Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg Microarranger | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| mariusr |
|
||
![]() Registered Member #13792
Joined: 10 Jan 2014Posts: 1 |
Ce parere aveti de aceasta clapa Korg Microarranger.Vreau sa imi cumpar una pentru studiu
|
||
| Back to top |
|
||
| claaxy |
|
||
![]() Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013Posts: 282 |
clape mici pe lamele ,are tot ce are korg pa50 in varianta mini
|
||
| Back to top |
|
||
| mark |
|
||
![]() Registered Member #12218
Joined: 13 Jan 2013Posts: 49 |
Eu am avut aceasta clapa din punctul meu de vedere super,dar colegul pustulica poate sa-ti explice m-ai mult.
|
||
| Back to top |
|
||
| Analog |
|
||
![]() Registered Member #13142
Joined: 23 Jul 2013Posts: 61 |
MicroARRANGER-ul suna foarte bine / nu te astepti la asta cand il vezi asa, mic Dezavantaj: -trebuie sa te obisnuiesti cu claviatura / este mai mica, insa nu exagerat de mica cum s-ar putea crede la prima vedere Avantaje: -este foarte usoara / 4,2 Kg (dar robusta) -are dimensiuni reduse si este foarte usor de transportat -claviatura desi este mai mica fata de o claviatura normala, are dimensiunea clapelor optimizata pentru a putea canta, iar clapele sunt neasteptat de robuste si raspund foarte bine -poti face cu ea tot ceea ce faci si cu un Korg PA50 SD / care costa mai mult (neavand card de 2 GB, am folosit unul de 16 GB si il vede )Daca te intereseaza, am un Korg microARRANGER care..., parca l-as vinde, deoarece nu il folosesc / este ca nou, in garantie; nu ma pot "obisnui" cu style-urile, vreau ceva cu arpegiator gen Korg Radias (mie imi place muzica electronica) . Numai bine ! [ Edited Sun, 26 Jan 2014, 03:21PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Analog |
|
||
![]() Registered Member #13142
Joined: 23 Jul 2013Posts: 61 |
Scuze, am apasat Quote in loc de Edit la postul anterior . Se poate sterge aceasta postare. Multumesc ! [ Edited Sun, 26 Jan 2014, 03:19PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
Marius, vad ca deja ti-au raspuns colegii, mai ales colegul Analog care a facut o sinteza f buna Este de fapt un PA50SD in carcasa mai mica, mai usoara si cu clape mici, pentru copii. Microarranger a fost prima mea clapa, gasesti pentru ea "tone" de seturi, pentru ca merg seturile de PA50, 60, 80 (maxim1MB) fara modificari. Faptul ca are clape mici poate fi o problema pe mai departe, cand vei vrea ceva mai bun, iti va lua multe zile sa te obisnuiesti cu clapele mari... Este usoara, fiabila si bine facuta. Daca mai ai alte intrebari, scrie aici si-ti raspund la obiect. Marius |
||
| Back to top |
|
||
| Analog |
|
||
![]() Registered Member #13142
Joined: 23 Jul 2013Posts: 61 |
pustiulica a scris ... Este de fapt un PA50SD in carcasa mai mica, mai usoara si cu clape mici, pentru copii. Vezi sa nu inteleaga omu' cumva ca este facuta pentru copii mai ales la meniul complex pe care il are...La microARRANGER clapele sunt mai late ca sa poti canta pe ele, nu sunt facute cu "dedicatie" pentru copii , este totusi un Korg, numai ca este conceputa special pentru portabilitate .[ Edited Sun, 26 Jan 2014, 09:01PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| misteralex |
|
||
![]() Registered Member #12637
Joined: 19 Mar 2013Posts: 136 |
Serbus mariusr dc nu de axezi pe un gw8..? am avut gw8 si numai cuvinte de lauda am la acea clapa. ma gandesc ca tot aceaiasi valoare o are.s-au roland prelude tot un gw8 dar cu boxe incorporate,s-au bk5 asta vreau si eu sa imi cumpar cat de curand !!
|
||
| Back to top |
|
||
| mds |
|
||
![]() Registered Member #14543
Joined: 03 Oct 2014Posts: 5 |
Din curiozitate, a masurat cineva dimensiunea clapelor? La al meu Psr 740 clapele albe au latime 21,5mm si distanta minima intre cele negre e de 15mm.
|
||
| Back to top |
|
||
| DanKorg |
|
||
|
Guest
|
gw8 cum a zis colegu ...sa nu te incurce clapele mici la armonie la korg
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]










