Forums
| Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Versuri |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| ajutor versuri | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| tyros333 |
|
||
![]() Registered Member #1588
Joined: 18 Sep 2008Posts: 72 |
Cine ma poate ajuta cu versurile corecte la melodia "sae roma dae" a lui Dan Armeanca...tin sa mentionez ca versurile care sunt pe net apartin lui Goran Bregovic dar nu gasesc pe cele originale a lui Dan Armeanca Multumesc anticipat [ Edited Thu, 24 Apr 2014, 08:17PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| OzzY |
|
||
|
Guest
|
Sa me amala oro kelena Oro kelena, dive kerena Sa o Roma daje Sa o Roma babo babo Sa o Roma o daje Sa o Roma babo babo Ederlezi, Ederlezi Sa o Roma daje Sa o Roma babo, e bakren chinen A me chorro, dural vesava Romano dive, amaro dive Amaro dive, Ederlezi Sa o Roma babo, e bakren chinen Sa o Roma babo babo Sa o Roma o daje Sa o Roma babo babo Ederlezi, Ederlezi Sa o Roma daje |
||
| Back to top |
|
||
| tyros333 |
|
||
![]() Registered Member #1588
Joined: 18 Sep 2008Posts: 72 |
Merci OzzY dar astea le am si eu....astea sunt versurile lui Goran Bregovic....le-as dori pe cele a lui Dan Armeanca
|
||
| Back to top |
|
||
| OzzY |
|
||
|
Guest
|
Pai aici depinde de dialect,pentru ca tiganii sarbi au alt dialect decat cei romani,cum este in cazul ursarilor,costorarilor etc. Asta numai cine intelege te poate ajuta.
|
||
| Back to top |
|
||
| tyros333 |
|
||
![]() Registered Member #1588
Joined: 18 Sep 2008Posts: 72 |
Multumesc inca o data OzzY pentru amabilitate....vorbeste lumea ca melodia este a lui Dan Armeanca si ca bulgarii au copiat-o....sincer nu cunosc istoria acestei melodii insa imi place mai mult cum suna melodia lui Dan...poate este cineva care are versurile scrise correct caci pronuntia o invat singur
|
||
| Back to top |
|
||
| nyny |
|
||
|
Guest
|
din cite stiu Goran B este sarb din bosnia nicidecum bulgar cum spui tu iar versurile sunt cele date mai sus dar accentul si pronuntia +improvizatiav schimba putin tenta dar daca tu nu intelegi........
|
||
| Back to top |
|
||
| tyros333 |
|
||
![]() Registered Member #1588
Joined: 18 Sep 2008Posts: 72 |
Da...batem pasul pe loc cu detalii inutile...nici pronuntia si nici cuvintele nu sunt aceleasi...ascultati Dan Armeanca "sae roma dae" si Goran Bregovic sa o roma daje pentru convingere...da aveti dreptate k piesele se aseamana ca linie melodica si o mica parte din cuvinte dar nu sunt identice
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]




