Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Rezultat €vision = oglinda in care se vede viitorul Europei
Go to page   <<      
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
s_cristi
Mon, 19 May 2014, 09:53AM

Registered Member #1965
Joined: 03 Oct 2008
Posts: 342
danpsr9000 a scris ...

[...] ma enerveaza cand cineva imi aduce ca argument biblia care nu e cu nimic mai presus decat amintiri din copilarie.
daca einstein credea in dumnezeu nu mai descoperea nimic.


Dă-ți tu un ”Edit” și șterge prostiile astea.
Când nu cunoaștem toate variabilele emitem niște ipoteze, ne facem o părere asupra lucrurilor pe măsura înțelegerii noastre, etc... Dar până la cele de mai sus e cale lungă. Eu zic să nu facem afirmații mari gratuit.

Back to top
ciury
Mon, 19 May 2014, 10:51AM
Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009
Posts: 702
s_cristi a scris ...

danpsr9000 a scris ...

[...] ma enerveaza cand cineva imi aduce ca argument biblia care nu e cu nimic mai presus decat amintiri din copilarie.
daca einstein credea in dumnezeu nu mai descoperea nimic.


Dă-ți tu un ”Edit” și șterge prostiile astea.
Când nu cunoaștem toate variabilele emitem niște ipoteze, ne facem o părere asupra lucrurilor pe măsura înțelegerii noastre, etc... Dar până la cele de mai sus e cale lungă. Eu zic să nu facem afirmații mari gratuit.


Einstein credea in Dumnezeu.....probabil va este cunoscuta afirmatia...daca cred si exista este foarte bine daca nu cred si exista este vai si amar asa ca mai bine cred......el a spus-o

Back to top
Nicu Pa500
Mon, 19 May 2014, 01:50PM

Registered Member #906
Joined: 18 Aug 2008
Posts: 134
danpsr9000 a scris ...



nu ma supar. nu am nici o frustrare legata nici de dumnezeu nici de bi.................
pt religiosi si crezatori in zei: (dumne-zeu) o intrebare: care este motivul pt care dumnezeu face sa se nasca copii cu cancer?





Iti voi raspunde la mai multe, dupa ce vei citi cel putin odata Biblia.

Back to top
sarac.lipit
Mon, 19 May 2014, 02:08PM

Registered Member #45
Joined: 29 May 2008
Posts: 2424
la prima citire nu-i mare lucru. Este cartea de căpătîi.
la a doua începi să-ţi faci idei
la următoarele deja ai ideile bine stabilite.
singura problemă-i să nu pui botu la interpretările şarlatanilor.
credinţa îţi aparţine şi este ceva strict personal.

are şi multe lacune şi rămîi cu cîteva întrebări fundamentale fără răspuns.

[ Edited Mon, 19 May 2014, 02:12PM ]


Back to top
danpsr9000
Mon, 19 May 2014, 10:18PM

Registered Member #10205
Joined: 06 Jun 2011
Posts: 314
Nicu Pa500 a scris ...

danpsr9000 a scris ...



nu ma supar. nu am nici o frustrare legata nici de dumnezeu nici de bi.................
pt religiosi si crezatori in zei: (dumne-zeu) o intrebare: care este motivul pt care dumnezeu face sa se nasca copii cu cancer?





Iti voi raspunde la mai multe, dupa ce vei citi cel putin odata Biblia.


am treburi mai importante de facut. daca vrei poti sa imi raspunzi si fara sa citesc eu biblia. am inceput 2 pagini si nu pot sa citesc asa ceva. nu pot citi ceva ce nu ma poate invata nimic. astept un raspuns totusi.

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap