Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Traian Basescu vs Dan Voiculescu - 2014
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
hliviu
Sat Mar 08 2014, 09:56AM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
e clar dane ... tu si cei doi sunteti cumparati de basescu ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )

Back to top
ciury
Sat Mar 08 2014, 04:42PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
A-l compara pe Traian Basescu ca om in stat cu Voiculescu tot ca om in stat este ca si cum ai compara dirijorul unei orcheste cu un intrumentist.......Traian Basescu se poate compara doar cu....Ion Iliescu, Emil Constantinescu atat....

Back to top
Daniel_AD
Sat Mar 08 2014, 05:11PM
Guest
admin a scris ...

Pentru ca s-au incins putin spiritele intr-un alt topic pe forum, am sa deschid acest thread care va fi dedicat special discutiilor legate de doi dintre oamenii politici controversati ai momentului:
Traian Basescu (presedintele Romaniei) si Dan Voiculescu (presedintele si fondatorul Partidului Conservator).

https://lh5.googleusercontent.com/-LvpuXwlb-k8/Uxo0EoWUr_I/AAAAAAAAS14/bMgWwj4MGEw/w449-h154-no/basescu-vs-voiculescu.jpg

Astept opiniile voastre, astfel:

1.
- ce argumente aveti "pro" Traian Basescu;
- ce argumente aveti "contra" Traian Basescu;

2.
- ce argumente aveti "pro" Dan Voiculescu;
- ce argumente aveti "contra" Dan Voiculescu;

Am senzatia ca societatea este destul de categoric divizata la aceasta ora ... drept urmare, haideti sa vedem atat meritele fiecaruia dintre cei doi politicieni cat si defectele - rog sa le mentionati/argumentati !


Foarte bun subiectul,Bravo Dan(Admin)!
De aici,de afara,se vad lucrurile mai clar...in favoarea lui Basescu,iar aici as putea venii cu foarte multe exemple!
De Voiculescu,ce sa vorbim?!?!...un turnator demascat,un terorist manipulator!!!...norocul este,ca nu toti sunt idioti in romania sa se lase manipulati de Antena 3!

PS; si ca sa nu se inteleaga gresit ca as tine cu unul sau celalalt...
Eu sunt Monarhist 100%,pentru ca traiesc in Monarhie de 18 ani si am realizat corectitudinea acestui sistem!
De la Republicani sa nu va asteptati mai mult decat CIRC!
...parerea mea!!
Regii sunt miluiti de DUMNEZEU,iar Presedintii sunt mituiti de Hoti...


[ Edited Sat Mar 08 2014, 05:23PM ]


Back to top
sorinelf
Sat Mar 08 2014, 05:53PM
Registered Member #6305
Joined: Wed Feb 18 2009, 09:06PM
Posts: 448
Am un sentiment ciudat, ca in curand o sa fim un popor fara tara. Nu mai conduc presedintii, nici ministrii. Ei sunt pusi acolo doar de ornament, si sa mai dea 2-3 legi in favoarea lor. Dar legile pentru popor vin din alta parte... Probabil de la aia carora le suntem datori vanduti. Ce zile am ajuns, sa cersim bani la nu stiu ce fonduri internationale... iti vine sa urli, cand te gandesti la cati eroi si-au dat viata pentru aceasta tara, binecuvantata din toate punctele de vedere.
Fiecare are un punct de vedere: unu cu bashescu, unu cu antonovici, unu cu voicurescu, zamfir e pentru rege si regina... Ce dreq sa caute si aia la conducere, cand nici nu stiu limba romana...printu' de nu stiu cum m&m...

Aveti impresia ca am duce-o mai bine cu jaques chirac in fruntea tarii? nu, deja e tarziu... nu prea avem ce redresa... S-au bucurat prostii cand incasau salariul pe 1 an de zile(ordonanta), si ramaneau fara posturi de munca, se desfiintau minele, sau stiu eu ce fabrici.

Voiculescu ar fi bun, daca ar sti sa administreze tara ca pe propriile afaceri... dar nu are cum, pentru ca nu are de unde sa fure ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
In schimb, pot sa afirm ca Basescu a evoulat de cand este presedinte... nu stiu de ce, dar nu pot sa am o impresie proasta despre el (asta nu inseamna ca am o parere buna).

Sa gandim logic: ce interes ar avea un presedinte sa ne distruga? ce ar avea el de castigat, daca ne infometeaza pe toti? de furat oricum fura, indiferent ca o ducem bine, sau o ducem rau.
Dar cum nu presedintii sunt cei care conduc Romania... pe cei care conduc cu adevarat ii doare undeva de noi.

Ponta a ramas la stadiul de copil... sa mor eu ca nu vreau sa jignesc, dar daca va uitati atenti la fatza lui, vedeti ca nu s-a dezvoltat complet... ca sa nu zic retardat (la propriu).
Antonescu... imi da fiori figura lui, ochii aia nu sunt tocmai de sfant ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) sa nu mai zic ca toti zic despre el ca este cel mai bun orator, si prin discursuri are puterea de a 'termina' pe oricine, de altfel cum a si facut cu Basescu, cand l-a facut sa plece din sala. Pai daca l-a zapacit pe Basescu, experimentat fiind, dati-va seama cum ne zapaceste pe noi cu discursurile sale. Cand zic NOI, ma refer la popor, la oamenii de rand, pentru ca sunt si oameni destul de inteligenti pentru a vedea mijloacele de control ale subconstientului din discursurile sale.

Cu siguranta ati observat ca ei nu vorbesc niciodata la obiect. Daca il intreb pe Antonescu de ce a facut asa, o sa mi zica ce a facut rau Basescu...

Tactici pe care le faceam cand eram la scoala... de ce am luat 5 la teza? aaaa, pai X a luat si el 5 (x fiind un elev iminent).

Dintre presedintii pe care i-am avut de la revolutie pana in prezent, eu il prefer oricand pe Basescu. Are putere de a lupta, are energie, nu se lasa... Ceilalti sunt asemenea copiilor mici, intrigi de 2 lei, umba lu jalba-n protap...etc

si ca sa inchei: decat ponta sau crin, mai bine diaconescu ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Nu stiu daca ati prins povestile lui, cu roaba, taraboanta, a visat sa aiba fabrica lui, televiziunea lui... acu viseaza sa devina presedinte... are niste povesti de mai mare frumusetea... dar prefer sa pun stampila pe Petre Ispirescu (alias DD), decat pe voiculesti, crini, sau retarzi.

Sa mi fie cu iertare jignirile, dar nu ma pot abtine uneori... Sa-l dovedeasca toti ca a plagiat, si el sustine ca nu?? ca mai apoi afirme ca nu mai este plagiat dupa nu stiu ce an, ca s-a schimbat nu stiu ce lege? pai toti ne aburesc cu legile lor, ca noi nu le stim... nici nu ma intereseaza prea tare legile , ca sunt doar in favoarea lor.

Basescu a zis ca ponta cu guvernul lui au dat 170 de legi, toate in favoarea clasei politice, printre care si aia ca parlamentarii nu mai sunt functionari publici... DE CE nu l-a contrazis nimeni? pentru ca are dreptate.

Back to top
sorinelf
Sat Mar 08 2014, 05:59PM
Registered Member #6305
Joined: Wed Feb 18 2009, 09:06PM
Posts: 448
Frumos zici Daniele, regii sunt miluiti de Dumnezeu. Asa a fost tot timpul si ai dreptate.
Dar tot nu as pune o stampila pe un print care a crescut in afara, nu stie limba romana, dar vrea el sa conduca Romania, ca are nu stiu ce sange si nu stiu ce drepturi. Romania trebuie condusa de un roman, fie el rege, presedinte, cancelar, imparat, etc.
Nu cred sa aiba printul Paul sentimente romanesti, nici suflet romanesc.


[ Edited Sat Mar 08 2014, 05:59PM ]


Back to top
Paul_PRO
Sat Mar 08 2014, 06:10PM
Registered Member #13922
Joined: Thu Feb 06 2014, 06:08PM
Posts: 71
Pai si ce facem domnilor deviem de la muzica la politica ?!

Back to top
Daniel_AD
Sat Mar 08 2014, 06:15PM
Guest
sorinelf a scris ...

Frumos zici Daniele, regii sunt miluiti de Dumnezeu. Asa a fost tot timpul si ai dreptate.
Dar tot nu as pune o stampila pe un print care a crescut in afara, nu stie limba romana, dar vrea el sa conduca Romania, ca are nu stiu ce sange si nu stiu ce drepturi. Romania trebuie condusa de un roman, fie el rege, presedinte, cancelar, imparat, etc.
Nu cred sa aiba printul Paul sentimente romanesti, nici suflet romanesc.




Pai asta e si ideea Sorine!
Ca sa poata face ceva bun pentru Romania,nu trebuie sa gandeasca romaneste sau sa ''simta'' romaneste!
Pentru a face ceva bun pentru Romania,trebuie sa gandesti adevarat democratic,iar aici ti-as reamintii singura perioada de glorie a Romaniei,a fost pe vremea celui care nu simtea romaneste,nu vorbea romaneste,nu gandea romaneste..adica Carol 1.
Si la biblie scrie,ca o turma trebuie sa asculte de conducator!!
Apropo,pe cine vezi tu conducator din Romania?!?!
Eu l-as vedea ca Rege,Presedinte,Imparat pe Nicolae Botgros sau pe Ionica Minune...daca impun disciplina si corectitudinea lor in Romania si in politica,o sa jucam profesional dar disciplinat! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )
Asa ca...e treaba incurcata cu politica asta!

[ Edited Sat Mar 08 2014, 06:18PM ]


Back to top
sorinelf
Sat Mar 08 2014, 06:30PM
Registered Member #6305
Joined: Wed Feb 18 2009, 09:06PM
Posts: 448
Iti dai seama cum ne-ar pica mapamondul la picioare, cand da Romania concert , daca l-am avea presedinte pe Botgros ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif asa un presedinte ne-ar trebui.

Nu prea optez pentru ionica, mi-e ca ne scoate de pe harta, ne duce printr-o galaxie pe undeva ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Ne muta tara in alt univers.

Nu vad pe nimeni presedinte, nu dupa placul meu... Presedintele nu trebuie sa tina cu anumite partide, cum face si Basescu de altfel. A tinut cu Blaga si cu Udrea, pana a avut de ales intre ei ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Oricine va fi presedinte, va tine cu partidul sau... si daca partidul lui nu va fi la putere, incepe circul... exact ce se intampla si in momentul de fata.

Sa nu uitam ca toate sunt oranduite de Dumnezeu. Si va veni vremea cand vom avea o conducere potrivita. Nu om fi noi poporul perfect, dar defectele care le avem le-am capatat din cauza conducerii.
Ca suntem lenesi? in toate bancurile cu romani, suntem descrisi ca fiind lenesi. E posibil sa fim putin lenesi, dar cum sa mai lucrezi, cand astia iti taie macaroana de tot? mai bine stai degeaba , si nu ai, decat sa muncesti , si sa nu ai ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Ca suntem hoti (unii doar)... pai nimeni nu a furat de bogat ce era (ca sunt si hoti mari, aia exista peste tot in lume... eu ma refer la cei care chiar fura de saracie)...

Suntem un popor binecuvantat, poate nu stiti, dar Romania e considerata gradina Maicii Domnului. Suntem un popor increstinat direct de sf. Andrei, nu ne-am luat dupa altii. Probabil ca suntem incercati, dar eu cred ca totul vine de SUS. Si va veni o zi in care Romania va straluci, asa cum se cuvine.
Nu am vazut tara mai frumoasa ca Romania, in nici o tara nu m-am plimbat si sa simt ca ma incearca lacrimi de bucurie, cum am patit in Romania.

Ca altii au turnuri? au blocuri gemene, muzee? fix pix...
Noi avem minunile lasate de la Dumnezeu, in timp ce altii le-au construit.

[ Edited Sat Mar 08 2014, 06:36PM ]


Back to top
ValiS
Sat Mar 08 2014, 06:56PM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Bravo,Sorine..! O analiza atenta si nu lipsita de sentimente..! Pacat ca cei ce trebuie sa auda-nu aud,cei ce ar trebui sa vada-sint orbi..!Deocamdata mai putem vorbi..! Oare pina cind..?

Back to top
zaq
Sat Mar 08 2014, 07:10PM

Registered Member #11316
Joined: Fri Aug 31 2012, 11:05PM
Posts: 162
miluirea regilor,popor bine cuvintat,gradina maici domnului,.........cele mai multe biserici cu pupatorii de moste aferenti....si uite unde suntem ...........mda

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap