Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Yamaha PSR E413 | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| msgen |
|
||
![]() Registered Member #3727
Joined: 03 Dec 2008Posts: 20 |
Salut, E buna clapa pentru inceput, nu te astepta la prea multe de la ea, dar ca sa inveti e OK. Oricum la banii astia nu cred ca gasesti altceva mai bun si nou. Spor la invatat! [ Edited Sun, 14 Jun 2009, 10:37PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| FL33 |
|
||
![]() Registered Member #8195
Joined: 09 Oct 2009Posts: 4 |
Sal, As vrea sa imi iau si eu un PSR 413. aM INTELES CA SE POATE CANTA SI MUZICA POPULARA SI MANELE LA EA?Sunt incepator, o iau pentru hobby doar.Credeti ca merita?Se pot introduce styluri de populara in ea?Multumesc ! |
||
| Back to top |
|
||
| elsiN |
|
||
|
Guest
|
eu am psr e 413, ceva asemanator si da, se pot baga orice style-uri vrei!
|
||
| Back to top |
|
||
| FL33 |
|
||
![]() Registered Member #8195
Joined: 09 Oct 2009Posts: 4 |
Sal, mi-am luat PSR 413 si sunt foarte multumit, acum incerc sa vad ce poate face:)
|
||
| Back to top |
|
||
| FL33 |
|
||
![]() Registered Member #8195
Joined: 09 Oct 2009Posts: 4 |
sal, ma poate ajuta cineva cu un style yamaha la "pusca si cureaua lata "?
|
||
| Back to top |
|
||
| FL33 |
|
||
![]() Registered Member #8195
Joined: 09 Oct 2009Posts: 4 |
Sal, Senpoate folosi un style de Roland la Yamaha, exista vreun program care face aceasta transformarre? |
||
| Back to top |
|
||
| Gherghinita |
|
||
![]() Registered Member #8382
Joined: 13 Nov 2009Posts: 1 |
Salut.GigiCipri te rog ma poti ajuta si pe mine te rog frumos cu niste sfaturi pt aceasta clapa?daca ai avea timp
[ Edited Sun, 21 Nov 2010, 01:58PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| jak59 |
|
||
![]() Registered Member #4864
Joined: 08 Jan 2009Posts: 35 |
FL33 a scris ... Sal, Senpoate folosi un style de Roland la Yamaha, exista vreun program care face aceasta transformarre? Se poate folosi de la orice clapa (marca) daca reusesti sa-l convertesti iar unul din programe este EMC Style Works XT si poti converti diverse styluri. |
||
| Back to top |
|
||
| cristibaza9000 |
|
||
![]() Registered Member #7209
Joined: 12 Mar 2009Posts: 7 |
parerea mea e ca pt inceput e destul de buna,stai tu linistit si studiaza in continuare ca sa faci bani sa-ti iei alta mai buna,te ajuta si clapa dar daca nu-ti merg tie degetele tot degeaba
|
||
| Back to top |
|
||
| crick611 |
|
||
![]() Registered Member #9015
Joined: 07 Mar 2010Posts: 262 |
Am citit mesajele de mai sus, dar tot nu m-am lamurit, modelul asta de orga, are si ritumuri romanesti pentru muzica populara? Daca da, la ce numere sunt in Style?
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







