Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pe cine votam ca presedinte ?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Fri Dec 04 2009, 12:46PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Deci ... Mie personal, cel mai bine mi-a mers pe timpul PSD-ului. Aveam clienti din cele mai diverse domenii, vedeam la aceeasi masa in restaurant, 4 sau 5 politisti + 1 sau 2 de la RAR (Registrul Auto Roman), impreuna cu 4 sau 5 interlopi renumiti in orasul meu in afacerile cu masini aduse de dincolo. Toti chefuiau impreuna pana noaptea tarziu. Aveam clienti la restaurant care erau cunoscuti de toata lumea ca facand tot felul de afaceri murdare, oameni care au vandut padurile Romaniei, etc ...

Pana acum, am cantat in campaniile electorale ale PSD-ului !!!! De mai multe ori !!! Am vazut astfel cam si ce se intampla in campaniile electorale

Aproape oricine ar spune ca, in aceste conditii ar trebui sa fi fost un fan infocat al PSD-ului, atata vreme cat pe timpul PSD-ului am facut bani si am cantat in campanii electorale.

Ei, NU !!!! Consider ca NU ACEASTA ESTE NORMALITATEA !!!!

Normalitatea este alta ! Normal ar fi ca, toti sa avem un nivel de trai decent, sa fim bine platiti, dar LEGAL, astfel incat sa nu trebuiasca sa "ne pretam" la a presta servicii diverselor persoane judecand strict dpdv al banilor, si sa ne calcam peste tot ce inseamna mandrie, principii, etc ...

Si nu este deloc complicat. Este suficient sa ne uitam in vest! In Germania de exemplu, nu este nimic neobisnuit si nici nu este pagubos sa fii un simplu muncitor, un sudor, un electrician, un muncitor in constructii, etc, deoarece, muncitorul german stie ca, i-si permita sa duca o viata mai mult decat decenta, fara sa duca lipsa de nimic, sa detina o casa si o masina, si sa-si faca cel putin un concediu pe an unde doreste el in lume.

Asta este normalitatea ! Ori, in momentul in care, pe vremea PSD-ului s-au facut cele mai frauduloase privatizari, si cele mai numeroase, cata vreme s-a vandut tot ce se putea vinde in tara asta
, cetateanul roman obisnuit nu are cum sa o duca bine.

Sus, am spus doar cateva generalitati, de stiut stiu mult mai multe, insa nu-mi permit sa le fac publice (nici sa dau nume)! Intamplator am destul de multe ... "legaturi" in ... "societate", in diverse domenii, si sunt bine informat ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ...



Back to top
simiturdeanu
Fri Dec 04 2009, 01:12PM
Registered Member #4684
Joined: Wed Dec 31 2008, 04:40PM
Posts: 6
Eu votez cu Geoana in speranta ca-l va lasa pe KLAUS JOHANNIS sa-si faca treaba, nu un presedinte trebuie sa duca conduca tara ci un prim-ministru,Basescu nu are nici o solutie clara el vrea sa conduca tara singur,plus lucrul cel mai important gandti-va ca nu va mai avea sustinere parlamentara in consecinta criza politica cu Basescu va continua inca 5 ani...

Back to top
cminor
Fri Dec 04 2009, 01:34PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
simiturdeanu a scris ...

Eu votez cu Geoana in speranta ca-l va lasa pe KLAUS JOHANNIS sa-si faca treaba, nu un presedinte trebuie sa duca conduca tara ci un prim-ministru,Basescu nu are nici o solutie clara el vrea sa conduca tara singur,plus lucrul cel mai important gandti-va ca nu va mai avea sustinere parlamentara in consecinta criza politica cu Basescu va continua inca 5 ani...


cel mai mare soc pe care l-am avut la Dezbaterea de aseara exact asta a fost:
Johannis a stat doar cu privirea in pamant, avea o fata de parca era vinovat de ceva, de parca era in plus.
In plus, cum poti avea incredere in Johanis cand trage cu dintii de putere?
de ce nu accepta direct postul de premier si se tine cu dintii de primarie?
ii e frica sa nu dea osul de ros de acolo pe cioara de pe gard?
o fi facut el ceva in Sibiu, dar cred ca nu a facut pe degeaba ca prea ii e frica sa nu ramana fara postul de primar...

Back to top
simiturdeanu
Fri Dec 04 2009, 03:02PM
Registered Member #4684
Joined: Wed Dec 31 2008, 04:40PM
Posts: 6
GRESEALA, nu el trage de postul de premier ci Geoana si Antonescu vad in el un colac de salvare, is convins ca si-ar face datoria....(ar fi mai multe de discutat dar sincer sant scarbit cand ei de fapt le fac jocul oligarhilor,si in alte tari se practica dar poprul nu simte frate,au un trai decent....)

Back to top
Matrafox
Fri Dec 04 2009, 03:14PM
Guest
Ai dreptate jocul oligarhilor il fac cei care fac vizite nocturne pe la moguli pe acasa.Acolo se pune tara la cale ii doare pe ei undeva de popor.Unii vad ca au fost spalati rau pe creier se uita prea mult la Realitatea sau la antenele lui Felix motanu' !

Back to top
Y1000
Fri Dec 04 2009, 04:50PM

Registered Member #2144
Joined: Thu Oct 09 2008, 09:21PM
Posts: 37
Fratilor Johannis le-a aflat jocul celor doi, Geoana si Antonescu:de ce credeti ca a cerut o dispensa de la lege ca sa poata fi si primar si prim-ministru 6 luni?-pentru ca este clar ca functia de prim ministru este a lui Antonescu.Pacat de omul asta ca si-au batut joc de el.

Back to top
conionic
Sat Dec 05 2009, 04:47PM
Registered Member #8166
Joined: Sat Oct 03 2009, 06:33PM
Posts: 26
Este greu sa votezi o papusa manevrata cum este Geoana, este greu sa nu-i observi slabiciunile, minciunile, superficialitatea, demagogia si populismul. Dar este greu si cu tabara cealalta... Este greu sa nu vezi cum a permis Basescu promovarea unei odrasle - efectiv handicapata mintal- ca parlamentar european, este greu sa nu vezi ca si-a indepartat oameni cu greutate si gandire profunda care au crezut in el ( Plesu, Liiceanu etc.), este greu sa nu vezi ca a promovat nulitati si lichele - Boc, Ritzi, Udrea, Pogea, Sulfina etc., este greu sa nu vezi ca si pe plan intern si international este complet izolat si asta din cauza firii si a optiunilor sale (si nu neaparat din cauza programului promovat), este greu sa-i accepti momentele de golaneala... Personal oscilez intre cele doua tabere in fiecare zi... In final cred ca nu voi vota, pentru ca trebuie sa aleg dintre doi apropape nemernici si pentru a nu regreta o eventuala optiune ...

Back to top
admin
Sat Dec 05 2009, 05:25PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Prefer chiar sa vad astfel de "nulitati" cum le-ai numit, decat COMUNISTI CRIMINALI !!!!! De ce nu a fost tras la raspundere Ion ILIESCU pt revolutie si pt mineriade ? De ce Adrian Nastase este inca liber ? De ce Dan Voiculescu, fost agent de securitate de pe vremea comunistilor, este in Parlament ? Astia nu ar avea ce cauta in politica, domnilor !!!!

Au murit oameni la revolutie, si au murit oameni in mineriadele lui Ion Iliescu, iar acesta este liber bine mersi ...

Jos PSD-ul, jos comunistii din tara asta !!! Ne-au confiscat revolutia, si s-au autoproclamat PRIN FORTA SI MINCIUNA, conducatorii natiunii romane !!!


[ Edited Sat Dec 05 2009, 05:27PM ]


Back to top
Rosca Iulian
Sat Dec 05 2009, 06:05PM
Guest
Corect Admin....Conform afirmatiilor tale ar trebui sa ne gandim serios la viitor,pentru ca cei care vor fi alesi aceia ne vor conduce ori spre dezastru ori spre bucurie.

Back to top
conionic
Sat Dec 05 2009, 06:17PM
Registered Member #8166
Joined: Sat Oct 03 2009, 06:33PM
Posts: 26
admin,
Sunt perfect de acord asupra criminalului Iliescu, dovedit prin documente ca la Revolutie a fost partas la crimele ordonate de descreieratul Militaru si dovedit de istorie ca a fost partas la crimele regimului comunist (prin functiile pe care le-a avut in aparatul de partid).
Din pacate, poporul asta n-a acumulat in niciun moment de dupa 1989 o masa critica necesara pentru a impune schimbarile radicale si nu o are nici acum.
Alta sansa a sa era sa aiba o generatie de conducatori patrioti cum a avut la'48, cum a avut dupa primul razboi si cum n-a avut dupa 1989...
Amintiti-va ca Polonia i-a avut pe Walesa, Michnic, Geremek, Cehia pe Havel etc. Noi l-am avut pe bascaliosul de Dinescu care in '90, in CPUN facea misto de Coposu...
Si atunci va intreb, este Basescu omul care sa va implineasca asteptarile in ceea ce priveste asanarea societatii... Ati avut impresia pana acum ca a facut din aceasta lupta crezul sau de fiecare zi si de fiecare actiune... Mie nu mi s-a parut...
Scuze, nu vreau sa seman indoiala si pesimismul dar asta gandesc...


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap