Forums

Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Editare audio
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ajutor conexiune midi usb.
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
faber
Mon Jun 20 2011, 11:32PM

Registered Member #6656
Joined: Thu Feb 26 2009, 04:29PM
Posts: 146
si la cablul midi - jack stie cnv??? cum sa fac sa mearga kontakt??

Back to top
silviu_serban
Tue Jun 21 2011, 01:58AM

Registered Member #3881
Joined: Mon Dec 08 2008, 02:36PM
Posts: 31
1) Conexiune midi- jack nu exista, sunt doua conexiune complet diferite.
-Prin conexiunea midi se realizeaza un transfer de date.
-Prin conexiunea jack se realizeaza un transfer audio.

2) Sincer ma bucur ca esti multumit de calitatea interfetei. Daca mai sunt persoane interesate de astfel de interfete apelati cu incredere. LINK: Click aici ! sau silviu_braila . Livrare personala in bucuresti sau prin curierat pentru province. Ofer si suport de instalare/folosire al dispozitivului.

[ Edited Tue Jun 21 2011, 02:04AM ]


Back to top
cminor
Tue Jun 21 2011, 07:35AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
am luat si eu o interfata acum ceva timp, merge si pe PC si pe Mac fara drivere (o vede automat).
Singura observatie , e ca ar fi mers un pic, dar un pic mai lung firul de la usb la interfata ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
Avand 2 clape,din care una de 76 , trebuie sa o pozitionez asa incat sa fie midi mai spre computer, sa ajunga cablul...

Back to top
silviu_serban
Tue Jun 21 2011, 03:30PM

Registered Member #3881
Joined: Mon Dec 08 2008, 02:36PM
Posts: 31
In situatia in care va dezavantazeaza lungimea cablului interfetei, se poate prelungi cu un prelungitor usb ca acesta din imagine.
http://www.domo.ro/din_im/pozeproduse/BEL_ALTE_014.jpg

Back to top
alinbz
Tue Jun 21 2011, 05:54PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
nu stiu la voi cum merge da eu sunt ff multumit cu singura observatie ca nu bag orga pe statie.sunetele din KONTAKTmi le reda in notbook.deci de la iesirea de casti a leptopului ies cu cablu in statie.asa trebuie?sau artrebui sa se auda pe difuzoarele clapei?

Back to top
silviu_serban
Tue Jun 21 2011, 06:46PM

Registered Member #3881
Joined: Mon Dec 08 2008, 02:36PM
Posts: 31
inca o data imi pare bine ca esti multumit de produsul pe care il comercializez.
In cea ce priveste aspectul cu sunetul, e foarte corect cea ce se intampla. Nu ar avea cum sa se aude in boxele clapei pentru ca tu din clapa iesi doar cu midi.
Ai putea face o legatura audio intre laptop si orga.
Iesi cu un jack stereo din laptop si il conectezi la intrarea audio a orgii ( asta daca e dotata cu asa ceva) Apoi cea ce vei canta se va auzi in boxele orgii.

Back to top
alinbz
Tue Jun 21 2011, 11:06PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
ms mult silviu pt lamulire..acum as frea sa folosesc si OMB..da ma cam bagat in ceata programu asta..am intelesc ca merge ritmuri doar de yamaha,nu?si am vazut ca are multe setari pe partea cu conexiunea...daca stie careva sa mi zica si mie ce sai mai fac sa mearga in parametri as fi recunoscator.

Back to top
cminor
Wed Jun 22 2011, 08:25AM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
silviu , iti dai seama ca stiam ca pot prelungi, era doar o intamplare ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )))
nu am zis-o cu rautate, de altfel, eu personal, sunt foarte multumit de interfata.
unul din cele mai bune puncte la aceasta interfata, este faptul ca are leduri pt monitorizare MIDI.
este foarte util ca sa iti dai seama daca problema e din soft (nu trimite PC-ul) sau din clapa (nu primeste) si invers.

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap