Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Claviatura Korg pa 900
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
gabytzatyros
Fri Jan 31 2014, 10:26AM

Registered Member #8179
Joined: Mon Oct 05 2009, 05:08PM
Posts: 160
Ma ajuta cineva dintre colegi! un prieten care nu activeaza pe acest site va roaga sa ne ajutati in ceea ce priveste claviatura lui korg pa 900! este vre-o diferenta intre claviatura korg pa 600 si pa 900? merita invesestiti banii in korg pa 900 sa sa ramana la korg pa 80?

Back to top
mihai87
Fri Jan 31 2014, 05:45PM
Registered Member #11664
Joined: Sat Nov 10 2012, 09:16PM
Posts: 34
Din ce mi-au spus colegi care si-au luat isi merita toti bani de la primu la ultimul leu,claviatura este mult diferita fata de cea de Pa600 in primul calitativ,e semigrea si raspunde mai bine si decat Pa3 la atingere spun colegi.E foarte usoara pentru solistica.Eu am probat-o in magazinul de instr.muzicale dar cu ritmurile si tonurile de fabrica ,dar oricum pe langa Pa800 al meu e lux.Dar ca un sfat prietenesc,mergi prima data in orice distribuitor si probeaz-o asa iti dai seama de diferenta.Sanatate !

[ Edited Fri Jan 31 2014, 05:52PM ]


Back to top
gianim74
Fri Jan 31 2014, 07:08PM
Registered Member #11628
Joined: Tue Nov 06 2012, 10:22AM
Posts: 255
Din pacate acelasi plastic specific PRC ("MADE cu CHIN')! Si asta o spun ca am probat la MCMUSIC. Uitati-va putin la ce diferente de material sunt inter PA800 si PA900..PA600...MY OPINION

[ Edited Fri Jan 31 2014, 07:10PM ]


Back to top
pustiulica
Fri Jan 31 2014, 09:25PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Colegule, eu ii zic prietenului tau sa mearga sa puna mana pe ea! Numai asa isi va da seama daca acea claviatura ii place sau nu, degeaba ne dam noi cu parerea...
Legat de intrebarea de final, raspunsul meu este urmatorul: "preferi un Logan nou sau mai bine pastrezi Dacia berlina din 1990? Tot Dacii sunt ambele...". Daca vrei un sound actual, cu tehnologie pe masura iti iei o clapa noua, daca te multumeste cea veche si nu vrei sa investesti si dacia berlina te duce de la Arad la Bucuresti, dar mai cureti o platina, mai sufli un jigler, caldura nu prea, etc ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
danpsr9000
Fri Jan 31 2014, 09:56PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
am vazut in multe locuri pe site scris made in china. made in china nu inseamna nimic. de ce zic asta. fiecare tara are un standard de calitate. deci ca sa vinzi un produs nou el trebuie sa corespunda normelor de calitate ale tarii respective. romania este in cadrul tarilor fara standard de calitate sau sa nu zic chiar asa... este prea jos. luati exemplu prelungitoarele made in china in care daca pui un telefon la incarcat e ok. daca pui un uscator de par asa si asa iar daca ai pus mixerul de bucatarie iei foc. asa ceva nu exista afara din cauza standardului. acolo ce scrie trebuie sa bata cu realitatea. la fel si in orice domeniu. daca iei un piese pentru un vw de ex din germania direct( dar le cumperi de acolo nu comanzi in romania) atunci nu se compara calitativ cu cele de la noi. asta e valabil in orice domeniu. asta e si cu clapele. chair made in china daca sunt pt nemti tre sa corespunda altfel nu se pot vinde legal ca produse noi cu garantie. se pot vinde dar ca produse la mana a doua.

Back to top
gianim74
Fri Jan 31 2014, 10:38PM
Registered Member #11628
Joined: Tue Nov 06 2012, 10:22AM
Posts: 255
danpsr9000 a scris ...

am vazut in multe locuri pe site scris made in china. made in china nu inseamna nimic. de ce zic asta. fiecare tara are un standard de calitate. deci ca sa vinzi un produs nou el trebuie sa corespunda normelor de calitate ale tarii respective. romania este in cadrul tarilor fara standard de calitate sau sa nu zic chiar asa... este prea jos. luati exemplu prelungitoarele made in china in care daca pui un telefon la incarcat e ok. daca pui un uscator de par asa si asa iar daca ai pus mixerul de bucatarie iei foc. asa ceva nu exista afara din cauza standardului. acolo ce scrie trebuie sa bata cu realitatea. la fel si in orice domeniu. daca iei un piese pentru un vw de ex din germania direct( dar le cumperi de acolo nu comanzi in romania) atunci nu se compara calitativ cu cele de la noi. asta e valabil in orice domeniu. asta e si cu clapele. chair made in china daca sunt pt nemti tre sa corespunda altfel nu se pot vinde legal ca produse noi cu garantie. se pot vinde dar ca produse la mana a doua.

Personal ma refeream nu neaparat la MADE IN CHINA cat mai mult la faptul ca este un material ieftin folosit. Se merge mult pe Reclama, acolo se investeste mai mult decat in instrument in sine, si asta nu imi place deloc. Cred ca toata lumea stie ca un produs este bun sau nu dupa ce il incearca si nu dupa ce aude la TV sau la altii, si mai e faptul ca nu pentru toata lumea un produs este bun sau rau, ci fiecare are gustul, cunostinta si placerea lui. Pana la urma eu am zis doar ca se vede de la o posta ca acest produs este ca si PA600-reclama si iar reclama.....Parerea mea este ca la AUDI nu trebuie sa ii faci reclama, toata lumea stie de el....dar la nu stiu ce .... SANG YONG...trebuie...acum toate sunt KORG...dar de ce nu arata PA900 ca si PA800 la "caroserie"? Ca e scump...Ma retrag aici! Va rog sa cititi dar sa intelegeti ca este doar parerea mea....deci nu este nevoie sa se denatureze pe mai departe ajungand in cearta! Succes la cumparat!
Intrebare: dece majoritatea care au cumparat PA600 le dau dupa cateva iesiri cu ea?


[ Edited Fri Jan 31 2014, 10:40PM ]


Back to top
mariusnazi
Fri Jan 31 2014, 10:40PM
Registered Member #12940
Joined: Thu Jun 06 2013, 02:19PM
Posts: 435
Cel mai indicat e sa o probeze personal si apoi sa faca diferenta!

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap