Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Oare sunt singurul care: | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
Daniel_AD a scris ... Mai zic una si gata.. Doar cu un Dumitru-Dorin Prunariu,mai ajungem noi sa vedem ''STELE" Romanesti!! Alte timpuri domnilor!!...interesele sunt prea mari,iar noi romanii suntem ''necoruptibili''!! Eu cred ca GRECIA trebuia sa ajunga la RIO,asa a fost stabilit. Cine pune pariu cu mine,ca Grecia trece de Grupe??!? Orice ''malai'' venit in visteria lor este AER NECESAR! Suntem prea mici noi... Daca suntem si la fotbal victimele conspiratiilor internationale -eu nu cred asta- atunci cel mai bine ne vedem de treaba nostra, pentru ca suntem prea mici sa ne dam cu parerea. Consider ca forma noastra de protest, cu o adevarata putere ar fi sa intoarcem spatele fenomenului. Atat timp cat nu vor mai fi consumatori de fotbal si fenomenul nu va mai produce bani, vor disparea si interesele, nu? |
||
| Back to top |
|
||
| Daniel_AD |
|
||
|
Guest
|
Chiar crezi ca sindromul ''conspiratie'' nu lucreaza?!? Eu ma lovesc in fiecare zi de ea...in toate domeniile! Ar fi culmea,fotbalul sa fie ''ocrotit''!! Ia gandeste-te la amploare evenimentului!! Ca piturca trebuie schimbat imediat,sunt total de acord cu tine,la fel si presedintele FRF dar cum?!? Hai sa iesim noi doi in strada sa protestam..si dupa noi inca vreo mie,doua,trei...tot nu e suficient pentru o schimbare la varf! Poti schimba toate ''varfurile'',iar cei pe care ii pui,or sa stea tot pe scaunul conspiratiei,chiar daca la inceput e ''ARMASAR",in scurt timp devine martoaga,datorita MENTALITATII GENERALE! E usor sa schimbi o persoana,greu e sa schimbi o mentalitate. Asa vad eu lucrurile,si-mi cer scuze ca m-am bagat intr-un subiect despre care nu cunosc prea multe! Am vorbit ca un simplu telespectator al echipei nationale de fotbal a Romaniei. [ Edited Wed, 20 Nov 2013, 12:50PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
Daniel_AD a scris ... E usor sa schimbi o persoana,greu e sa schimbi o mentalitate. Din pacate aveti perfecta dreptate... PS: daca protestul ar rezolva ceva, oricat de mic, as protesta zilnic... asa prefer sa merg acasa si sa cant, decat sa protestez (poate gresesc, dar asta este alegerea mea considerand ca protestul cel mult amana o decizie deja luata de cei ce conduc) [ Edited Wed, 20 Nov 2013, 01:02PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| ciury |
|
||
![]() Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009Posts: 702 |
Schimbarea mentalitatii generala implica schimbare mentalitatii personale care schimbare poate atrage sau nu alte schimbari. Sa nu uitam ca tarile cu mentalitate schimbata si-au schimbat-o in sute poate chiar mii de ani. Dau doar un exemplu: o fata cuminte care isi vede de treaba ei si munceste se tot intakneste cu niste panarame care traiesc in lux ca pun ceva la bataie pe bani....si ea fata cuminte o duce greu......singura rezistenta ca sa nu faca ce fac celelate fete este amsablul propriilor principii.....intrebarea mea este.....casti dintre noi mai avem principii....cati dintre noi mai avem puterea sa tinem de ele?
[ Edited Wed, 20 Nov 2013, 03:45PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| DON_JON |
|
||
![]() Registered Member #13374
Joined: 16 Sep 2013Posts: 99 |
Solutia, sa cada un meteorit........., am spuso in spirit de gluma Suntem o tara extrem de imprumutata de niste fete luminate care efectiv dorm chiar adorm sub priviriile presei si cam asta spune tot, adica joci dupa cum ti-se canta de peste hotare, parerea mea. Respectuos ma retrag de la acest subiect ptr. ca imi fac nervi, ne facem nervi si nu rezulta decat nervi !!
|
||
| Back to top |
|
||
| str8klaw |
|
||
![]() Registered Member #9118
Joined: 28 Mar 2010Posts: 158 |
![]() cam asta e problema |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]










