Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Acordeoane |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Roland FR3X | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, pustiulica
|
| Author | Post | ||
| maru_pa1x |
|
||
![]() Registered Member #15885
Joined: 11 May 2016Posts: 17 |
Salut baieti! stie cineva daca pe roland fr3x se poate canta cu modul juzisound si daca da cum se face, îi trebuie vre-o mufa speciala sau merge direct in el ,multumesc
|
||
| Back to top |
|
||
| Sorin69 |
|
||
![]() Registered Member #15926
Joined: 03 Jun 2016Posts: 15 |
normal ca se poate cinta,trebuie doar conectat prin midi cablu sau transmisie wi-fi midi,acordeonul e doar folosit ca si controler,iar sunetul vine din modulul juszi...
[ Edited Mon, 28 Nov 2016, 07:10PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Sorin69 |
|
||
![]() Registered Member #15926
Joined: 03 Jun 2016Posts: 15 |
marian28 a scris ... aveti idee daca trebuiesc golite userele inainte de a baga un set si daca da cum se face? FR 3X desigur â din ce am inteles eu,fr3x are 4 user pt seturi,daca le umpli si mai vrei sa incarci al 5 set,alegi destinatia userului care vrei sa incarci si il incarci,el va suprascrie userul existent cu cel nou,nu trebuie golit acel user,sper sa am dreptate,nu am vazut in manual sa indice golirea userului pt a incarca alt set...bafta! |
||
| Back to top |
|
||
| wrestlingboy |
|
||
![]() Registered Member #658
Joined: 07 Aug 2008Posts: 60 |
Stiti cumva de unde as putea sa cumpar un modul juzisound?
|
||
| Back to top |
|
||
| misteralex |
|
||
![]() Registered Member #12637
Joined: 19 Mar 2013Posts: 136 |
buna ziua colegi , ma aflu in germania si am gasit un roland fr3S se merita cu 850 euro ? este bun ? pot introduce tonuri in el ?
|
||
| Back to top |
|
||
| misteralex |
|
||
![]() Registered Member #12637
Joined: 19 Mar 2013Posts: 136 |
dar acest acordeon este fr3 S este diferenta ? |
||
| Back to top |
|
||
| misteralex |
|
||
![]() Registered Member #12637
Joined: 19 Mar 2013Posts: 136 |
merita sa il cumpar cu 850 euro ? de la un german a spus ca a cantat doar in casa cu el ca hobyy
|
||
| Back to top |
|
||
| fanica1995 |
|
||
![]() Registered Member #7687
Joined: 31 Mar 2009Posts: 68 |
Daca e in stare buna eu zic ca merita, in romania nu cred ca il gasesti sub 5000 de lei
|
||
| Back to top |
|
||
| ionut74 |
|
||
![]() Registered Member #12306
Joined: 31 Jan 2013Posts: 186 |
Baieti va rog daca vreti sa-mi dati si mie un set de tonuri pentru fr3x.multumesc
|
||
| Back to top |
|
||
| cozyx7 |
|
||
![]() Registered Member #15150
Joined: 26 Apr 2015Posts: 44 |
va salut.. pe acest acordeon se poate pune tonuri ca la roland fr3x ? se poate cânta muzica de folclor ? |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]









