Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Duminica mergem la vot! :)
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
ciury
Mon May 19 2014, 07:35PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
Ce v-ati astepta sa faca un europarlamentar pentru tara?....sunt convins ca nu stiu multi cap ce ar trebui sa faca el acolo...eu unul nu stiu....si sunt convins ca nici dintre cei care candideaza nu stiu ce trebuei sa faca,,,doar ca or sa ia niste bani si ca or sa aiba functie care sa le deschida usi.....

Back to top
ym_dx21
Mon May 19 2014, 07:57PM

Registered Member #10570
Joined: Tue Nov 08 2011, 06:06PM
Posts: 308
toti vedem realitatea , o cunoastem , o traim dar niciunul dintre noi nu face nimic .....niciunul nu se revolta nici macar in strada si stiti de ce ? ...pentru ca se face de ras ...adica tot in fata celor ca el si saracu stie ca mai ia si amenda si bataie de la organele statului la care contribuie tot el pentru linistea sa in societate si siguranta mult dorita sau pentru ca nimeni nu-l ia in seama si il considera nebun sau pentru ca stie ca maine face rost la serviciu de niste bani din cine stie ce amarat de ciubuc sau spaga si are cu ce se da mare la supermarket in fata semenilor lui ca are cosul mai plin decat ei sau ...sau ...sau diverse motive nascocite si de a nu face nimic pt binele sau , al viitorului copiilor sai s.a.m.d si de a se limita la ceea ce are si a duce o viata de pe o zi pe alta mirandu-se de cat de smecheri sunt cei ce ne conduc si care isi traiesc viata la un nivel la care el doar viseaza ...si totul pe banii lui...decat sa votati hotii mai bine faceti ceva pt tara asta ...ca multi au luptat pt ea iar noi o distrugem

Back to top
OzzY
Mon May 19 2014, 08:17PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
ciury a scris ...

Ce v-ati astepta sa faca un europarlamentar pentru tara?....sunt convins ca nu stiu multi cap ce ar trebui sa faca el acolo...eu unul nu stiu....si sunt convins ca nici dintre cei care candideaza nu stiu ce trebuei sa faca,,,doar ca or sa ia niste bani si ca or sa aiba functie care sa le deschida usi.....

75% din legislatia Romaniei se face la Bruxelles,mai exact, Bruxelles-ul ne controleaza. Nu putem face nimic fara acordul lor.Este foarte important pe cine trimitem acolo.Este foarte important sa nu mai trimitem analfabeti ca EBA,pentru ca prin ei ne aratam adevarata competenta si ei sunt imaginea noastra in afara. Multa lume nu stie cu ce se mananca Bruxelles-ul,dar e FOARTE IMPORTANT ce se intampla acolo.

Back to top
bebykorg
Mon May 19 2014, 08:24PM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
Daca ajunge in parlamentul specimene precum EBA , vai mama noastra de reprezentare. Dar facem discutii degeaba, doamna in cauza a ajuns acolo stim noi cu ce sprijin si de alti gura casca care au dat votul pentru respectiva doamna. Asta ati votat asta ati avut. Mai bine sa ne vedem de sracia noastra si sa ne purtam singuri de grija.

Back to top
virgilex
Mon May 19 2014, 09:18PM

Registered Member #12809
Joined: Wed May 08 2013, 09:53PM
Posts: 267
mergeti fratilor la vot, votati forte politice mari nu partide mici care sunt tot capuse

Back to top
alex-lx
Mon May 19 2014, 09:26PM

Registered Member #386
Joined: Fri Jul 18 2008, 09:51PM
Posts: 184
Minel a scris ...

Sincer,nici eu nu m-as duce doar sa pun stampila peste tot.Dar este bine stiut faptul ca acele buletine de vot nestampilate,vor apare in dreptul unor partide.Deci vor fi fraudate ca intotdeauna.Macar sa fie anulate,decat fraudate.Eu nu am mai fost la niciun fel de vot de muuulti ani.Observ ca inca mai sant oameni care mai cred in promisiunile acestor diavoli.Personal,le doresc tuturor celor 600 de trântori din parlament,moarte usoara!


....mai e ceva de adaugat???...nu cred....si sunt de acord in totalitate cu Minel.

Multa sanatate va doresc.


Back to top
IONPEICIU
Mon May 19 2014, 09:37PM
Registered Member #12147
Joined: Sun Jan 06 2013, 11:30PM
Posts: 67
Eu nu merg si va spun de ce! In primul rand ca nu am pe cine vota. Al doilea aspect este ca daca ma duc la vot inseamana ca recunosc sistemul care ne guverneaza. Ai sa deschidem ochii si sa spunem lucrurile pe fata. Ce se intampla in ue nu are nici o legatura cu democratia. Din puncutul meu de vedere ceea ce nu a infaptuit Hitler cu armele au reusit politicienii prin minciuna. Am fost in nenumarate state europene inainte ca acrestea sa adere la ue, conluzia: cu totii traiau mai bine inaite si acum cu totii traiesc mai rau. Intrebati oamenii de rand nu propagandistii! Peste tot populatia este nemultumita, cu totii , regreta vremurile premergatoare uniunii. Romania este doar o halca de carne din care se infrupta occidentul si fanariotii care o conduc! Trezitiva romani, nimeni nu va vrea binele, va vor sclavi pe plantatii si cu tara amanetata! Sanatate va doresc!

Back to top
danpsr9000
Mon May 19 2014, 10:09PM

Registered Member #10205
Joined: Mon Jun 06 2011, 10:21PM
Posts: 317
Eu nu merg la vot. Nu am chef sa pierd timp pt un cretin la burxell care o sa faca nimic si o sa aduca numai ordine de afara. Eu m-am impacat cu deea ca nu ne mai revenim din cauza modului nostru de a fi. Cine crede ca o sa fie mai bine cred ca doar viseaza. Deci pt ce sa merg? .... imi fura votul? nooo , sa-l fure...

Back to top
OzzY
Mon May 19 2014, 10:17PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Daca o sa stam pasivi in casa, sa nu avem pretentia ca atunci cand ni se taie salarii sa facem tamtam.Pe acelasi principiu al lejeritatii se bazeaza toata lumea si atunci cand vine vorba sa iesim in strada sa ne cerem drepturile. Iesiti din casa,mergeti la vot ca sunt multi oameni care chiar merita votul nostru.Nu ma refer aici la liderii de partide,ci la unii oameni care nu ies in fata si care se bucura de sustinerea unor anumite partide. Deci mergeti la vot! Trebuie sa le aratam ca suntem multi,altfel ne vor batjocori,stiind ca nu ne pasa de politica.Mergeti la vot!

Back to top
IONPEICIU
Mon May 19 2014, 10:42PM
Registered Member #12147
Joined: Sun Jan 06 2013, 11:30PM
Posts: 67
Nu intalegeti ca votul in sine este cea mai mare excrocherie care s-a facut vreodata pe pamant. Este cea mai mare manipulare posibila, falsa senzatie ca populatia conteaza si ca aceasta detine controlul. Pana si un covrig este marcat printrun bon atunci cand il cumperi. Statul vrea sa stie si sa urmareasca totul, mai putin votul. Oameni buni votati pe o bucata de hartie igienica, se sterg cu ea la fund ca si cu opinia voastra. Zeci de comisii de semnaturi, nu fac doi bani pentru ca in final tot acest vot ajunge pe mana la cativa indivizi. Acest sistem pervers se bazeaza pe slabiciunile oamenilor. De ca sa fie vot secret, ce am furat ceva? DEMOCRATIC era ca fiecare buletin de vot sa fie unic cu CNP ul persoanei in asa fel incat, daca eu vreau sa dovedesc cuiva ca am votat cu anumita persoana s-o o pot face. Puteti face asta daca doriti? NU!!!!!!!!! Votul trebuie sa fie deschis si oamenii sa-si asume deciziile, altfel masele nu vor detine niciodata puterea. Mai bine iesi in strada decat sa te duci la vot si sa fii partasi la cea mai mare excrocherie.

[ Edited Mon May 19 2014, 10:55PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by pamfile63 on 11 Apr : 21:08
10+


[download] programu meu bun gem wk 8 super Posted by Rulik30 on 10 Apr : 18:12
Mulțumesc!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap