Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pe cine votam ca presedinte ?
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Tue Oct 06 2009, 01:55AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Deoarece se apropie alegerile prezidentiale, va propun ca subiect de discutie alegerea unui presedinte pentru Romania, din perspectiva si in viziunea acelui segment de cetateni care prin natura meseriei lor se numesc lautari, muzicanti, muzicieni, artisti de orice fel, sau persoane care lucreaza sau au legatura in vreun fel, cu acest domeniu (chiar si DJ-ii ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif )

Din cate stiu, candidatii la functia suprema in stat, sunt urmatorii:

Traian BASESCU - PDL

Mircea GEOANA - PSD

Crin ANTONESCU - PNL

Sorin OPRESCU - (cica independent... tot PSD, dar "undercover")

Gigi BECALI - PNG

Corneliu VADIM TUDOR - PRM

Kelemen Hunor - UDMR

Nati Meir - PUER (intre timp l-au bagat la parnaie)


Ia sa vedem, cu cine voteaza muzicantii ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )




[ Edited Wed Dec 02 2009, 12:41AM ]


Back to top
Ionutz_pa
Tue Oct 06 2009, 03:56AM

Registered Member #12
Joined: Thu May 22 2008, 07:20PM
Posts: 584
Nici nu mai ştii pe cine să votezi pentru că oricum toţi sunt la fel... Mi-e scârbă să-i văd la tv cum se ceartă pentru interesele personale, asta-i interesează şi noi îi votăm.

Băsescu m-a dezamăgit, e genul de persoană care, vrând să iasă deasupra, dă vina pe alţii. Bătălia mare o să fie între Geoană, Băsescu şi, cred, Oprescu. Acesta din urmă parcă-mi inspiră încredere mai multă faţă de ceilalţi, dar cine naiba ştie...

[ Edited Tue Oct 06 2009, 04:05AM ]


Back to top
testiera
Tue Oct 06 2009, 04:03AM

Registered Member #5950
Joined: Tue Feb 10 2009, 05:25AM
Posts: 262
eu unul!!!!!...pas!...pun 5 gutui altoite..restul ............... din care sunt obligat sa aleg una!.....si dupa ce SUNT P TRON STRIGA in gura mare ...VOI MA-TI ALES!...ACEEASI OAMENI POLITICI ...NIK SKIMBAT!!....eu imi vad de amaracinile mele!!!...nu pot skimba nik cu votul meu!!!puterea sta in natiune!!!!...am votat cu ultimul candidat crezand k se va skimba cv...dar am ramas .........asaaa..............cu visul......

[ Edited Tue Oct 06 2009, 04:05AM ]


Back to top
cminor
Tue Oct 06 2009, 07:53AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
Tipic romanesc: NU ma duc ca sunt toti la fel.
Domnilor... oricum vor iesi.
Fie ca voteaza 10, 20, 50, 80% din alegatori.
Vreti o schimbare?
Mergeti la vot, scrieti pe vot Anulat cu pixul, sau "N-am pe cine vota".
Eu unul personal, am sa-l votez pe Base.
De ce?
Pentru ca Base a reusit ce americanii nu au reusit in criza.
A dat pensii si ajutor de somaj, fata de americani care au clacat si la un moment dat, nu au mai dat pensii, ajutor de somaj, salarii la bugetari.
Nu conteaza cum, nu conteaza de unde, ideea este ca romanii au simtit mai putin criza ca americanii.
Nu spun, au fost disponibilizari (dar si inainte de criza au fost), s-au dat legi bune si proaste, dar asta nu este "conceputa" de Basescu, ci de parlamentari.
Cat despre Geoana, de fapt, restul, mi s-a acrit de "ala nu face votati-ma pe mine".
Pentru ca asta este tot e a facut PSD, PNL, PRM, PCR, etc in ajutorul celor alesi ultima data.
Nu asa se face treaba domnilor...
In fine.
Cel mai mare motiv, pentru ca nu vreau sa iasa Geoana, de fapt si marele motiv pt care il votez pe Basescu, este ca Geoana e o paiata ca si Constantinescu.
Un papagal ce va fi de forma presedinte, condus din spate de interesele marilor afaceristi.
Barem Base' , marinar betiv cum e, se duce si da cu pumnu' in masa si vor nu vor, parlamentul si ministerele, REZOLVA (cat se poate).
Prefer unul care sa injure dar sa faca ceva, nu sa vorbeasca 2 ore la televizor si sa nu spuna nimic (o avea papagal politic Geoana, dar tot papagal e si el, si cel mai rau, se simte scoala ruso-iliesco-leninista din spatele acelor "discursuri_.

Back to top
Matrafox
Tue Oct 06 2009, 08:21AM
Guest
Eu merg tot cu Base ! Nu-mi fac probleme pt ca va castiga chiar daca in turul 2 !

Back to top
victor2008
Tue Oct 06 2009, 08:37AM

Registered Member #64
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:36PM
Posts: 308
Pentru ca a fost cel mai hotarat Presedinte ,pentru ca a avut curajul sa se impotriveasca celor 322 si a reusit sa ii demaste pe infractorii din Parlament si Senat si pentruca a fost consegvent in ceea ce a spus de la inceput eu il votez tot pe Basescu . Ii rog pe toti Cetatenii (adevarati) sa mearga la vot indiferent ce scriu pe biletul ala de vot pentruca este viitorul lor si al copiilor in mana lor .Trebuie sa intelegem ca acum Votam Presedintele Romaniei

Back to top
ionut GW8
Tue Oct 06 2009, 08:39AM

Registered Member #2325
Joined: Thu Oct 16 2008, 08:31AM
Posts: 39
l-am ascultat de cateva ori pe crin antonescu de la pnl; omul vorbeste bine,e pregatit...nu stiu daca si poate sau vrea sa faca ceea ce spune... oricum are un partid slab in spate... sunt nehotarat

Back to top
admin
Tue Oct 06 2009, 08:50AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
As fi vrut sa scriu si cateva idei, insa nu mai are rost ... deoarece a scris cminor cam tot ce gandeam si eu ... Legat de presedintele Romaniei, sunt intru totul de acord cu cminor. Merg pe mana lu' Base' ... Ca a mai baut un sprit ? Foarte bine. Nu dupa asta trebuie caracterizat si clasificat un om. Geoana e un papagal care vorbeste mult si fara rost, iar Oprescu este un fel de fost comunist care a avut noroc ca a picat cu tronc populatiei si luat Bucurestiul ... Crin Antonescu ? Tot marioneta. Adevaratii conducatori sunt in spatele lui, el este doar "fatada comerciala" ...



Back to top
tiberius
Tue Oct 06 2009, 08:57AM

Registered Member #591
Joined: Sun Aug 03 2008, 01:52PM
Posts: 203
sa nu uuitam si de rolul pe care il are noua ordine mondiala

Back to top
cminor
Tue Oct 06 2009, 09:18AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
mai nene, oprescu asta in afara de faptul ca a interzis intradevar sa mai sparga Renel si Radet tot Bucuresti-ul dupa capul lor, NU a facut nimic.
doar scandal la tv sa-l vada lumea...
cat despre pahar... si Base e om, nu?
Daca unii dau mu.. lte in birouri ovale, altii mai trag cate un shprit.
Uite asa imi dau seama ca Lin-Geoana este un fel de Bush jr., adica tot un papagal.
Uitati-va la Bush Jr.... a fost un papagal fata de Senior.

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap