Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Traian Basescu vs Dan Voiculescu - 2014
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
sarac.lipit
Sat Mar 08 2014, 10:45PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
îi iau pe cei 2 la pachet, pentru mine-s identici
argumente pro
- foşti securişi
argumente contra
- foşti securişti

să nu uităm cine conduce rom'ania...

[ Edited Sun Mar 09 2014, 09:50AM ]


Back to top
str8klaw
Sun Mar 09 2014, 01:51AM

Registered Member #9118
Joined: Sun Mar 28 2010, 12:44PM
Posts: 167
zaq a scris ...

miluirea regilor,popor bine cuvintat,gradina maici domnului,.........cele mai multe biserici cu pupatorii de moste aferenti....si uite unde suntem ...........mda

Suntem un popor binecuvantat de Dumnezeu si se vede asta in S-urile si vilele preotilor. Noi cam tot timpul am fost "jucaria" altora.



Back to top
danpsr9000
Sun Mar 09 2014, 08:10PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
str8klaw a scris ...

zaq a scris ...

miluirea regilor,popor bine cuvintat,gradina maici domnului,.........cele mai multe biserici cu pupatorii de moste aferenti....si uite unde suntem ...........mda

Suntem un popor binecuvantat de Dumnezeu si se vede asta in S-urile si vilele preotilor. Noi cam tot timpul am fost "jucaria" altora.




Da noi suntem cei mai binecuvantati din univers ci cei mai credinciosi si cei mai cei dar nu prea ne descurcam cu viata asta pe terra. Tare imi place cand intra dumnezeu in politica. Oare nu candideaza? Cum citesc pe aici noi inca avem in cap ideea ca o sa apara unu care sa conduca tara nu stiu cum.... Hai sa va dau un exemplu de la muzicanti. Daca vin la nunta si cer manele canti? daaa si daca da si ciubuc este perfect. cam asa e si la base daca noi vrem mizerie... mizerie avem. Ca muzicant iti permiti sa canti manele la o nunta selecta de oameni culti? nu. ca iti rup capul. asa si base sau cineo fi: daca ii rupeam capul la prima abatere nu mai facea el ce vroia.


Back to top
Expresul
Sun Mar 09 2014, 08:50PM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Bine spus avem conducatori naspa pentru ca noi ca popor sintem naspa.
Pentru cei care au fost pe afara stiu ce spun ,maninca in magazine fara sa plateasca fura lame de ciuingam sau ori ce poate baga in buzunar etc.
Se voteaza acelas primar chiar daca se stie ca fura numai sa primeasca si el ceva (in Constanta pui amariti injectati cu apa si pusi la inghetat) etc..

Back to top
gabi3213
Sun Mar 09 2014, 09:20PM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
2 securisti,in rest no coment

Back to top
str8klaw
Sun Mar 09 2014, 09:38PM

Registered Member #9118
Joined: Sun Mar 28 2010, 12:44PM
Posts: 167
O SOCIETATE SLAB EDUCATA ESTE MAI USOR DE CONTROLAT

Back to top
ciury
Mon Mar 10 2014, 02:18PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
str8klaw ai pus punctul pe i ....asteptam sa zica cineva ceva in sensul asta...va ca toti contesta conducatorii.....fratilor sunt cei pe care ii meritam.....asa e in democaratie.....daca poporul e slab educat si are o gandire precara accepta orice i se spune....daca este bine educat si cu gandire buna contesta ce i se spune si forteaza conductaorii sa isi schimbe discursul.....si nu nu scoala ne educa....ne educam singuri....citind si intelegand ce citim.....avem net......si schimbarea mereu se face din interior spre exterior...asa e lumea facuta.....intai atomul si apoi molecula

Back to top
cminor
Mon Mar 10 2014, 02:26PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
Cat timp, vom accepta faze de genul "sa-l gratiem pe Gica Petrescu / Becali ca au fost buni cu saracii, si au fost mari fotbalisti", chiar daca asta inseamna sa nu aplicam legea, ne meritam soarta.
Tot aud "de ce dom'le pe aia, ce doar aia au furat?", sau "pai aia au furat putin si au si dat la saraci"...
Cat timp, nu vom accepta ca legea este pentru toti, oricat bine au facut ei dupa ce au furat, vom ramane cu conducatorii care ii meritam.
Cand vom accepta, ca legea e lege, cand o sa iesim in strada, pentru orice incalcare minora a unui politician, abia atunci vom avea conducatori buni.
Pana atunci...
... ne meritam soarta.
Ia sa fi iesit in strada in toata Romania, la faza cu amnistia cu "martea neagra" cand au dat legi peste legi pentru ei...
Sa fi iesit sa se dea jos tot Parlamentul pentru asemenea legi.
Daca ieseam toti, il dadeau jos, nu aveau ce face...
Daca ieseau toti, cand Referendumul a iesit ca sa fie doar 300 si ei nu l-au aplicat, era altceva...
Dar romanul, stie sa faca politica doar din fata calculatorului, sau in parcare, la o bere.
Personal, am fost la Rosia Montana, la manifestatii.
Daca toti am fi uniti, cum au fost cei de acolo, am schimba multe.
Dar... stam si ne plangem, fara sa miscam un deget.

Back to top
mr.morojac
Tue Mar 11 2014, 01:36AM

Registered Member #11959
Joined: Fri Dec 14 2012, 07:18PM
Posts: 155
sarac lipit a scris ...

îi iau pe cei 2 la pachet, pentru mine-s identici
argumente pro
- foşti securişi
argumente contra
- foşti securişti

să nu uităm cine conduce rom'ania...


Ai e"s"plicat bine!

Back to top
mariusdms
Tue Mar 11 2014, 12:53PM

Registered Member #10644
Joined: Mon Dec 05 2011, 11:33PM
Posts: 16
cminor a scris ...

Cat timp, vom accepta faze de genul "sa-l gratiem pe Gica Petrescu / Becali ca au fost buni cu saracii, si au fost mari fotbalisti", chiar daca asta inseamna sa nu aplicam legea, ne meritam soarta.
Tot aud "de ce dom'le pe aia, ce doar aia au furat?", sau "pai aia au furat putin si au si dat la saraci"...
Cat timp, nu vom accepta ca legea este pentru toti, oricat bine au facut ei dupa ce au furat, vom ramane cu conducatorii care ii meritam.
Cand vom accepta, ca legea e lege, cand o sa iesim in strada, pentru orice incalcare minora a unui politician, abia atunci vom avea conducatori buni.
Pana atunci...
... ne meritam soarta.
Ia sa fi iesit in strada in toata Romania, la faza cu amnistia cu "martea neagra" cand au dat legi peste legi pentru ei...
Sa fi iesit sa se dea jos tot Parlamentul pentru asemenea legi.
Daca ieseam toti, il dadeau jos, nu aveau ce face...
Daca ieseau toti, cand Referendumul a iesit ca sa fie doar 300 si ei nu l-au aplicat, era altceva...
Dar romanul, stie sa faca politica doar din fata calculatorului, sau in parcare, la o bere.
Personal, am fost la Rosia Montana, la manifestatii.
Daca toti am fi uniti, cum au fost cei de acolo, am schimba multe.
Dar... stam si ne plangem, fara sa miscam un deget.


Sunt total de acord cu Cminor!


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap