Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Roland |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Roland Prelude | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| uigresmirfi |
|
||
|
Guest
|
Ce se ştie despre Prelude,are aceleaşi style-uri presetate ca la GW 8E şi dacă citeşte fişierele text pt. karaoke?
|
||
| Back to top |
|
||
| DorelC |
|
||
|
Guest
|
Nu are exact aceleasi styleuri deoarece lipseste partea "E" adica tonurile East Europe care nu sunt putine.Da citeste fisiere karaoke sau mid cu text ceea ce e un plus fata de GW8E.
|
||
| Back to top |
|
||
| Norby_96 |
|
||
|
Guest
|
Roland Prelude este o orga buna? Eu nu prea am auzit de el
|
||
| Back to top |
|
||
| uigresmirfi |
|
||
|
Guest
|
Salutări, meştere Dorel!Ca şi o concluziune finală nu ar fi indicat să-mi schimb GW 8 E cu Prelude pt că astfel aş rămâne fără set de nuntă,nu?
|
||
| Back to top |
|
||
| DorelC |
|
||
|
Guest
|
Foarte corect ! Daca vrei sa redai miduri cu clapa si vrei sa vezi textele eu te sfatuiesc sa o faci cu un laptop legat midi cu clapa.Exista definitiile tuturor instrumentelor de pe GW8 pentru Cakewalk unde poti aranja si salva midurile sa sune bine, iti faci un playlist si-i dai batai cu Van Basco ! Nu e mare folozofie !
|
||
| Back to top |
|
||
| uigresmirfi |
|
||
|
Guest
|
Mersi,meştere pt.sfat!(la câte piese cânt cu negativ chiar că nu are mai are sens Prelude-ul...)
|
||
| Back to top |
|
||
| uigresmirfi |
|
||
|
Guest
|
Sal meştere Dorel!Am avut o discuţie cu proprietarul unui Prelude(omul zice că e pianist),care susţine că ar avea styles presetate-mă refer la horă,sârbă,ş.a.-adică,acesta contrazice ceea ce mi-ai scris ieri aici.Cum comentezi?
|
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2801 |
pai si pe Fantom-G pot pune arpegiatori sa faca o sarba... ideea era de "sunete" nu de style Probabil le are cu instrumente gen "koto", "shamisen", nu cu cele de world. Asa cum unii canta cu psr 403 geampara dar cu tonuri de harmonica, asa si el pe prelude poate pune ce style vrea, dar tonurile fac diferenta... intreaba-l daca are Cymbalom, Nai, Guerinni pe el , cum are GW8 :ppp |
||
| Back to top |
|
||
| padys78 |
|
||
![]() Registered Member #200
Joined: 27 Jun 2008Posts: 250 |
Are Florine, are.... Asa cum GW8 se face in 4 variante,fiecare axata pe o anumita zona/tonurile WORLD ,identic si cu PRELUDE-ul ....se face si el tot in 4 variante : EUROPEAN, LATINO ,Asian , si CHINESE.
|
||
| Back to top |
|
||
| ADY E2 |
|
||
|
Guest
|
Asa este cum a declarat si colegul padys este in 4 variante aici doar trei.... LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET nou 2026 KPM, cu toate noutățile - Korg PA4x
Nu este ce trebuie ! Puteai macar sa spui ce contine
[download] Style SAE Bongeo 2026 - Korg PA4x
Acest style este pus de mine in acest set: LINK: Click aici!
[download] BACKUP .BUP Yamaha Tyros4 2026
Nu este bun acest BUP TYROS 4, vă strică tot și acest bup este facut cu setările lui, de orga lui!
[download] SET nou de manele 2026, Sae Bongeo - Korg PA4x
Suna bine manelele ?
[download] SET nou de manele 2026, Sae Bongeo - Korg PA4x
Multumesc ! Vreun set complet sa aiba si manelele noi dar si populara si putina usoara gasesc?








