Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Divertisment
 
<< Previous thread | Next thread >>
Banc
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Expresul
Sun Apr 27 2014, 08:27AM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448

Un tip îşi revine dintr-o comă profundă de 7 luni.
În tot acest timp, soţia lui a stat zilnic lângă patul lui.
La câteva zile dupa ce şi-a revenit, îşi cheamă soţia:

- Draga mea, ai fost alături de mine în toate nenorocirile prin care am trecut: când am fost concediat, m-ai sprijinit enorm; când afacerea mea a dat faliment, ai fost lânga mine; când am fost împuşcat, ai stat alături de mine; când ne-am pierdut casa, ai fost tot lânga mine; când sănătatea mea s-a şubrezit, m-ai sprijinit permanent. Ştii ceva?

- Ce să ştiu, dragul meu? întreabă ea zâmbitoare.
- Cred că îmi porţi ghinion!


Back to top
virgilex
Sun Apr 27 2014, 01:01PM

Registered Member #12809
Joined: Wed May 08 2013, 09:53PM
Posts: 267
Ion o surprinde pe Maria in tim ce al insela cu Gheorghe, cel mai bun prieten al sau
-Nesimtit-o, asa ma respecti tu, dupa ce ti-am cumparat tot ce ai vrut, cum poti sa faci asa ceva
- Gheorghe boule , aveam incredere in tine ma siesti chiar nesimtit, oprestete cand vorbesc cu tine

Back to top
virgilex
Mon Apr 28 2014, 10:09PM

Registered Member #12809
Joined: Wed May 08 2013, 09:53PM
Posts: 267
Un cuplu căsătorit are un accident în urma caruia faţa femeii rămâne foarte arsă. Doctorul îi spune soţului că nu poate lua piele de pe corpul ei, pentru că este prea slabă. Prin urmare, soţul se oferă să doneze piele de la el. Cum singura parte a corpului pe care doctorul o consideră adecvată este fundul, cei doi se hotărăsc să nu spună nimănui de unde au luat pielea şi i-au cerut si doctorului să păstreze secretul. După operaţie, toată lumea se mira cât de frumoasă era femeia şi cât de tânără arată. Într-o zi, soţia se emoţionează şi-i spune soţului:
- Dragul meu, vreau să-ţi mulţumesc pentru tot ce ai făcut pentru mine. Nu ştiu cum aş putea să mă revanşez vreodată…
- Iubito, răspunde el, nu te mai gândi la asta. Sunt extaziat când o văd pe soacră-mea că te sărută pe obraz…

Back to top
Expresul
Mon Apr 28 2014, 11:04PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Odata mama lui Bula i-a dat acestuia 2 lei. Acesta mergand cu banii in buzunzar se pune jos sub un pom cu mere.
Vazand-o pe Alinuta trecand, Bula ii zice:
- Daca te urci in pom si imi dai un mar iti dau un leu.
Se urca fata ia banii si pleaca acasa. Acasa Alina se duce la mama sa si ii spune ca a primit 1 leu fiindca s-a urcat in copac si i-a dat un mar lui Bula. Speriata mama ii zice:
- Fato, vroia sa-ti vada chilotii, de asta te-a pus sa te urci!
A doua zi iarasi Bula o pune pe Alina sa se urce in copac pentru 1 leu. Fata se urca si Bula de jos zice:
- Oauuuuu!
Acasa iar fata ii zice mamei ca a mai facut 1 leu. Mama suparata ii zice:
- Iar ti-a vazut chilotii, proasto! La care fata:
- Stai linistita mama ca l-am pacalit, de data asta nu mai aveam chiloti pe mine!

Back to top
Expresul
Tue Apr 29 2014, 12:03PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
În faţa unui bloc de zece etaje se tot aduna lumea şi strigă disperată:
- Criminalule! Criminalule!
Un tip la etajul şapte se chinuia să arunce o femeie peste geam! Într-un final reuşeşte să o arunce dar femeia se prinde de balustrada geamului de la etajul trei. Omul coboară repede etajul şi, după o luptă înverşunată, femeia cade şi se face ţăndări. El coboară liniştit în faţa blocului să înfrunte mulţimea care tot striga:
- Criminalule! Criminalule!
La care, omul liniştit:
- Staţi, mă, că era soacră-mea!
- Aaa!!!
După care un tip din mulţime:
- Ce tupeu avea! Aţi văzut cum se ţinea, bestia?!

Back to top
virgilex
Mon Jul 21 2014, 06:39PM

Registered Member #12809
Joined: Wed May 08 2013, 09:53PM
Posts: 267
Un banc spus de un popa, chiar nu va mint, am fost la un schit si am dat de un popa mai belea ca mine, ascultati
la un praznic un popa da peste un pahar de vin si al varsa pe masa; gazda o femeie de treaba spune
- nu i nimic parinte se mai intampla
dupa 5 minute barbatul acesteia da si el peste un pahar de vin , la fel pateaza fata de masa ; la care ea
- uite ma alt bou

Back to top
virgilex
Wed Oct 01 2014, 06:43PM

Registered Member #12809
Joined: Wed May 08 2013, 09:53PM
Posts: 267
Ion se insoara
Gheorghe il intreaba pe Ion
- a fost Maria fata mare ?
asta sta se gandeste si spune
- unii spun ca da altii spun ca nu

Back to top
DanKorg
Wed Oct 01 2014, 07:08PM
Registered Member #13743
Joined: Sun Jan 05 2014, 06:43PM
Posts: 167
Doi tipi de la Ministerul Agriculturii, vin în control într-o comună de munte. După şedinţă şi cheful de rigoare ce urmează, merg la o plimbare pe dealuri, împreună cu primarul. Pe un deal, un ţăran cosea iarba. Unul dintre ei stă, îl studiază şi spune:
- Uite la ţăranul ăsta, câţi timpi morţi are. Face un drum cu coasa în gol! Ce-ar fi dacă i-am face noi o coasă cu tăiş şi pe dreapta şi pe stânga?
După două săptămâni vin la ţară cu o coasă cu două tăişuri, unul pe dreapta şi unul pe stânga.
- Dar totuşi, (zise unul dintre ei), mai are timpi morţi! Uite câtă iarbă rămâne în urma lui! Dacă i-am face şi o greblă adaptată cu o curea, când face mişcările alea din fund, ar putea aduna toată iarba!
După două săptămâni, vin tipii cu grebla respectivă însă ţăranul, cum îi vede o şi ia la sănătoasa prin pădure! A doua zi primarul îi spune:
- De ce-ai fugit omule aşa ca din puşcă? Oamenii erau foarte bine intenţionaţi!
- Fugi domnule de-aci! Ăştia voiau să-mi atârne şi-un felinar ca să cosesc şi noaptea!

Back to top
DanKorg
Thu Oct 02 2014, 10:55AM
Registered Member #13743
Joined: Sun Jan 05 2014, 06:43PM
Posts: 167
Aseară am dus o gagică bună la mine acasă.
- Baby... eşti fierbinte! i-am spus.
- Du-te dracului! mi-a zis, şi tu ai fi fierbinte dacă ai fi legat cu cătuşele de calorifer!

Back to top
nyny
Sat Nov 01 2014, 12:56AM
Registered Member #13809
Joined: Sun Jan 12 2014, 07:02PM
Posts: 91
Se spune ca atunci cand a facut lumea Dumnezeu a rasturnat sacul cu minuni in locul unde este acum Romania. Uimit si putin socat de bunavointa excesiva a Stapanului sau un inger Il intreaba: Ce faci Preasfintite, le dai prea multe! La care Dumnezeu ii raspunde: Stai sa vezi ce conducatori le dau!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap