Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Style de pa 600 in style korg pa 800,convertire? | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| cipriove |
|
||
![]() Registered Member #343
Joined: 14 Jul 2008Posts: 27 |
va rugam daca ne puteti spune si noua de unde luam style works,ma intereseaza convertire pa3-pa600 to Pa2
|
||
| Back to top |
|
||
| mariusnazi |
|
||
![]() Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013Posts: 407 |
[quote] [quote] [quote] Teoretic cu Style Works se pot converti style-uri, dar un style convertit trebuie lucrat apoi ca sa sune... Daca te pricepi la lucrat style-uri poti lua piese midi care iti plac si sa faci style din ele. Multe dinntre materialele de PA600 nu sunt noi, ci sunt prelucrate din style-uri de pa800, pa2x, pa3x... Asa ca mi-e greu sa cred ca nu gasesti niste style-uri folositoare in tonele de materiale pentru pa800 de pe acest site, download. [/quote1393193776 Poti sa imi spui te rog cum convertesti style-uri de Pa3 sau Pa600 cu Style Works?Multumesc. [/quote1393221847] Te intereseaza pasii de convertire style sau ce anume? Convertire style de PA3 pentru ce clapa? [/quote1393240962] Da Marius,pentru pa2 sau pa1 daca e posibil. [ Edited Mon, 24 Feb 2014, 01:27PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
Marius, nu am SW in fata, acum sunt la job. O sa revin diseara cu un post amanuntit cand sunt cu laptopul in fata, acasa, pentru ca nu stiu din memorie. Este destul de simplu, eu m-am prins fara sa-mi spuna cineva, prin incercari. Este ceva de genul: alegi clapa pentru care ai style-ul (PA3X) apoi cand ii dai convert alegi clapa pentru care vrei sa-l converteasca. Il proceseaza si apoi dai Export. |
||
| Back to top |
|
||
| mariusnazi |
|
||
![]() Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013Posts: 407 |
pustiulica a scris ... Marius, nu am SW in fata, acum sunt la job. O sa revin diseara cu un post amanuntit cand sunt cu laptopul in fata, acasa, pentru ca nu stiu din memorie. Este destul de simplu, eu m-am prins fara sa-mi spuna cineva, prin incercari. Este ceva de genul: alegi clapa pentru care ai style-ul (PA3X) apoi cand ii dai convert alegi clapa pentru care vrei sa-l converteasca. Il proceseaza si apoi dai Export. Da,dar versiunea pe care o am eu 3.76 nu are Pa3x!Ce versiune folosesti si de unde as putea sa o descarc?Multumesc frumos. [ Edited Mon, 24 Feb 2014, 02:18PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
.
[ Edited Mon, 24 Feb 2014, 03:44PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| mariusnazi |
|
||
![]() Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013Posts: 407 |
Multumesc mult de tot pentru ajutor,Marius!Toata stima,sanatate!
|
||
| Back to top |
|
||
| pustiulica |
|
||
![]() ![]() Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012Posts: 1597 |
mariusnazi a scris ... Multumesc mult de tot pentru ajutor,Marius!Toata stima,sanatate! Cu placere, oricand! Sper ca te descurci cu convertitul, daca nu, imi spui aici si detaliez pasii diseara. |
||
| Back to top |
|
||
| mariusnazi |
|
||
![]() Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013Posts: 407 |
pustiulica a scris ... mariusnazi a scris ... Multumesc mult de tot pentru ajutor,Marius!Toata stima,sanatate! Cu placere, oricand! Sper ca te descurci cu convertitul, daca nu, imi spui aici si detaliez pasii diseara. Am sa incerc acum si daca nu ma descurc te anunt,merci inca o data! |
||
| Back to top |
|
||
| petricahincu |
|
||
![]() Registered Member #8169
Joined: 04 Oct 2009Posts: 103 |
Va multumesc dragi colegi ptr interventie ,si idei daca gasiti ceva va rog sa postati pe site.Succes!
|
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
Exista si o varianta mai utila, zic eu.Numai este mai complicat un pic, dar se merita.Cu SW se strica stylul.Deci...:) intri in style composer pe PA600 (eu cu 3x am facut, si stiu sigur ca si la 2x si pa800 merge) -->Menu-->Export SMF si exportezi fiecare CV de pe fiecare variatiune,-->le pui pe un stick sau HDD sau floppy(1x pro) dupa care se importeaza in clapa dorita tot cu -->Menu-->Import -->SMF dupa care aranjezi ritmul cu tonurile dorita si gata.Practic orice style korg merge pe orice clapa korg(vb. de la 1x in sus) [ Edited Tue, 25 Feb 2014, 11:51PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]









