Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Stiri / News
 
<< Previous thread | Next thread >>
SUPER OFERTA RDS: Convorbiri nelimitate nationale si internationale cu 5 euro/luna
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
catalin184
Tue Apr 29 2014, 11:30PM

Registered Member #13711
Joined: Mon Dec 30 2013, 01:29AM
Posts: 29
Atentie cu RDS-ul daca i-l folositi in afara tarii. Uneori face figuri, nu poti suna pe nimeni chiar daca ai semnal full si uneori nu poti fi sunat. Eu folosesc mult RDS-ul pe roaming si uneori ma lovesc de aceste probleme. In Romania nu am avut probleme decat cu semnalul dar am inteles ca s-a rezolvat printr-un parteneriat cu Vodafone.

Back to top
pustiulica
Tue Apr 29 2014, 11:44PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Am facut si eu acum doua teste de date pe Orange, nu se compara ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
Nu stiu sa dau print screen asa ca rezultatele sunt urmatorele:
Pe 4G semnal 3 din 4 linii, ping 32 ms, download 33,95 Mbps upload 26,52 Mbps
Pe 3G (H+) semnal full, ping 98 ms, download 11,05 Mbps, upload 4,02 Mbps

Daca voi ajunge sa-mi platesc singur abonamentul (acum plateste firma) atunci probabil o sa ma gandesc si la costuri si chiar as alege o firma romaneasca, dar sper ca pana atunci experienta cu "relatii clienti" sa nu mai fie tot romaneasca ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Am avut la firma pentru o perioada abonamente din alea cu miliarde de minute la Cosmote, pentru ca asa a vrut un director si in Piata Victoriei trebuia sa sun de trei ori ca sa reusesc sa ma inteleg cu interlocutorii, de se impartisera miliardele de minute la trei si nu mai stia dom' director pe unde sa scoaa camasa ca nu mai dadeau clientii de noi le suna ocupat, etc. N-as mai risca o experienta de genul ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
admin
Wed Apr 30 2014, 12:50AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Si eu am telefon de la firma, insa acesta este telefonul meu "personal", numarul acesta de telefon mi-l stie toata lumea... iar daca plec intr-un concediu, iau cu mine telefonul "personal", nu cel "de firma". Drept urmare, costul abonamentului este un factor important cand platesti din buzunar ...

Back to top
bits
Wed Apr 30 2014, 09:28AM

Registered Member #62
Joined: Tue Jun 03 2008, 04:04PM
Posts: 132
Si eu..dupa 15 ani de Dialog-Orange...le spun adio...imbatabil la 5 euro,avand in vedere ca am si serviciile lor de TV si internet.

Back to top
ciury
Wed Apr 30 2014, 10:20AM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
admin a scris ...

Deci, din câte am aflat, există o decizie ANCOM care reglementează utilizarea infrastructurii din acest domeniu ... Ca exemplu, şi Vodafone foloseşte antenele Cosmote şi invers, Cosmote foloseşte antenele Vodafone.
Numai că, până în urmă cu ceva vreme, RDS nu avea licenţa în banda de 900 MHz.
RDS avea licenţa doar în banda de 2100 MHz, bandă în care celulele emit pe distanţe semnificativ mai mici decât cele din banda de 900 MHz.
Anul acesta, RDS a primit licenţa pentru banda de 900 MHz, fapt care-i va da posibilitatea să-şi extindă puternic reţeaua în banda de 900 MHz. Ca exemplu, o antenă în 900 MHz "bate" cam 25 de km, comparativ cu una pe 2100 MHz care bate maxim 5 km. Acesta a fost şi motivul pentru care PÂNĂ ACUM, RDS nu avea acoperire decât în oraşe.

Nu ştiu şi nici nu am de unde să ştiu care au fost condiţiile contractului RDS-Vodafone, pot doar să intuiesc ori să dau cu presupusul ... Drept urmare, cred că este foarte probabil că RDS să-şi dezvolte serios infrastructura în afara oraşelor ...

În altă ordine de idei, am auzit ceva de genul: RDS are antene multe pe graniţa însă nu are pe vârf de munte ... Vodafone are antene prin munţi, însă sta prost de tot cu semnalul pe la graniţe ... motiv pentru care au semnat acest contract. Informaţiile provin de la cineva care lucrează la RDS.

Stai liniştit, că ştiu ei mai bine decât noi ...

Pe urmă, sincer să fiu nici măcar nu mă interesează, este problema lor ... fac eu ceva pe contractele lor, atâta vreme cât eu am semnal full, minute full, internet full şi abonament aproape moca ... profit bine merci de ofertă. Cât o ţine, nu contează ... până ţine, profit de ea. Când nu mai ţine sau se strică şandramaua la RDS, nici o problemă, mă portez pe Vodafone, pe Cosmote sau unde găsesc ofertă mai bună la momentul respectiv.
Deocamdată sunt EXTREM de mulţumit de ofertă, este cea mai tare oferta de telefonie mobilă care a existat vreodată în România !!!!

Uite un teste de bandă - Semnal FULL !!!!

https://lh4.googleusercontent.com/-BWegM1XYoH8/U1_h6fzsxBI/AAAAAAAAT_E/MrWhgB2Jo_E/w480-h800-no/Screenshot_2014-04-29-20-27-30.png

Deci, ce treabă am eu cu contractele lor ?
Am semnal ful ? Am!
Am net nelimitat, viteza decenta pt. mobil ? Am!
Am NELIMITAT în ORICE REŢEA MOBILA SAU FIXĂ din România, UE, USA, Canada, China, etc...? Am!
Am abonament de 5 euro cu TVA inclus (asta vine 22 RON, curat!) pe lună? Am ...
Ba mai există şi opţiunea "Digi Oriunde" (mulţi habar nu au de ea şi de avantajele ei): sun GRATIS, de oriunde din lume, oriunde în lume !!! Dacă sunteţi curioşi, va şi explic cum ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Pentru mine, e oferta perfectă ...


Da e decize ancom pentru ca RDS era defavorizata ca nu avea licenta pentru 900 MHz ci doar pentru 1800 MHz ceea ce implica costuri mai ridicata le acoperire...si pana isi pune la punct propria retea foloseste reteaua vodafone in 900 MHz

Back to top
sarac.lipit
Wed Apr 30 2014, 10:31AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
important este precedentul
de-acum aşteptăm alte firme să le dea peste bot cu 4 ioro abonament nelimitat şi S5 gratis...

Back to top
angelitto
Wed Apr 30 2014, 01:45PM


Registered Member #14155
Joined: Mon Apr 28 2014, 05:16PM
Posts: 1168
Pentru cei care aveti deja abonamentul, puteti verifica costul convorbirilor? Daca da, care e numarul la care sunati sau trimiteti sms?

Back to top
ciury
Wed Apr 30 2014, 02:14PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
sms la 700

Back to top
angelitto
Wed Apr 30 2014, 02:40PM


Registered Member #14155
Joined: Mon Apr 28 2014, 05:16PM
Posts: 1168
Ms. E bine daca iti poti verifica costul. Un prieten vrea sa-si faca acest abonament ca sa poate suna in Austria nelimitat pe Vectone Mobile. Dar e posibil sa nu mearga pentru ca Vectone e un operator virtual de telefonie mobila, sau ma insel?

Back to top
ciury
Wed Apr 30 2014, 04:58PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
poate suna in Vectone Mobile...poti verifica asta pe site-ul rcs-rds la asistenta ->tarife apeluri internationale.
Bagi acolo numarul tau si numarul destinatie si vezi si cat te costa sa suni

[ Edited Wed Apr 30 2014, 05:04PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by pamfile63 on 11 Apr : 21:08
10+


[download] programu meu bun gem wk 8 super Posted by Rulik30 on 10 Apr : 18:12
Mulțumesc!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap