Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
Niste pareri despre Yamaha psr S550 B
Go to page   <<      
Moderators: admin, pustiulica, angelitto
Author Post
daddyuzzy
Mon, 29 Mar 2010, 05:13PM
Guest
ciury.eu am recomandat PA50 fiindca nou,este apropiat de pretul s550b,kam 4-5 milionae.Pe cand un S710 costa mai mult decat un Pa50,daca nu ma insel.Si sa iei la second-hand,vorba aia,ce e nou e nou.!

Back to top
radux5
Mon, 29 Mar 2010, 08:58PM

Registered Member #3870
Joined: 07 Dec 2008
Posts: 118
Pana acum tot la Yamaha raman. Nu a reusit korgul sa imi schimbe optiunea (deocamdata). Eu nu folosesc orga neaparat pt. sunetul pe care il scote prin boxele ei. (daca la asta v-ati referit cand ati spus despre sunet). Si psr-ul care il detin acum cand repet melodii sunetul mi-e asigurat de sistemul 5.1. Se aude mult mai bine, si e un bas de invidiat.

Back to top
case-senzitive
Mon, 19 Apr 2010, 08:46PM

Registered Member #9009
Joined: 06 Mar 2010
Posts: 166
esty inepator?daca da eu iti zic sa iti ei un psr 550 ca este super ptr un incepator si faci c-am detoate cu ea intelegi?

Back to top
ovibea
Fri, 18 Jun 2010, 08:53PM
Registered Member #7883
Joined: 31 May 2009
Posts: 2
eu am un psr s 550 si sunt multumit de ea , singura chestie ca nu poti sa pui tonuri pe ea
in schimb e destul de ok

Back to top
codrut italianu
Fri, 18 Jun 2010, 11:36PM
Guest
Eiiii!!!!Dragi colegi parerile sunt inpartite, parerea mea este ca fiecare sa invatat,a experimentat pe un anumita tonalitate, eu unul ramin pentru yamaha,detin si eu yamaha psr s 550 sunt mult mai mult de inpacat cu ea .

Back to top
EUGENIO
Sat, 19 Jun 2010, 08:33AM
Registered Member #4959
Joined: 11 Jan 2009
Posts: 29
sfatul meu scoate din calcul YAMAHA 550 deci nu am spus alt model, eu am avuto, decite ori o stingi de atitea ori pierde tot ce incarci(ritmuri), nustiu daca tiar placea problema asta , si este si cam veche (nu se merita psr550), de altele nu pot sa-ti zic nimic ca nu le cunosc, asi putea sa-ti zic cite ceva de Tyros3 ca pe asta il am ,dar este cam scump :-) Ma repet nu am spus psr S550 ci psr550 bafta alegerea este a ta

[ Edited Sat, 19 Jun 2010, 09:14AM ]


Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Andronescu - Medeli AKX-10 Latest comment Posted by mihaidor on 11 Dec 2025, 23:40
Este un set Andronescu, pe care, deltfel, l-am postat și eu dar NU ESTE UN SET DE EXPANSIUNE MPK pentru Medeli AK-X10 sau Thomann AK-X1100 ESTE UN KIT PENTRU KONTAKT NATIVE INSTRU [more ...]


[download] SET Picu - Korg PA1000 Latest comment Posted by ionut74 on 09 Dec 2025, 07:33
bun setul ,imi place ,am gasit multe lucruri interesante in el,multumesc


[Content] Buna ziua , și La multi ani cei cu numele Nicolae ! Pe mine m-ar fi interesat sa pot descărca set-ul acela de instrumente etc. ( mai exact acesta : ,,Sunete de instrumente selectate pentru Thomann AKX1100 și Medeli AKX-10, Ketron-Tyros.mpk" ) Doar atâta vreau sa descarc ! Și o să mai încarc seturi ( până acum am încărcat 3-4 midi/set etc. care eu le folosesc , și o să mai încarc ! ) Întrebarea mea acuma este , cam cate set-uri/midi trebuie sa incarc ca sa pot descărca acest set ? Mulțumesc frumos , o zi frumoasă , și astept răspunsul dvs !

admin - valabil atât pentru @Crystyan1 cât și pt cei noi: lucrurile aici nu functionează așa, adică nu înseamnă că dacă încarci x fișiere obții automat drept de download la y fișiere! Până când userii nu descarcă acele fișiere astfel încât ele să fie verificate și testate de către alți useri și mai apoi să aprecieze acele fișiere acordând o notă bună și un comentariu fiecărui fișier, acele fișiere nu contează! Pentru că mulți useri noi au încărcat tot felul de bălării, doar ca să fie "la număr" și să obțină accees la dld!
@Crystyan1: pt cele 8 fișiere încărcate până acum ai primit acces la 2 dlds/zi pt 1 săptămână (~14 fișiere). Ultimele fișiere încărcate de tine nu au fost acceptate și au fost șterse.
Latest comment Posted by Crystyan1 on 07 Dec 2025, 10:12
Buna ziua , și La multi ani cei cu numele Nicolae ! Pe mine m-ar fi interesat sa pot descărca set-ul acela de instrumente etc. ( mai exact acesta : ,,Sunete de instrumente selectat [more ...]


[download] SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.1 Latest comment Posted by Denis Pop on 06 Dec 2025, 10:47
@cristikitara: trebuie să descarci și partea a 2-a "SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.2" de aici: LINK: Click aici! - fără să ai toate părțile descărcate în același folder, [more ...]


[download] SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.1 Latest comment Posted by cristikitara on 05 Dec 2025, 13:35
nu reusesc sa dezarhivez partea 1.Ai idee ce se intampla? imi da eroare.


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap