Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| mixere | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Matrafox |
|
||
|
Guest
|
O foarte buna optiune ar fi si o interfata midi-usb deci cablul il bagi intr-un port usb la PC si mufa Out o bagi in IN la clapa.Poti vedea cablul si pretul AICI Celalalt cablu AICI. |
||
| Back to top |
|
||
| Greieras |
|
||
|
Guest
|
Sunt si alte firme f f bune, care uneori depasesc asteptarile iar multi nu au aflat sau au auzit de ele, cum se aud, ce pot, cine foloseste.... De ex C minor a dat niste nume de firme pe care le considera cele mai bune. Corect, dar as adauga langa ele si Montarbo, care se detaseaza lejer prin calitate fata de firmele low entry de care s-a cerut parerea aici. Respect. |
||
| Back to top |
|
||
| Matrafox |
|
||
|
Guest
|
Greieras de aceea e forum ca sa poti posta orice informatie utila.Daca stii ceva mai multe detalii despre acest mixer spune-ne si noua.Sau da-ne linkuri, poze ,etc..
|
||
| Back to top |
|
||
| tti |
|
||
|
Guest
|
Si eu as dori mai GREERAS sa stiu de la tine cum se comporta mixerul MONTARBO , si cam care este diferenta fata de Dynacord , tinand cont de faptul ca stiu ca tu ai avut Dynacord inainte de acest Montarbo
|
||
| Back to top |
|
||
| Greieras |
|
||
|
Guest
|
Dragii mei...sunt un pic in ceata....am lipsit cateva saptamani pt ca am fost plecat in Germania.... Pot sa va spun ca nu e mare diferenta dintre Dynacord si Montarbo, tind sa cred ca Montarbo se aude un pic mai bine, mai dulce decat PM1000. Dar problema e ca nu stiu cine da dulceata, mixerul sau puterea. De exemplu la PM1000 care e secretul sunetului de succes? Partea de mixer, sau puterea din el? La mixerul pasiv influenteaza sunetul statia de amplificare mult? As avrea sa incerc si cu alta putere, poate se aude mai bine, sau mai rau. Sunt in ceata... |
||
| Back to top |
|
||
| admin |
|
||
![]() ![]() Registered Member #1
Joined: 21 May 2008Posts: 1773 |
Conteaza atat mixerul, cat si finalul ... Nu o sa gasiti 2 modele diferite de amplificatoare care sa "sune" la fel ...
|
||
| Back to top |
|
||
| maxsilviu |
|
||
|
Guest
|
ci dynacordul eu si cativa colegi de pe la mine am patit-o cu ele,1-din cauza curentului prea slab sunt f sensibile la treaba asta ,mare atentie,folositi stabilizator ,2-mare atentie la condens se pot buli canalele,eu am patit si cu curentul si cu condensul,de atunci verific antotdeauna curentul cu aparatul,si beau o cafea pana se mai usca mixerul
|
||
| Back to top |
|
||
| maxsilviu |
|
||
|
Guest
|
ci dynacordul eu si cativa colegi de pe la mine am patit-o cu ele,1-din cauza curentului prea slab sunt f sensibile la treaba asta ,mare atentie,folositi stabilizator ,2-mare atentie la condens se pot buli canalele,eu am patit si cu curentul si cu condensul,de atunci verific antotdeauna curentul cu aparatul,si beau o cafea pana se mai usca mixerul
|
||
| Back to top |
|
||
| jovvanyblue |
|
||
|
Guest
|
greieras este mare diferenta intre dynacord si montarbo....bIGGGGGG,am cantat si pe mixer montarbo 716S POWERMIXER care e o caruta de bani si pararea mea nu merita si pe dinacord powermate1000 sunetul e mult mai in forta si mai pur...bafta all
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






