Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Problema tehnica Korga PA600
Go to page   <<      
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
hammer
Wed, 30 Apr 2014, 03:04PM

Registered Member #14152
Joined: 27 Apr 2014
Posts: 26
angelitto a scris ...

In manual scrie asa: daca incarci un set de la alta clapa, sa stergi "Global (GLB) and Voice Processor Presets (VOC) files".
L.E. merg seturi aproape de la toate clapele Korg, cu conditia sa stergi ce ti-am zis mai sus

Si adica daca sterg glabal setul lucreaza ft bine.. da/? ca de ex daca o sa pun un set de la pa800...

Back to top
hammer
Wed, 30 Apr 2014, 03:05PM

Registered Member #14152
Joined: 27 Apr 2014
Posts: 26
da e posibil cumva de convertit setul de la yamaha tyros la korg pa 600?

Back to top
hammer
Wed, 30 Apr 2014, 03:10PM

Registered Member #14152
Joined: 27 Apr 2014
Posts: 26
angelitto a scris ...

In manual scrie asa: daca incarci un set de la alta clapa, sa stergi "Global (GLB) and Voice Processor Presets (VOC) files".
L.E. merg seturi aproape de la toate clapele Korg, cu conditia sa stergi ce ti-am zis mai sus

ok mersi... dar este posibil sa convertez vun set de al tyros pentru korg ?

Back to top
angelitto
Wed, 30 Apr 2014, 03:14PM


Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014
Posts: 1130
Daca stergi Folderul GLOBAL inainte sa instalezi setul de PA800, totul o sa fie OK. De la Yamaha nu stiu daca se pot converti. Ma cam indoiesc.

[ Edited Wed, 30 Apr 2014, 03:14PM ]


Back to top
hammer
Wed, 30 Apr 2014, 03:15PM

Registered Member #14152
Joined: 27 Apr 2014
Posts: 26
angelitto a scris ...

Daca stergi Folderul GLOBAL inainte sa instalezi setul de PA800, totul o sa fie OK. De la Yamaha nu stiu daca se pot converti. Ma cam indoiesc.

ok mersi de ajutor ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
hammer
Wed, 30 Apr 2014, 03:16PM

Registered Member #14152
Joined: 27 Apr 2014
Posts: 26
[quote]
Daca stergi Folderul GLOBAL inainte sa instalezi setul de PA800, totul o sa fie OK. De la Yamaha nu stiu daca se pot converti. Ma cam indoiesc.
[/quote1398860
scuze dar ce raiting trebu sa ai ca sa ai acces la download?

Back to top
mariusnazi
Wed, 30 Apr 2014, 03:20PM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
[quote]
[quote]
Daca stergi Folderul GLOBAL inainte sa instalezi setul de PA800, totul o sa fie OK. De la Yamaha nu stiu daca se pot converti. Ma cam indoiesc.
[/quote1398860
scuze dar ce raiting trebu sa ai ca sa ai acces la download?
[/quote1398860336]

Citeste regulamentul,punctul 6!Poti incarca orice set de korg de la modelele precedente cu conditia sa nu depaseasca cei 96 RAM disponibili.Un sfat mai bun ar fi sa citesti manualul clapei ca doar nu ai cumparat-o sa o ti de bibelou!

[ Edited Wed, 30 Apr 2014, 03:22PM ]


Back to top
hammer
Wed, 30 Apr 2014, 03:32PM

Registered Member #14152
Joined: 27 Apr 2014
Posts: 26
[quote]
[quote]
[quote]
Daca stergi Folderul GLOBAL inainte sa instalezi setul de PA800, totul o sa fie OK. De la Yamaha nu stiu daca se pot converti. Ma cam indoiesc.
[/quote1398860
scuze dar ce raiting trebu sa ai ca sa ai acces la download?
[/quote1398860336]

Citeste regulamentul,punctul 6!Poti incarca orice set de korg de la modelele precedente cu conditia sa nu depaseasca cei 96 RAM disponibili.Un sfat mai bun ar fi sa citesti manualul clapei ca doar nu ai cumparat-o sa o ti de bibelou!
[/quote1398861120]
manualul clapei e in italiana pentru ca clapa a fost trimisa de acolo.. eu italiana nu cunosc...

Back to top
mariusnazi
Wed, 30 Apr 2014, 03:38PM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
LINK: Click aici!

Descarca de aici in engleza.

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap