Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Acces Direct . . .bataie de joc sau parodie !
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
dorelclape
Wed Apr 09 2014, 11:23PM

Registered Member #6313
Joined: Thu Feb 19 2009, 12:56AM
Posts: 483
Va las pe voi sa va expuneti parerile , eu am ramas masca . . initial am crezut ca Gutza si-a cumparat trust media !









Back to top
Expresul
Thu Apr 10 2014, 01:13AM

Registered Member #12707
Joined: Tue Apr 09 2013, 08:06PM
Posts: 448
Emisiuni de slaba calitate mai la toate televiziunile.
Nu promoveaza oameni de calitate numai nulitati si prostituate.
(Ai frate nu bagi si tu o manea )
Sinteti obisnuiti cu aceasta intrebare !?


Back to top
Robert Craciun
Thu Apr 10 2014, 07:35AM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
asa este!...o mare bataie de joc aceste emisiuni si lipsa totala de imaginatie a celor ce le promoveaza!...timp pierdut pentru cine le urmareste!

Back to top
Nicu Pa500
Thu Apr 10 2014, 08:28AM

Registered Member #906
Joined: Mon Aug 18 2008, 12:39PM
Posts: 135
Roberto E 80 a scris ...

asa este!...o mare bataie de joc aceste emisiuni si lipsa totala de imaginatie a celor ce le promoveaza!...timp pierdut pentru cine le urmareste!


+1

Back to top
bebykorg
Thu Apr 10 2014, 08:40AM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
Bataie de joc este putin spus..! Asa cum spuneam si pe un alt subiect de pe forum , se promoveaza nulitati , incompetenti , cocalari si curve de tot felul..! Nu se promoveaza valori , modele nationale la care omul sa se uite. Degeaba avem ..spe mii de posturi ca le avem degeaba. Nimic de calitate iar pe politic fiecare televiziune este aservita unui partid sau altul. Mai grav este ca multime de romani casca gura la prostiile difuzate la tv si moare de curiozitate cu cine si-a mai pus-o Dragusanca. Fara suparare dar asta este nivelul de cultura deocamdata. Vreau sa va spun ca in afara de cantat pe la nunti , benevol pregatesc niste copii cu dansuri si cantece populare. Mai fac parte si dintr-un grup folcloric si impreuna participam la de-alde zilele comunei , si eveniomente de genul asta. Nu pentru bani facem asta si eu si sotia sacrificam weekend de weekend pt repetitii si spectacole.Avem noroc ca parintii sustin neconditionat activitatea copiilor lor si totul este suportat de acestia ( transport , cazare , etc ). Altceva vreau sa va spun.. de fiecare data am avut salile pline , speranta nu este pierduta si omul inca mai tanjeste sa vada ceva autentic. Dar cu TV-ul este grea problema.

Back to top
NxSound
Thu Apr 10 2014, 09:16AM

Registered Member #2689
Joined: Wed Oct 29 2008, 04:22PM
Posts: 819
ce naiba e asta ma wtf promovati ma numa cocalari si vagaboante ca romanu la asta se uita ,can e vorba de panarama toata lomea e prezenta da la ceva serios bai !

Back to top
Minel
Thu Apr 10 2014, 09:21AM

Registered Member #13587
Joined: Thu Nov 21 2013, 06:48PM
Posts: 439
Stiti de ce se da asa ceva la tv? Pentru ca santem o natie de cocalari analfabeti.Daca la aceste ''emisiuni'' s-ar aduce oameni de valoare,nici dracu' nu s-ar uita,intelegeti.Televiziunile de kkt de la noi da oamenilor ceea ce se cere.Ganditi-va ca aceste nulitati sant platite din banii nostrii.Noi platim cablul sa ne uitam la tv.Televiziunile la randul lor isi iau bani de la cei la care santem cablati.Banii ajung mai departe in buzunarele jegurilor imputite gen guta,salam,etc.Multi destepti contemporani,vor zice ca nu este nici o problema:aveti telecomanda,schimbati canalul.Pai unde dracu' sa mai dai frate? Aici se vede ca toti sant in cardasie cu cna-ul.Acest cna,daca era o institutie pe bune,pur si simplu inchidea astfel de emisiuni gen maruta,simona gherghe(abces din rect),madalin ionescu,etc.I-am scris cu litere mici,pentru ca sant niste lingai inocenti! La al 2-lea videoclip,mi-am bagat degetele pe gat,sa ma racoresc! Una peste alta,asta ne este valoarea ca si natie.Nu uitati ca analfabetismul este in continua crestere.Uitati-va la copii pana in 25 de ani in ce hal scriu.Trebuie sa descifrezi.Acesti copii vad zilnic puroaiele maneliste cocalare de la tv,si se hranesc cu ele.



[ Edited Thu Apr 10 2014, 01:43PM ]


Back to top
bebykorg
Thu Apr 10 2014, 01:08PM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
iata starea natiunii ...!!!
LINK: Click aici !
LINK: Click aici !
si cel mai elocvent..
LINK: Click aici !
vai de viata noastra..... si cand ma gandesc ca generatiile astea din urma o sa-mi plateasca pensia ( daca mai apuc sa ies la pensie ) imi vine sa-mi smulg parul din cap.. bine ca am chelit intre timp..!


Back to top
hliviu
Thu Apr 10 2014, 01:54PM

Registered Member #9455
Joined: Thu Jun 10 2010, 10:45PM
Posts: 332
''doua lucruri sunt infinite : universul si prostia. de prima inca nu sunt sigur.'' A.E. destept baiatul care a zis asta... si cred ca atunci inca nu vazuse ce este astazi in romania. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_sad.gif

Back to top
ciury
Thu Apr 10 2014, 02:09PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
problema se pune asa ...daca lumea nu s-ar uita ei nu ar mai da....deci nu e vina lor

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap