dai boost, experimenteaza si vezi ce merge. Braciul aproape ca nu se aude. Merci de sfat. Pe ce sistem audio asculți? Pe Trust Vigor 2.1: LINK: Click aici! Întreb pentru că am verificat pe Krk Rokit 8 și pe M-Audio Bx5 și mi se pare din contra că braciul este cam tărișor, oricum îți mulțumesc pentru părere constructivă!! |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








