Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Accesorii clape |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| dischete | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Minel Manelistu |
|
||
|
Guest
|
salutare.stie careva daca exista dischete mai mari de 1.44mb?...am auzit ca sant pe cale de disparitie(cele de 1.44)...am tot cautat pe net,ptr ca cineva a zis ca ar exista si mai mari,dar nu am gasit nimic..stie careva,ceva?...am modificat,asa este, am vrut sa scriu 1.44...dar m-am grabit si am scris 1.04...
[ Edited Sat, 12 Jun 2010, 03:53PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| speedy_cnd |
|
||
|
Guest
|
alea standard au 1.44mb...si nu cred k sunt pe cale de disparitie....gasesti peste tot
|
||
| Back to top |
|
||
| crick611 |
|
||
![]() Registered Member #9015
Joined: 07 Mar 2010Posts: 262 |
salut minele! cauta la amm pe garii, sau in statie pe tineretului vizavi de posta veche
|
||
| Back to top |
|
||
| admin |
|
||
![]() ![]() Registered Member #1
Joined: 21 May 2008Posts: 1773 |
Dischetele de care ziceai tu, sunt de 1.44 Mb, nu de 1.04 Mb, si DA, sunt "pe cale de disparitie", compania SONY a anuntat oficial ca nu se vor mai fabrica. In magazine se mai gasesc din stocurile vechi, si atat ... Si DA, exista dischete mai mari de 1.44, in urma cu ani de zile, eu am cumparat o discheta de 120 Mb, insa mai urma sa fac rost de unitate pt discheta ... Degeaba ai discheta de 120 Mb daca nu ai si unitate pentru ea ... Ma indoiesc insa ca acuma sa mai gasesti asa ceva, cand eu in urma cu ani de zile, cand dischetele de 1.44 erau cumparate, de abia am gasit discheta de 120 Mb, si aceea pe comanda speciala, si a fost si scumpa ... Carcasa de la discheta cred ca inca o mai am si acum ... Daca o gasesc, o sa fac o poza si o pun pe forum. |
||
| Back to top |
|
||
| LAVIN |
|
||
![]() Registered Member #5747
Joined: 04 Feb 2009Posts: 408 |
se mai gasesc dischete dar se dau ca painea calda ( eu mai am c-am 400 de buc) si sunt de 1,44 nu de 1,04.
|
||
| Back to top |
|
||
| Rosca Iulian |
|
||
|
Guest
|
Admin cred ca vorbesti de discheta zip.nu?
|
||
| Back to top |
|
||
| Kmcoio |
|
||
![]() Registered Member #8319
Joined: 02 Nov 2009Posts: 722 |
pai discheta zip poate sa aiba...100 de mega....sau 250...sau chiar 750...Problema e alta...chiar daca teoretic, se gasesc dischete mai mari de 1.44...ce faci cu ele? Banuiesc ca le vrei folosite pe clapa...pai...daca nu ai unitate de citire/scriere in clapa ce faci..? mai simplu...daca clapa, si sigur se intampla asta, nu recunoaste o dimensiune mai mare de 1.44 mb? Daca tineti minte, era problema cu dracia aia de adapteaza la clape si nu numai floppy-ul cu o intrare de stick usb...problema era ca...impartea stickul in 10, 40 , 100 cate vreti voi partitii...de 1.44 mb...pai? si ce dracului ai facut? stai sa schimbi pe sub masa la ea?:)
[ Edited Wed, 14 Jul 2010, 06:39PM ] |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







