Forums
| Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Defectiuni, reparatii, configurare si setari PC |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Incompatibilitate | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| luchiana |
|
||
![]() Registered Member #2199
Joined: 11 Oct 2008Posts: 592 |
Cool Edit pro este incompatibil cu windows 7 ? Daca da, recomandati-mi ceva simplut sa pot trage joi niste voci, va rog muuuult. |
||
| Back to top |
|
||
| DorelC |
|
||
|
Guest
|
Anuta, Cool Edit e un program vechi care a fost preluat de cei de la Adobe.Ultima varianta se numeste Adobe Audition 3.E un program bun multitrack poti trage voci pe mai multe trackuri dupa care sa masterezi dar sunt sigur e complicat pentru tine.Programe bune ar mai fi Wavelab pe care ti-l recomand, Sound Forge, Cubase.Sunt si altele dar pentru o inregistrare simpla fara mari pretentii oricare din astea sunt bune si compatibile cu W7.Eu deocamdata raman la XP deoarece nu gasesc drivere pentru tot ce-mi trebuie si multe programele cu care lucrez eu nu merg pe W7.(Daca tu ai Cool Edit s-ar putea sa nu mearga pe W7)
[ Edited Sun, 05 Dec 2010, 07:34PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| luchiana |
|
||
![]() Registered Member #2199
Joined: 11 Oct 2008Posts: 592 |
Nu merge deloc Dorele...nici pe vista.Nu pot pune alt windows in laptop ca nu-l "vede" ...Da, e nasol rau .... O sa invat unu din cele de mai sus, nu mai am cum s-o mai vrajesc acu '... Merci muuult!!! |
||
| Back to top |
|
||
| hliviu |
|
||
|
Guest
|
Sound Forge e un program f bun si nu e greu.
|
||
| Back to top |
|
||
| adrianos |
|
||
|
Guest
|
salutam anuta .cu soundforge te vei descurca sigur :e usor de folositsi nu ocupa spatiu mult eu am sound forge pro 10.0si sunt foarte multumi de el pe windows 7 [ Edited Sun, 05 Dec 2010, 10:27PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| tncosmin |
|
||
![]() Registered Member #962
Joined: 21 Aug 2008Posts: 83 |
Buna Anuta. Ai incercat sa-l instalezi in modul compatibil cu Windows XP? exista o optiune in windows 7 care iti permite sa instalezi si sa rulezi un program in mod compatibil cu sisteme de operare windows mai vechi. Incearca nu ai nimic de pierdut. Si eu era gata sa renunt la Win 7 din cauza asta ( incompatibilitate cu unele programe ) dar la mine a mers aceasta metoda. Dai click dreapta pe programul care vrei sa-l instalezi si ai undeva : Compatibility mod si il instalezi sa fie compatibil cu XP. uite aici si un mic ajutor : LINK: Click aici! [ Edited Mon, 06 Dec 2010, 06:31AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| cminor |
|
||
![]() Registered Member #55
Joined: 30 May 2008Posts: 2803 |
Ana, iti recomand Vegas 7. Exista si versiuni mai noi, dar 90% sunt virusate si greu de instalat. Iar ceea ce au in plus nu te intereseaza, sunt chestii de video sau audio dar stadiu avansat pt video, care iar nu te intereseaza (adica o codare 5.1 sau 7.1 ac3 de exemplu) Parerea mea este ca seamana mult cu audition/cool edit. asa ca da-mi un tzzrr cand esti online sa te ajut... |
||
| Back to top |
|
||
| luchiana |
|
||
![]() Registered Member #2199
Joined: 11 Oct 2008Posts: 592 |
ok ... multumesc muuuklt ptr toate sfaturile. Am descarcat Adobe Audition ...si nu mi se pare ff greu doar ca...tot nu merge.Deseara cand vin de la scoala incerc varianta lui Cpsmin iar daca nu ...ma apuc de ce zicea Flo sau cei de sus: invat altu nou ca...asta e Multumesc!!!
|
||
| Back to top |
|
||
| gabyversa |
|
||
![]() Registered Member #8144
Joined: 20 Sep 2009Posts: 123 |
Si eu am folosit Cool Record Edit Pro pe sistemul de operare windows 7 si a mers. La inceput a aparut ca e incompatibil si mi-a descarcat de pe internet o alta varianta compatibila pentru windows 7. Mai incearca ca trebuie sa mearga.
|
||
| Back to top |
|
||
| bebykorg |
|
||
![]() Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008Posts: 1000 |
incearca ashampoo music Studio . are o interfata prietenoasa si in plus are si posibilitatea de a selecta meniu in limba romana.
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








