Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Pa600 sau pa800? | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
This thread is now closed |
| Author | Post | ||
| Minel |
|
||
|
Guest
|
cumpăraţi cu încredere pa600...este cea mai tare clapa la ora actuala,si nu se va defecta nimic la ea,sant doar zvonuri
[ Edited Mon, 04 Mar 2013, 12:09PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| testiera |
|
||
![]() Registered Member #5950
Joined: 10 Feb 2009Posts: 254 |
padys78 a scris ... Fratilor ,toti ce si-au vandut PA800 si si-au luat/comandat PA600,acu isi plang in pumni sau asteapta cu nerabdare pe cineva care sa raspunda la anuntul de vanzare a PA600-lui.Eu am PA800 si PA600 .E mic copil PA600 pe langa PA800, plecand de la sunet si terminand la detalii de finisaj/carcasa care in cazul celei din urma zici ca-i produs de la magazinul 38.Nu detaliez mai mult subiectul pt ca nu vreau sa-i fac antireclama 600-lui ,dar sa dam cezarului ce-i al cezarului.PA600 e inferior atat sonor cat si constructiv/hardware clapei PA800! Nu este trb mea,dar eu nu pot sta deoparte,Dar tu de ce vinzi pa-800 le?daca este mai bun?Mor cand vad trb-ri din astea,asa gasesti un prost...daca vrei pun si link-ul cu anuntul tau!Please no reply! |
||
| Back to top |
|
||
| KILUI |
|
||
![]() Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012Posts: 190 |
testiera a scris ... padys78 a scris ... Fratilor ,toti ce si-au vandut PA800 si si-au luat/comandat PA600,acu isi plang in pumni sau asteapta cu nerabdare pe cineva care sa raspunda la anuntul de vanzare a PA600-lui.Eu am PA800 si PA600 .E mic copil PA600 pe langa PA800, plecand de la sunet si terminand la detalii de finisaj/carcasa care in cazul celei din urma zici ca-i produs de la magazinul 38.Nu detaliez mai mult subiectul pt ca nu vreau sa-i fac antireclama 600-lui ,dar sa dam cezarului ce-i al cezarului.PA600 e inferior atat sonor cat si constructiv/hardware clapei PA800! Nu este trb mea,dar eu nu pot sta deoparte,Dar tu de ce vinzi pa-800 le?daca este mai bun?Mor cand vad trb-ri din astea,asa gasesti un prost...daca vrei pun si link-ul cu anuntul tau!Please no reply! Nu toți vând pa800 neapărat din motivul ca vor sa coboare la pa600 ! Poate vrea omul să-și cumpere un tyros 4 sau un motif sau ce-o vrea el... |
||
| Back to top |
|
||
| ValiS |
|
||
|
Guest
|
Timpul le va cerne pe toate.Nu mai fabulati..! Este o clapa noua,buna pentru banii ei.Vorbim peste 6 luni.Aici se cunoaste o clapa cu adevarat reusita:fiabilitate..!Baietii pot cumpara si vinde ce vor...E alegerea fiecaruia ce face cu proprii bani..! Deci..STRICT LA SUBIECT,va rog..!
|
||
| Back to top |
|
||
| padys78 |
|
||
![]() Registered Member #200
Joined: 27 Jun 2008Posts: 248 |
Testiera,sa nu te omoare curiozitatea de ce vand PA800 e ca vreau sa cumpar TYROS 4.Punct.Asta nu inseamna ca pastrez PA600.Apropo PA600 e ca si vandut unui prieten mai putin pretentios care a inteles ca nu tot ce zboara se manaca.Sanatate
[ Edited Mon, 04 Mar 2013, 03:49PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| costy38 |
|
||
![]() Registered Member #12119
Joined: 04 Jan 2013Posts: 72 |
Am pa800 de aproape 3 ani! Nu am avut nici-o problema, memoria o tin full. Toata ziua sta in priza.(probleme au fost la inceput , dar cele fabricate din 2010 nu au nici o problema)! Am 10 prieteni cu pa800 si nici ei nu au avut probleme ( pentru evitarea problemelor recomand stabilizator).
|
||
| Back to top |
|
||
| KILUI |
|
||
![]() Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012Posts: 190 |
costy38 a scris ... Am pa800 de aproape 3 ani! Nu am avut nici-o problema, memoria o tin full. Toata ziua sta in priza.(probleme au fost la inceput , dar cele fabricate din 2010 nu au nici o problema)! Am 10 prieteni cu pa800 si nici ei nu au avut probleme ( pentru evitarea problemelor recomand stabilizator). eu recomand stabilizatorul pentru orice ! dar la clape va recomand o sursa upc ! |
||
| Back to top |
|
||
| KILUI |
|
||
![]() Registered Member #11096
Joined: 18 Jun 2012Posts: 190 |
ValiS a scris ... Timpul le va cerne pe toate.Nu mai fabulati..! Este o clapa noua,buna pentru banii ei.Vorbim peste 6 luni.Aici se cunoaste o clapa cu adevarat reusita:fiabilitate..!Baietii pot cumpara si vinde ce vor...E alegerea fiecaruia ce face cu proprii bani..! Deci..STRICT LA SUBIECT,va rog..! mare dreptate ai ! unii dintre noi am cam depășit măsura cu discuțiile la clapa aceasta ! Daca stau și ma gândesc bine firar sa fie nu ma interesează deloc acest model !apa de ploaie și pierdere de timp !IULIK va spune multa sănătate ca e mai buna decât clapele toate ! [ Edited Tue, 05 Mar 2013, 10:50AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| NxSound |
|
||
![]() ![]() Registered Member #2689
Joined: 29 Oct 2008Posts: 766 |
iati pa 800 (isn't it obvious ?) daca intelegi zicala .
|
||
| Back to top |
|
||
| case-senzitive |
|
||
![]() Registered Member #9009
Joined: 06 Mar 2010Posts: 166 |
Pa 600 e conceputa dupa modelul pa3x.....e altceva fața de pa800,iar pa 800 e versiunea noua a lui pa80!!!!Asta ar trebui sa spuna totul!Corectati-ma daca am gresit ceva... |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]









