Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pa600 sau pa800?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
Minel
Mon, 04 Mar 2013, 12:00AM
Guest
cumpăraţi cu încredere pa600...este cea mai tare clapa la ora actuala,si nu se va defecta nimic la ea,sant doar zvonuri ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

[ Edited Mon, 04 Mar 2013, 12:09PM ]


Back to top
testiera
Mon, 04 Mar 2013, 12:41AM

Registered Member #5950
Joined: 10 Feb 2009
Posts: 254
padys78 a scris ...

Fratilor ,toti ce si-au vandut PA800 si si-au luat/comandat PA600,acu isi plang in pumni sau asteapta cu nerabdare pe cineva care sa raspunda la anuntul de vanzare a PA600-lui.Eu am PA800 si PA600 .E mic copil PA600 pe langa PA800, plecand de la sunet si terminand la detalii de finisaj/carcasa care in cazul celei din urma zici ca-i produs de la magazinul 38.Nu detaliez mai mult subiectul pt ca nu vreau sa-i fac antireclama 600-lui ,dar sa dam cezarului ce-i al cezarului.PA600 e inferior atat sonor cat si constructiv/hardware clapei PA800!

Nu este trb mea,dar eu nu pot sta deoparte,Dar tu de ce vinzi pa-800 le?daca este mai bun?Mor cand vad trb-ri din astea,asa gasesti un prost...daca vrei pun si link-ul cu anuntul tau!Please no reply!

Back to top
KILUI
Mon, 04 Mar 2013, 02:33AM

Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012
Posts: 190
testiera a scris ...

padys78 a scris ...

Fratilor ,toti ce si-au vandut PA800 si si-au luat/comandat PA600,acu isi plang in pumni sau asteapta cu nerabdare pe cineva care sa raspunda la anuntul de vanzare a PA600-lui.Eu am PA800 si PA600 .E mic copil PA600 pe langa PA800, plecand de la sunet si terminand la detalii de finisaj/carcasa care in cazul celei din urma zici ca-i produs de la magazinul 38.Nu detaliez mai mult subiectul pt ca nu vreau sa-i fac antireclama 600-lui ,dar sa dam cezarului ce-i al cezarului.PA600 e inferior atat sonor cat si constructiv/hardware clapei PA800!

Nu este trb mea,dar eu nu pot sta deoparte,Dar tu de ce vinzi pa-800 le?daca este mai bun?Mor cand vad trb-ri din astea,asa gasesti un prost...daca vrei pun si link-ul cu anuntul tau!Please no reply!

Nu toți vând pa800 neapărat din motivul ca vor sa coboare la pa600 ! Poate vrea omul să-și cumpere un tyros 4 sau un motif sau ce-o vrea el...


Back to top
ValiS
Mon, 04 Mar 2013, 08:54AM
Guest
Timpul le va cerne pe toate.Nu mai fabulati..! Este o clapa noua,buna pentru banii ei.Vorbim peste 6 luni.Aici se cunoaste o clapa cu adevarat reusita:fiabilitate..!Baietii pot cumpara si vinde ce vor...E alegerea fiecaruia ce face cu proprii bani..! Deci..STRICT LA SUBIECT,va rog..!

Back to top
padys78
Mon, 04 Mar 2013, 03:48PM

Registered Member #200
Joined: 27 Jun 2008
Posts: 248
Testiera,sa nu te omoare curiozitatea de ce vand PA800 e ca vreau sa cumpar TYROS 4.Punct.Asta nu inseamna ca pastrez PA600.Apropo PA600 e ca si vandut unui prieten mai putin pretentios care a inteles ca nu tot ce zboara se manaca.Sanatate

[ Edited Mon, 04 Mar 2013, 03:49PM ]


Back to top
costy38
Mon, 04 Mar 2013, 10:26PM

Registered Member #12119
Joined: 04 Jan 2013
Posts: 72
Am pa800 de aproape 3 ani! Nu am avut nici-o problema, memoria o tin full. Toata ziua sta in priza.(probleme au fost la inceput , dar cele fabricate din 2010 nu au nici o problema)! Am 10 prieteni cu pa800 si nici ei nu au avut probleme ( pentru evitarea problemelor recomand stabilizator).

Back to top
KILUI
Tue, 05 Mar 2013, 12:44AM

Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012
Posts: 190
costy38 a scris ...

Am pa800 de aproape 3 ani! Nu am avut nici-o problema, memoria o tin full. Toata ziua sta in priza.(probleme au fost la inceput , dar cele fabricate din 2010 nu au nici o problema)! Am 10 prieteni cu pa800 si nici ei nu au avut probleme ( pentru evitarea problemelor recomand stabilizator).

eu recomand stabilizatorul pentru orice ! dar la clape va recomand o sursa upc !


Back to top
KILUI
Tue, 05 Mar 2013, 01:20AM

Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012
Posts: 190
ValiS a scris ...

Timpul le va cerne pe toate.Nu mai fabulati..! Este o clapa noua,buna pentru banii ei.Vorbim peste 6 luni.Aici se cunoaste o clapa cu adevarat reusita:fiabilitate..!Baietii pot cumpara si vinde ce vor...E alegerea fiecaruia ce face cu proprii bani..! Deci..STRICT LA SUBIECT,va rog..!

mare dreptate ai ! unii dintre noi am cam depășit măsura cu discuțiile la clapa aceasta ! Daca stau și ma gândesc bine firar sa fie nu ma interesează deloc acest model !apa de ploaie și pierdere de timp !IULIK va spune multa sănătate ca e mai buna decât clapele toate !


[ Edited Tue, 05 Mar 2013, 10:50AM ]


Back to top
NxSound
Tue, 05 Mar 2013, 09:03AM

Registered Member #2689
Joined: 29 Oct 2008
Posts: 766
iati pa 800 (isn't it obvious ?) daca intelegi zicala .

Back to top
case-senzitive
Mon, 29 Apr 2013, 11:06AM

Registered Member #9009
Joined: 06 Mar 2010
Posts: 166
Pa 600 e conceputa dupa modelul pa3x.....e altceva fața de pa800,iar pa 800 e versiunea noua a lui pa80!!!!Asta ar trebui sa spuna totul!Corectati-ma daca am gresit ceva...


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap