Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Stiri / News
 
<< Previous thread | Next thread >>
SUPER OFERTA RDS: Convorbiri nelimitate nationale si internationale cu 5 euro/luna
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Sun Apr 27 2014, 02:31AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
O singură dată în viaţa mea, am cumpărat telefon de la Orange, iar asta a fost în urmă cu foarte mulţi ani ... A fost vorba de un Sony Ericsson K530i, pe care îl mai am şi acum aruncat prin ceva sertare ...



Restul telefoanelor pe care le-am avut, implicit telefoanele pe care le am acum, sunt cumpărate de pe magazinele online din România, noi, cu garanţie, necodate, libere de absolut orice contract sau reţea. Da, ştiu, au cel mai mare preţ de pe piaţă, dar prefer aşa ...

LE: Referitor la "dezavantaje": la orice oră, mă portez în altă reţea şi basta. Dacă Vodafone sau Orange va avea o ofertă mai bună, categoric am zburat la ei ... Deocamdată însă, un abonament nelimitat Vodafone sau Orange costa între 25~35 de euro ... Aceeaşi treabă o primesc de la RDS cu doar 5 euro ... Ar trebui să fiu tâmpit să nu profit de ofertă.

LE2: - Oferta de telefoane din 2013, la RDS ... Orange, Vodafone şi Cosmote sunt mici copii ...
Doar un exemplu: Samsung Galaxy S2 la liber, era 1900 RON, la RDS era 500 RON, sau 45 RON la plata în 12 rate ... Deci, no comment.

Lista cu ofertele din 2013, aici:



Nu ştiu ce telefoane au acum, habar nu am, însă cred că RDS va evolua şi din acest punct de vedere ...

LE3: - O listă cu telefoane am găsit aici: LINK: Click aici !

[ Edited Sun Apr 27 2014, 04:23AM ]


Back to top
admin
Mon Apr 28 2014, 07:47PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Gata, am fost si mi-am portat numarul de telefon de pe Orange, pe Digi-Mobil RDS. Si uite-asa, a pierdut Orange-ul un abonat FIDEL ! Aveam abonament la Orange, de cand a aparut Dialog-ul in Romania ... Nici nu mai stiu cati ani au trecut de atunci, insa sunt muultii, foarte multi ani ... Dupa multi ani de zile, Dialog-ul a fost preluat de Orange (pentru astia mai tineri care poate nu stiu...).

Este super tare oferta de la RDS, merita sa profitati de ea pana puteti ! 5 euro/luna (cu TVA cu tot) si vorbesc NELIMITAT aproape oriunde in lume, in orice retea fixa sau mobila, plus internet nelimitat! Mai tare de atat, nu se poate ...
Am facut teste deja: semnal FULL, netul merge BLANA !
In sfarsit a aparut si in Romania un abonament de telefon la care ... nu mai poti sa comentezi ABSOLUT NIMIC !

PS: Era coada la abonamanete !!!! Un domn care era in fata mea, a facut 3 abonamente Optim Nelimitat: pt. el, pt. nevasta si pt fiu ... Si ei si-au portat numerele de pe Orange, pe RDS. Trece lumea la greu, de pe Orange pe RDS ... Am o gramada de prieteni care ar vrea sa treaca, dar sunt blocati in perioada de contract cu Orange-ul ... (in zona mea, toata lumea e pe Orange ... sau, ma rog, era, pana acum ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )

[ Edited Mon Apr 28 2014, 07:51PM ]


Back to top
angelitto
Tue Apr 29 2014, 02:32PM


Registered Member #14155
Joined: Mon Apr 28 2014, 05:16PM
Posts: 1168
Eu cred ca un dezavantaj ar fi ca cei cu orange se vor gandi de 2 ori sa te sune ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Sau iti vor da numai bip si-i vei suna tu . In rest e un abonament bestial. Profitam si eu de el, dar din pacate unde stau eu nu exista RDS. Desi ne despart doar 5km. Totusi trag speranta ca pana la urma s-or extinde si la sat si or ajunge si pe la noi.

Back to top
sarac.lipit
Tue Apr 29 2014, 03:22PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
hmmm ce înseamnă 5 euro? ori 6-7 lei sau cît îl mai fac ei?
culmea că n-avem preţuri în lei... ca la proşti... numai salariile în lei...să nu vedem prăpastia ce ne desparte de ''libertate''..

[ Edited Tue Apr 29 2014, 03:24PM ]


Back to top
ciury
Tue Apr 29 2014, 05:04PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
va spun eu ca e pomana....5 euro si vb nelimitat....si ai net nelimitat....dintre care primii 5 GB consumati la viteza maxima....si ai acoperirea lui Vodafone....dar trebuie sa ai doua servicii la rds si cu asta 3 deci sa ai si net si cablu si telefonie mobila (asta de 5 euroi)

Back to top
lupica
Tue Apr 29 2014, 07:14PM
Registered Member #1308
Joined: Fri Sep 05 2008, 12:19PM
Posts: 259
...ce naivi sunteti....cat de usor va lasati manipulati,fara sa deschideti ochii!!!!!!!!!!!!!!

Back to top
ciury
Tue Apr 29 2014, 08:27PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
si ce am vedea daca am deschide ochii? ca in aceasi bani la care alti operatori dau nelimitat rds iti da si cablu si net ?

Back to top
admin
Tue Apr 29 2014, 08:53PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@Lupica: - Tu ramai pe Vodafone sau pe Orange, e clar ca e mai bine la ei ...

Back to top
pustiulica
Tue Apr 29 2014, 10:00PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Dan, eu sunt curios daca mergand dincolo de oferta foarte buna pentru clienti, tie nu ti se pare ceva "putred" la mijloc. Fara sa fiu vreun fin analist nu pot sa nu observ faptul ca Vodafone incheie cu RDS un contract de roaming national ca sa permita RDSului sa vanda un abonament de 5 Eur similar unuia de 25-29 eur pe care il comercializeaza cei care ii lasa sa foloseasca reteaua in care au investit in jur de 1,5 MILIARDE DE EURO! Adica nu bag bani in magazinul meu, dar ma duc sa-mi vand produsele in consignatie in magazinul renovat al vecinului la preturi care ii vor darama afacerea...
Eu vad asta o treaba romaneasca, pe termen scurt, un fel de a da buful.
Uitandu-ma pe cifrele cu profituri imense pe care le-au afisat Vodafone si Orange in ultimii ani de zile, un calcul simplu imi spune ca rata de profitabilitate este undeva la 90-110%. Aplicand o regula de trei simpla rezulta ca profitul este jumatate din cifra de afaceri, deci profitul este jumatate de abonament. Deci scazand din abonamentul vodafone de 25 de eur jumatate (adica profitul) raman 12 eur care teoretic reprezinta cost... Pana la 5 eur este mare diferenta care nu-mi este clar cine o suporta in cazul RDS si de unde...

PS:mi-e imposibil sa cred ca vreodata un client rds va avea prioritate la apel in reteaua Vodafone.

Back to top
admin
Tue Apr 29 2014, 11:13PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Deci, din câte am aflat, există o decizie ANCOM care reglementează utilizarea infrastructurii din acest domeniu ... Ca exemplu, şi Vodafone foloseşte antenele Cosmote şi invers, Cosmote foloseşte antenele Vodafone.
Numai că, până în urmă cu ceva vreme, RDS nu avea licenţa în banda de 900 MHz.
RDS avea licenţa doar în banda de 2100 MHz, bandă în care celulele emit pe distanţe semnificativ mai mici decât cele din banda de 900 MHz.
Anul acesta, RDS a primit licenţa pentru banda de 900 MHz, fapt care-i va da posibilitatea să-şi extindă puternic reţeaua în banda de 900 MHz. Ca exemplu, o antenă în 900 MHz "bate" cam 25 de km, comparativ cu una pe 2100 MHz care bate maxim 5 km. Acesta a fost şi motivul pentru care PÂNĂ ACUM, RDS nu avea acoperire decât în oraşe.

Nu ştiu şi nici nu am de unde să ştiu care au fost condiţiile contractului RDS-Vodafone, pot doar să intuiesc ori să dau cu presupusul ... Drept urmare, cred că este foarte probabil că RDS să-şi dezvolte serios infrastructura în afara oraşelor ...

În altă ordine de idei, am auzit ceva de genul: RDS are antene multe pe graniţa însă nu are pe vârf de munte ... Vodafone are antene prin munţi, însă sta prost de tot cu semnalul pe la graniţe ... motiv pentru care au semnat acest contract. Informaţiile provin de la cineva care lucrează la RDS.

Stai liniştit, că ştiu ei mai bine decât noi ...

Pe urmă, sincer să fiu nici măcar nu mă interesează, este problema lor ... fac eu ceva pe contractele lor, atâta vreme cât eu am semnal full, minute full, internet full şi abonament aproape moca ... profit bine merci de ofertă. Cât o ţine, nu contează ... până ţine, profit de ea. Când nu mai ţine sau se strică şandramaua la RDS, nici o problemă, mă portez pe Vodafone, pe Cosmote sau unde găsesc ofertă mai bună la momentul respectiv.
Deocamdată sunt EXTREM de mulţumit de ofertă, este cea mai tare oferta de telefonie mobilă care a existat vreodată în România !!!!

Uite un teste de bandă - Semnal FULL !!!!

https://lh4.googleusercontent.com/-BWegM1XYoH8/U1_h6fzsxBI/AAAAAAAAT_E/MrWhgB2Jo_E/w480-h800-no/Screenshot_2014-04-29-20-27-30.png

Deci, ce treabă am eu cu contractele lor ?
Am semnal ful ? Am!
Am net nelimitat, viteza decenta pt. mobil ? Am!
Am NELIMITAT în ORICE REŢEA MOBILA SAU FIXĂ din România, UE, USA, Canada, China, etc...? Am!
Am abonament de 5 euro cu TVA inclus (asta vine 22 RON, curat!) pe lună? Am ...
Ba mai există şi opţiunea "Digi Oriunde" (mulţi habar nu au de ea şi de avantajele ei): sun GRATIS, de oriunde din lume, oriunde în lume !!! Dacă sunteţi curioşi, va şi explic cum ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Pentru mine, e oferta perfectă ...

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap