Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Duminica mergem la vot! :)
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
pustiulica
Mon May 19 2014, 01:02PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
bebykorg a scris ...

Marius..cred ca ce ar atrage atentia cel mai mult ar fi ca nimeni sa nu mai mearga la vot indiferent de miza. dar daca tot doriti sa discutam politica ar fi interesant opinia publica a membrilor acestui sit cu cine ar inclina sa voteze sau nu expunand motivatii pro si contra..!


Neprezentarea la vot ar fi un semnal pentru o clasa politica educata, nu pentru mizeria politica romaneasca pentru care - din pacate - neprezentarea nu reprezinta vreun semnal, ci o bucurie.
Politicienii nostri se bucura!!! de faptul ca nu ne prezentam la vot, pentru ca astfel pot sta linistiti ducandu-si la vot masa le de manevra.

Neprezentarea inseamna indiferenta si fiind vorba de rezultate urmarite de intreaga UE, iar ne face de rahat ca natie.

In acest moment as vota anumite persoane (absolut niciun partid nu consider ca merita votul meu), iar daca interesul lor este ca noi sa votam liste in care sa-si puna in ordine interesele, eu protestez "votandu-i" pe toti deodata! Chiar o sa ies sa cer cerneala suplimentara daca nu se imprima stampila pe toti si nu glumesc!

Back to top
sarac.lipit
Mon May 19 2014, 01:09PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
hehehe
ce bucurie cînd au urnele pline... chiar cu maculatură
naiba mai controlează cine ce cum a votat

problema-i cînd sunt albe listele de prezenţă.

Vrei să le faci un bine?
Vii să controlezi cine a votat în locul tău
Dosar penal şi papapa
Altă şansă nu mai există la ....nici nu am cuvinte cum aş mai cataloga plaga asta naţională.
Cît e pragul minim? mai există? dacă nu... chiar e pierdere de timp.

Apropos cu noile partide... cînd un mizerabil îţi taie pentru nimic din salarii, alocaţii, indemnizaţii, pensii...tre să fii cel puţin trepanat să nu-l ignori.... dar cei de-afară habar n-au ...lor li se pare că luptă în draci cu corupţia... şi la fiecare trecere...mai face un partid ce pune pe burtă ţara sta plină de frăieruţi.

Pentru cine n-a ştiut, toate tăierile bocului au fost de 1.5 miliarde lei
Blondina de la cotroceni a avut un fond de 5.5 miliarde lei pe care i-a tocat fără să ştie careva pentru ce.... parcuri verzi în păduri...
asta ca idee... cine te conduce...

Tocmai au prins una ce cu10.000 ioro.... cumpărau ceva sute voturi... deci se poate!

[ Edited Mon May 19 2014, 01:30PM ]


Back to top
pustiulica
Mon May 19 2014, 01:24PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
sarac.lipit a scris ...


vrei să le faci un bine? vii să controlezi cine a votat în locul tău
dosar penal şi papapa

cît e pragul minim?


Ai incercat sa verifici cine a votat in locul tau? Eu am facut-o acum doi ani cand mergand sa votez la 11:15 (dimineata) mi s-a spus ca am votat deja... de fapt in locul meu semnase altcineva, se intelegea numele celui care semnase! poate ca a fost o incurcatura, dar pentru ca nu m-au mai lasat sa votez am sesizat politia prin 112, au cercetat, au trimis la tribunal si inca nu s-a intamplat nimic... in plus nici eu n-am mai putut vota.

Pragul minim se calculeaza din numarul celor care voteaza, nu din numarul de votanti, eu asa stiu.

Back to top
sarac.lipit
Mon May 19 2014, 01:28PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
înseamnă că-i pierdere de timp
jocurile sunt făcute.

Back to top
ruf
Mon May 19 2014, 02:01PM

Registered Member #14176
Joined: Tue May 06 2014, 03:27PM
Posts: 68
sa dai votul partidelor mici e riscant tinand cont de ce s-a intamplat cu ppdd. ii vor acapara cei mari. eu cred ca anularea votului ar fi cea mai buna solutie... deocamdata. nu prea e nimeni care sa merite. poate unu,doi independenti .. dar nu merita riscul.

Back to top
gabi3213
Mon May 19 2014, 02:45PM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
nu ma duc.dupa ce la prezidentiale s-a votat in franta la secunda mi-am dat seama ca isi bat joc de noi si de fapt iese cine a fost programt de licurici

Back to top
andutu
Mon May 19 2014, 02:54PM

Registered Member #5
Joined: Thu May 22 2008, 10:24AM
Posts: 211
Ei stiu cum sa faca sa le fie bine numai lor.Vin ai nostrii pleaca ai nostrii noi raminem tot ca prostii.Dar...sa nu uitam de clasicul Cosbuc.Oare ...vom mai putea rabda la infinit?
Să nu de-a Dumnezeu cel sfânt ,
Să vrem noi sânge nu pământ!
Când nu vom mai putea răbda,
Când foamea ne va răscula,
Hristoşi să fiţi , nu veţi scăpa
Nici în mormânt!


Back to top
bebykorg
Mon May 19 2014, 04:21PM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
Frumoase versuri domnu Cristi.. insa din pacate nu mai are cine sa ceara sange in tara asta..!N-o sa mai vedeti la noi in tara o greva sau o manifestatie ca in anii 90 in vecii vecilor !

Back to top
OzzY
Mon May 19 2014, 06:34PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Pentru cine sa mori,domnul bebykorg? Pentru parvenitii din ziua de azi? Pentru beizadelele cu Biemve? Astia suntem,ne meritam soarta. Credem ca ne apropiem de Dumnezeu doar prin construirea a 54654643 de biserici si investirea a milioane de euro in Caterdrala Mantuirii Neamului. Era o melodie care reflecta foarte bine realitatea:
Dumnezeule cel Sfant,
Parca-i IADUL pe Pamant,
Ne bat vanturi,ne bat ploi,
Ti-ai luat mana de pe noi.

Back to top
NxSound
Mon May 19 2014, 06:37PM

Registered Member #2689
Joined: Wed Oct 29 2008, 04:22PM
Posts: 819
votati ma Clape.ro de aici ne alegem cu ceva seturi tonuri etc .... de acolo ne alegem cu fix p..... pentru ce sa votez ? doar promisiuni !!!


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap