Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
NEW OS V3 KORG PA4X
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
Laszlo
Thu, 14 Mar 2019, 12:35AM

Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009
Posts: 274
nu stiu la voi, dar la mine tonurile de fabrica sunt total aiurea.. adica la chitari si la stringsuri am observat ca are un numa tonul respectiv si suna alt ton. Adica scrie Jazz guitar dnc si suna nylon sau clean. Si la stringsuri la epic sound suna analog strings si la alt ton de strings suna epic... cred ca trec inapoi la versiunea 2.3...

Back to top
miki67
Thu, 14 Mar 2019, 08:23AM

Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009
Posts: 666
Laszlo a scris ...

nu stiu la voi, dar la mine tonurile de fabrica sunt total aiurea.. adica la chitari si la stringsuri am observat ca are un numa tonul respectiv si suna alt ton. Adica scrie Jazz guitar dnc si suna nylon sau clean. Si la stringsuri la epic sound suna analog strings si la alt ton de strings suna epic... cred ca trec inapoi la versiunea 2.3...


Salut Laszlo! Cred că vrei sa spui că te întorci la v 2.2,dar cred că nu va fi nevoie.fa.i factory restore și după aceea vei vedea că va suna ok.este recomandat a face factory restore și înainte de a incarca os nou,in cazul acesta v3.
Succes!

Back to top
cosmin33
Thu, 14 Mar 2019, 01:24PM
Registered Member #595
Joined: 03 Aug 2008
Posts: 7
Salutare tuturor! Am instalat os v3 exact conform scenariului dat de dl Andronescu, deci am respectat întocmai toți "pașii" , dar...în continuare rămâne bugul cu sincronizarea padurilor cu style-urile. În rest totul este ok. Rămâne de văzut dacă vom primi o nouă versiune de la Korg, care să elimine această eroare, zic eu destul de importantă ptr. exploatarea pa4x.
Până atunci ...voi face rollback la v.2.2.

[ Edited Thu, 14 Mar 2019, 01:27PM ]


Back to top
angelitto
Thu, 14 Mar 2019, 02:45PM


Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014
Posts: 1130
Sunt 2 variante referitor la bugul padurilor care de fapt nu e un bug. Ori asteptati pana Korg va scoate un update de OS cu actualizarea acestei probleme, ori editati fiecare pad in parte si il salvati cu setarea ”Pad sync=beat” .

Back to top
miki67
Thu, 14 Mar 2019, 03:14PM

Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009
Posts: 666
angelitto a scris ...

Sunt 2 variante referitor la bugul padurilor care de fapt nu e un bug. Ori asteptati pana Korg va scoate un update de OS cu actualizarea acestei probleme, ori editati fiecare pad in parte si il salvati cu setarea ”Pad sync=beat” .

Salut Neluțu! Nu știu dacă au văzut colegii interesati,că am pus un link cu rezolvarea acestei probleme,așa cum ai spus,prin setarea ,,Pad sync=beat,,
LINK: Click aici!

Back to top
angelitto
Thu, 14 Mar 2019, 03:36PM


Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014
Posts: 1130
Salut Mihai. Nu cred ca au vazut caci tu ai pus doar linkul, nu si o scurta descriere. dar acum ca l-ai pus din nou, poate vor vedea ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
miki67
Thu, 14 Mar 2019, 06:31PM

Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009
Posts: 666
angelitto a scris ...

Salut Mihai. Nu cred ca au vazut caci tu ai pus doar linkul, nu si o scurta descriere. dar acum ca l-ai pus din nou, poate vor vedea ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Nu mai.am gândit Neluțu că ar fi trebuit și descriere.vazand argumentul despre care era vorba,m.am gândt că este deajuns link.data viitoare am sa fiu mai explicit.pun in descriere,,porno,, așa sigur văd. http://clape.ro/images/emotes/yahoo/yahoo_laughing.gif

Back to top
angelitto
Thu, 14 Mar 2019, 09:13PM


Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014
Posts: 1130
Doamne ce-ti mai trece prin cap ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Back to top
miki67
Thu, 14 Mar 2019, 09:22PM

Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009
Posts: 666
angelitto a scris ...

Doamne ce-ti mai trece prin cap ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

mai radem ca sa nu plangem
http://clape.ro/images/emotes/yahoo/yahoo_laughing.gif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_wave.gif

[ Edited Thu, 14 Mar 2019, 09:24PM ]


Back to top
cosmin33
Thu, 14 Mar 2019, 11:39PM
Registered Member #595
Joined: 03 Aug 2008
Posts: 7
Chiar cu "pad sync" setat pe "beat" la fiecare pad de percuție și memorat așa , problema e aceeași, deci... nu știu cum s-ar mai putea rezolva... e "de la ei " sigur.
(Verificat pe un pa 4x internațional și pe un pa4x oriental).

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap