Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Divertisment
 
<< Previous thread | Next thread >>
Daca nu crezi in Dumnezeu mai gindeste-te ? ( nu este nimic despre religie )
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
sarac.lipit
Wed Jul 23 2014, 04:58PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
supranatural?
Cuzco
Se uită oamenii de ştiinţă la pietrele ăle ca boul la poartă nouă... n=au explicaţii, habar n-au cum au fost prelucrate... nici la ce ar fi folosit... dar tot o dau cu omul conborît din palmier... deh, oameni de ştiinţă... care afirmau acum 100 de ani că ce-i mai greu ca aerul nu poate zbura... azi caută nuş-ce pe Marte... dar au uitat cum se îmbină doi bolovani...
Curat supranatural!
Le poţi atinge... clar nu-s minuni !!!

[ Edited Wed Jul 23 2014, 05:08PM ]


Back to top
Nicu Pa500
Wed Jul 23 2014, 06:19PM

Registered Member #906
Joined: Mon Aug 18 2008, 12:39PM
Posts: 135
albundy a scris ...

Eu cred ca au fost niste copii cu lanternele :


......si faceau sa creasca florile sa straluceasca soarele sau sa creasca pomiii.....

Back to top
sarac.lipit
Wed Jul 23 2014, 07:58PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Nicu Pa500 a scris ...

albundy a scris ...

Eu cred ca au fost niste copii cu lanternele :


......si faceau sa creasca florile sa straluceasca soarele sau sa creasca pomiii.....

da de unde!!!!
s-a ridicat, a stat suspendat cam 4 minute apoi a luat-o agale spre est rostogolindu-se pipăind spaţiul cu ceva... ca o rază. Atît
N-a crescut nimic, n-a luminat nimic, nu s-a auzit nimic... a intrat în nori şi dus a fost

Back to top
albundy
Wed Jul 23 2014, 10:29PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Pt mine este supranatural pupatul moastelor sau pe romaneste : lipitul buzelor de catre un geam ce desparte o tona de microbi,bacterii si alte fiinte microscopice aflate intrun cadavru ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif Chestia asta este pagana rau .Si este sustinuta de biserica ca fiind adevarat izvor de tamaduire si minuni dumnezesti ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
Nimic nu este supranatural,totul are o explicatie ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif
http://i61.tinypic.com/20krq7n.jpg

[ Edited Wed Jul 23 2014, 10:35PM ]


Back to top
ciury
Thu Jul 24 2014, 10:57AM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
NU EXISTA SUPRA NATURAL....TOTUL E NATURAL
Numai ca nu intelegem noi....
@Sarac_lipit tu ai facut aeronautica si eu fizica....sfera aia era un corp (corp de lumina)....nu suntem singuri in univers
Candva vom descoperi teleportarea iar cand ne vom teleporta o vom face ca niste corpuri de lumina....materia se va tranforma in una lumina si invers.....altfel nu se poate

In legatura cu mostele....sa va povestesc ceva.

Undeva pe la granita dintre spania si portugalia era o piatra descoperita de nite pelerini pe care se credea ca au fost inscriptionate niste incrisuri de catre nu stiu care sfant.
Oamenii se pelegrinau pe la ea se inchinau se rugau si multi chiar s-au vindecat

Ulterior s-a demonstrat ca era scrisa o reteta de bucate pe acea piatra...
deci CONTEAZA DOAR SA CREZI

Una este sa nu crezi si alta este sa iti bati joc de semeni si de credinta lor

Daca vre-o baba facea infarct? daca innebunea pentru ca tot ce credea ca e adevarat dintr-o data nu mai era?

la asta v-ati gandit cand ati inregistrat pasari croncanitoare?:)))

Back to top
Sergiu pa2x
Thu Jul 24 2014, 04:30PM

Registered Member #47
Joined: Thu May 29 2008, 12:42AM
Posts: 147
Omul e ce=a mai proasta creatie a Domnului !! Trebuia sa ne lase la stadiul de maimutza !Eram mult mai fericiti !!

Back to top
sarac.lipit
Thu Jul 24 2014, 04:38PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
personal cred că n-a avut încotro
avea nevoi de resursele de pe terra... ce să faci cu mastodonţii ăia mari?
hai...papapa îi radem de pe faţa pămîntului şi facem un truditor ce va scoate şi prelucra ce avem nevoie... pe care le va aduce singurel ofrandă... cum se face....
Le mai dăm pe ici pe colo cîte o minune şi ne rezolvăm treburile...
asta ar fi o idee...
apropos... are habar careva cît aur s/a extras de-a lungul istoriei? ...dar mai ales unde-i...?
Cred, din acestă cauză dinozaurii nu sunt menţionaţi nicăieri în scrierile vechi...doar pe pietre ici-colo sporadic... ori călăriţi de oameni ori cu ei în gură...

[ Edited Thu Jul 24 2014, 04:44PM ]


Back to top
ciury
Thu Jul 24 2014, 04:43PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
cand existau dinozauri nu exitau oameni.....de aiai au si murit....ca sa poata aparea omul.....

PS: stergi un sampler mare si prost ca sa definitezi setul

Back to top
sarac.lipit
Thu Jul 24 2014, 04:45PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
sunt dovezi clare că omul exista pe timpul dinozaurilor... dar se tace
După biblie... omul este extrem de tinerel pe Terra...
...exact ca în cazul piramidelor... ştiaţi că sunt cu sutele în China?
Ca cele din Egipt... dar au fost ascunse privirilor... au fost acoperite cu pămînt şi cultivat...
Abia în al doilea război mondial un mitralior ce fotografiase ce a puşcat prin zonă... şi-a dat seama că privea o piramidă camuflată ...
E şi normal, cum naiba înaintaşii ochilor oblici, ce i-au învăţat yoga şi multe chestii medicale.... să fie blonzi cu ochi albaştri şi înalţi ca brazii???? Că fii soarelui le-au construit... măcar aşa zic textele egiptene... Pe nici o piramidă nu scrie
- bă, io am făcut-o anu ista! ... cum face tăt omu truditor...cînd pune osu la treabă şi face capodopere...să-i rămînă numele...

[ Edited Thu Jul 24 2014, 05:03PM ]


Back to top
Sergiu pa2x
Fri Jul 25 2014, 03:09AM

Registered Member #47
Joined: Thu May 29 2008, 12:42AM
Posts: 147
Asta cu piramidele e maxima nimeni nu stie nimik concret! Soarele cine l-a creat ? ca fara el viata dispare imediat !!!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap