Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Rezultat €vision = oglinda in care se vede viitorul Europei | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| s_cristi |
|
||
![]() Registered Member #1965
Joined: 03 Oct 2008Posts: 342 |
danpsr9000 a scris ... [...] ma enerveaza cand cineva imi aduce ca argument biblia care nu e cu nimic mai presus decat amintiri din copilarie. daca einstein credea in dumnezeu nu mai descoperea nimic. Dă-ți tu un ”Edit” și șterge prostiile astea. Când nu cunoaștem toate variabilele emitem niște ipoteze, ne facem o părere asupra lucrurilor pe măsura înțelegerii noastre, etc... Dar până la cele de mai sus e cale lungă. Eu zic să nu facem afirmații mari gratuit. |
||
| Back to top |
|
||
| ciury |
|
||
![]() Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009Posts: 702 |
s_cristi a scris ... danpsr9000 a scris ... [...] ma enerveaza cand cineva imi aduce ca argument biblia care nu e cu nimic mai presus decat amintiri din copilarie. daca einstein credea in dumnezeu nu mai descoperea nimic. Dă-ți tu un ”Edit” și șterge prostiile astea. Când nu cunoaștem toate variabilele emitem niște ipoteze, ne facem o părere asupra lucrurilor pe măsura înțelegerii noastre, etc... Dar până la cele de mai sus e cale lungă. Eu zic să nu facem afirmații mari gratuit. Einstein credea in Dumnezeu.....probabil va este cunoscuta afirmatia...daca cred si exista este foarte bine daca nu cred si exista este vai si amar asa ca mai bine cred......el a spus-o |
||
| Back to top |
|
||
| Nicu Pa500 |
|
||
![]() Registered Member #906
Joined: 18 Aug 2008Posts: 134 |
danpsr9000 a scris ... nu ma supar. nu am nici o frustrare legata nici de dumnezeu nici de bi................. pt religiosi si crezatori in zei: (dumne-zeu) o intrebare: care este motivul pt care dumnezeu face sa se nasca copii cu cancer? Iti voi raspunde la mai multe, dupa ce vei citi cel putin odata Biblia. |
||
| Back to top |
|
||
| sarac.lipit |
|
||
![]() Registered Member #45
Joined: 29 May 2008Posts: 2424 |
la prima citire nu-i mare lucru. Este cartea de căpătîi. la a doua începi să-ţi faci idei la următoarele deja ai ideile bine stabilite. singura problemă-i să nu pui botu la interpretările şarlatanilor. credinţa îţi aparţine şi este ceva strict personal. are şi multe lacune şi rămîi cu cîteva întrebări fundamentale fără răspuns. [ Edited Mon, 19 May 2014, 02:12PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| danpsr9000 |
|
||
![]() Registered Member #10205
Joined: 06 Jun 2011Posts: 314 |
Nicu Pa500 a scris ... danpsr9000 a scris ... nu ma supar. nu am nici o frustrare legata nici de dumnezeu nici de bi................. pt religiosi si crezatori in zei: (dumne-zeu) o intrebare: care este motivul pt care dumnezeu face sa se nasca copii cu cancer? Iti voi raspunde la mai multe, dupa ce vei citi cel putin odata Biblia. am treburi mai importante de facut. daca vrei poti sa imi raspunzi si fara sa citesc eu biblia. am inceput 2 pagini si nu pot sa citesc asa ceva. nu pot citi ceva ce nu ma poate invata nimic. astept un raspuns totusi. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







