Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Muzicantii din crasma-vazuti de consumatori
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
pepino
Sun Jun 06 2010, 02:58PM

Registered Member #3130
Joined: Wed Nov 12 2008, 02:59PM
Posts: 107
Într-un spaţiu închis deranjează foarte mult intensitatea sunetului, dacă nu ştii să te dozezi şi-i faci pe consumatori să fugă cu varza-n nas. Cred că pentru asemenea muzicanţi, talentaţi, dar lipsiţi de tact şi insistenţi, ar fi mai potrivite locurile publice, gen metrou. Fericire !

Back to top
Calin A7
Sun Jun 06 2010, 05:44PM

Registered Member #7351
Joined: Sun Mar 15 2009, 06:39PM
Posts: 216
Un articol rautacios sau o parere a unui tanar care a gresit locatia....ok...mai sunt si exagerari ale lautarilor ...dar credeti-ma nu e nici 1% penibil fata de ce fac clientii cu lautarii...fiecare cred ca a patit de aceea nu mai dau exemple (vezi thread ..'lautari insultati,umiliti,scuipati,batuti la petreceri") ...stiu caz de solist batut ptr ca a refuzat sa cante obscen sau altii carora le-au spart sculele...si acum vine un pusti de 25 ani, cum spune Minel, sa isi exprime el nemultumirile in asa fel incat sa lase impresia ca unde sunt lautari e "naspa"..ca nu poti sa respiri de ei. Un "articol" sau mai bine spus o poveste a unui pamflet care vrea sa para si el "rotund"....

[ Edited Sun Jun 06 2010, 05:53PM ]


Back to top
Robert Craciun
Sun Jun 06 2010, 06:00PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
ia priviti cine a mai patit asa ceva! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_oh_go_on.gif ##SANITISED## width="480" height="385">##SANITISED## src="http://www.youtube.com/v/jquWO-0VkII&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">##SANITISED##>##SANITISED##>

[ Edited Sun Jun 06 2010, 06:02PM ]


Back to top
Ionutz_pa
Sun Jun 06 2010, 07:44PM

Registered Member #12
Joined: Thu May 22 2008, 07:20PM
Posts: 584
Eu cred că omului nu-i prea place folclorul și e și cam ciudat că am mai citit câteva posturi de-ale lui.

Păi nu-ifrumos să-ți cânte colo lăutarul la ureche cu acordeon, vioară, țambal, contrabas ? Se vede răutatea cu care povestea.

Poate nici muzicanții n-au știut să se orienteze... Atât timp cât ești ignorat, n-ai ce căuta la masa lor...

Back to top
profu.cri
Sun Jun 06 2010, 08:13PM
Registered Member #9193
Joined: Mon Apr 12 2010, 10:24PM
Posts: 45
Nu stiu cati dintre voi au scris acolo, dar acesta e raspunsul meu pentru articolul respectiv:

Ar fi multe de spus... Mi se pare nefiresc sa comenteze cineva de o formatie din restaurant, atat timp cat a ales singur restaurantul respectiv. Cred ca e normal, ca tot suntem in era informatiei, sa deschidem putin net-ul (sau ochii) si sa ne informam despre locatia la care vrem sa mergem. Apoi, din ce vad eu pe aici, cultura muzicala a celor care au scris contra fenomenului "formatie in restaurant" lipseste cu desavarsire!!! Nu stiu cati dintre voi , "critici", ascultati ceva muzica, nu mai pomenesc de muzica clasica. Sunt convins ca sunteti niste snobi care vreti sa va dati bine pe langa cineva si cautati un loc linistit de conversatie, dar din greseala nimeriti unde se canta, iar in conditiile astea dati vina pe muzicanti!!! Ar mai fi ceva: care vrea liniste poate sa mearga la padure, pe malul lacului, etc... variante sunt multe. Poate la biblioteca. Dragilor, alegeti in cunostinta de cauza si nu dati vina pe altcineva pentru omisiunea voastra! Sunteti capabili sa alegeti ceea ce va doriti! Asa cred... sau poate ma insel?! Muzica a fost din totdeauna la restaurante, iar din ce vad, mi se pare ca ati avut parte de o revelatie. Va doresc numai bine si sa faceti alegerea potrivita!

Timpul e scurt si de aceea m-am limitat.
Bafta!

Back to top
codrut italianu
Sun Jun 06 2010, 09:18PM

Registered Member #9388
Joined: Wed May 26 2010, 06:35PM
Posts: 29
Domnilor va aplaud in primul rind mi-a placut ceia ce s-a vorbit,eu cred ca unul care nu ii place muzica in local poate sa mearga la FASTFOOD!!!.

Back to top
georgggeee
Sun Jun 06 2010, 11:34PM

Registered Member #228
Joined: Tue Jul 01 2008, 01:40AM
Posts: 41
adevaratii muzicanti au fler...stiu ei mai bine la cine sa mearga. De fapt se vede dupa fata cine-i chitra si cine-i darnic!in general fiecare restaurant au oamenii lor care "sponsorizeaza " Cei care au scris articolul ala....doar au vazut cum castiga lautarul banii....astia sunt din cei care nu au dat si nu vor da niciodata bani la muzica !

Back to top
cminor
Mon Jun 07 2010, 08:54AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
Acum daca un roman a furat si violat, nu inseamna ca suntem un popor de violatori si hoti...
Daca unii muzicanti se comporta asa, nu trebuie "generalizat"...

Back to top
BIANCA_BIB82
Thu Jul 22 2010, 08:10PM

Registered Member #9569
Joined: Mon Jul 05 2010, 06:30PM
Posts: 12
Cantand la foarte multe restaurante si nunti am zis sa imi spun si eu parerea aici.sunt f indignata de ceea ce am citit .ok au fost insistenti nu trebuia si intr-adevar cum ati spus si voi mai sus cine are experienta si bun simt stie unde sa mearga si unde nu , dar se poate ca un pustiulache de doi bani care a iesit cu 2 lei pt o bere sa se dea mare si mai era una pe acolo care probabil iese numai de craciun si revelion sau intamplator la vreo nunta a vreunei prietene mai amabile sa o invite sa isi dea cu parerea asa ...........offfffff...nu exista paduri fara uscaturi dar asa critici de prost gust nu am auzit de cand sunt si am ceva ani prin restaurante de tot felul.eu cred ca depinde mult felul in care te impui in fata anumitor persoane.a canta in restaurante sau a face bani din asta nu inseamna sa mergi neaparat pe la mese(sa cersesti).dar asta mai apartine si de bunul nostru simt de muzicanti , lautari muzicieni...cum or vrea sa ne numeasca unii.eu zic mai degraba sa ne facem treaba bine si cui place ok cui nu........sunt o gramada de pub-uri,discoteci si terase unde nu auzi nici o musca sau iesi de acolo mai capiat ca dupa o nunta la tara.
pai daca numim muzica duduiala care este in ziua de astazi facuta cu un calculator de unu care daca-l intrebi de acorduri si game , langa o pitipoanca care nu stie ce inseamna o patrime , doime si altele e si normal ca unu care canta muzica usoara , populara si o canta chiar bine,e logic ca nu e apreciat ca de...nu le urla-n urechi un bas asurzitor si cate una cu fusta scurta care toata melodia zice numai aaaa..eeeeee.te vreau...te am....si gata hitu.
nu prea mai este apreciata muzica noastra buna, muzica usoara , populara.cred ca de asta si apar asemenea copii fara prea multa cultura.
si ar fi multe de adaugat .voi reveni.o seara buna tuturor si succes in continuare.

Back to top
Kmcoio
Fri Jul 23 2010, 12:03AM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Pacat, mare pacat...eu cred totusi ca omul exagereaza, eu nu cred ca baietii s-au urcat pe ei, cum zice el in postarea sa...e totusi greu sa te urci cu un contrabas pe o persoana sau sa ii bagi capul in burduful de la acordeon...eu cred ca nenea care a scris articolul e un arici cu pedale care isi dorea sa fie si el important, sa ii cante lautarii, insa fiind prea chitra si rupt in... nu isi permitea... Poate baietii nu cerseau bani, ca nu asa am ajuns, cum considera el. Poate cantau pentru placerea mesenilor. Stiu, sunt impartial, ca sunt muzician, dar eu MOR efectiv daca imi canta un violonist la ureche...

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap