Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Criza economica & criza financiara
Go to page   <<      
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
NxSound
Thu Mar 19 2009, 11:09AM

Registered Member #2689
Joined: Wed Oct 29 2008, 04:22PM
Posts: 819
Am citit pe aici cate ceva hmmm la noi e inca la putere mafia.Criza? criza a fost mereu ... numai ca acum sau inmultit nepotii au toti masini vile la munte ,mare , la aia nu mai e criza ..... auzi la astia salariu de 100 si ceva de euro e criza domnule ce naiba ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) 100 si ceva de euro cheltuie un nesimtit dela GRAS SI UMFLAT DE LA GUVERN intro pauza care toata viata lui a mancat si (admin edit - fara injurii te rog) XXX de pe spatele nostru (imi e scarba de astia) intelegeti ideia.

[ Edited Thu Mar 19 2009, 12:21PM ]


Back to top
CLAPARU
Thu Mar 19 2009, 12:44PM
Guest
(conditziile actuale din ITALIA SI NU NUMAI)da...PROBLEMA MARE...tzarile sarace or sa fie si mai sarace cu o marire de coruptzie(la orice nivel social) si de infractori, majoratar fata de anu trecut...lume disperata din cauza financiara.In fiecare zi se vede lume disperata care intra in somaj,(INCLUZIND EU) altzi care nu au dreptu nici macar la ea,lume care au copii mai multzi la numar in familie si nu reusesc cu cheltuielile lunare,valabil la toate natiunile din italia....jalea a inceput abia....sa ne tinem bine,ca nu stim ce va fi maine....vad italieni afectatzi care se uita urit la rominii de aici care(si asa cu problemele de delincventza)se descurca mai bine sau mai rau, care au masini de lux luate din ROMANIA(tip BMW ultima serie-dar ce pacat,toate zgiriate... va da-tzi seama de ce)au sau nu au ce pune pe masa,au masina BUNA(zic ei)...(hahaha... din cauza MANELELOR"sa moara dusmanii mei")asta provocind probleme mai grave romanilor din italia. Multi incep a se intoarce acasa in ROMINIA....URITA VREME MAI DUCEM....

Back to top
NxSound
Thu Mar 19 2009, 04:33PM

Registered Member #2689
Joined: Wed Oct 29 2008, 04:22PM
Posts: 819
Sunt multi romani plecati la furat cred ca 70 la suta din romani care nu sunt stabiliti acolo se ocupa cu aceasta meserie din cate am auzit mai sunt si oameni care muncesc cinstit sau cu un contract de munca dar putini la numar acum face sens ce spui cu uitatul urat la romani din partea italienilor.

Back to top
geogenesys
Thu Mar 19 2009, 09:00PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Iata cum sta treaba in Anglia< criza va tine cel putin pana in 2011> De la inceput si pana acum si-au pierdut slujbele mai bine de 2 milioane de oameni, iar cifra este in ascensiune puternica. Deocamdata in constructii unde lucrez si eu, sunt 7 persoane care se bat ptr un singur loc de munca( din auzite). Dupa 2 ani(pe 1 aprilie) de munca la aceeasi companie ma vad in aproximativ o luna dat afara( nu mai are sefu joburi, simplu). Parea ca afacerea lui prospera, ca totul e ok, joburi erau, nimeni nu era ingrijorat> Un prieten care a inceput in aceeasi zi cu mine, deja a fost demis.
Atat timp cat ai un job, nu o simti prea tare...insa au crescut preturile cam la toate(electrictate, gaz, petrol, transport, alimente).
Exista cateva ipoteze legate de criza
1)_ ar fi fost provocata> pai da...banca Lehman brothers a dat faliment, dar nimeni nu a incercat sa o resusciteze, nimeni n-a injectat bani ca sa o salveze. Se spune ca de aici a plecat. A dat f multe credite, prea usor, f multi clienti rau platnici, etc povestea o stiti si voi. Si nu a fost probabil singura. Dar a urmat reactia in lant, au cazut alte banci pe langa ea.
2) criza ar fi doar teoretica - s-a creat o panica generala odata cu caderea acestor banci, lumea nu mai vinde , nu mai cumpara, nu se mai ruleaza banii, nu mai exista activitate economica intensa. Mai rau lumea isi retrage banii din banci, deci bancile nu mai au cu ce sa lucreze. Daca mass-media ar face de maine public faptul ca , criza se termina in 10 zile, situatia s-ar schimba( se spune)
3) nu vreau sa fiu acuzat de antisemitism, dar se stie ca cei mai bogati oameni de pe planeta, cei care controleaza de fapt lumea financiara sunt evreii ( Rotschild, s.a). Cineva are de castigat din toata treaba asta. Sa fi fost eliminati niste adversari incomozi? Iar ei nu au vrut pur si simplu sa rezolve problema. E simplu> daca a fost deficit de x miliarde de dolari, s-ar fi pus frumos banutii innapoi, sub forma de imprumut. Si inca ceva...stau si inca ma intreb ca prostu daca o fi adevarat sau nu??? Supervisorul meu este evreu (cetatean englez dar de origine darcu stie, din Israel probabil). Va vine sa credeti ca el si-a planuit cu ceva vreme in urma, inainte de a se face simtita criza...si ne-a anuntat si pe noi, bineanteles...o calatorie in jurul lumii? Si spunea ca e ar fi momentul cel mai potrivit! Sa fi fost informat de cineva? Sa fi stiut evreii dinaite ce ne asteapta? Va dau cuvantul de onoare ca spun adevarul!

Back to top
geogenesys
Thu Mar 19 2009, 09:02PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
A...nici nu citisem....vad ca deja s-a discutat despre masoni, s.a.

Back to top
cminor
Thu Mar 19 2009, 09:02PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
acum fără supărare dar și eu m-as uita urât la giorocandezi (adică o nație aleatorie) dacă s-ar umple morgile cu femei si copii violati...
prea au luat-o razna...
prea au facut țara asta de râs și mai ales, prea au ieșit doar ei în evidență..
atâtea crime, violuri, jafuri, distrugeri produse pe tot globul.
Și să fim serioși, NU SUNT DOAR ȚIGANI!
Italia, Germania, Spania, Franța, Grecia, peste tot în lume dai de ei... scursura României.
Dar nici parlamentarii noștrii nu și-au dat interesul, pe ei nu-i interesează de omul din țară care moare de foame d-apoi de ăla care fură afară.

Back to top
DorinelParadox
Thu Mar 19 2009, 09:15PM

Registered Member #6316
Joined: Thu Feb 19 2009, 11:09AM
Posts: 1250
ce-i corect e corect!dar nu trebuie sa generalizam !

Back to top
Go to page   <<       

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] balkan-world-samples-vol-2-for-korg-krome Posted by unaidiu on 23 May : 19:28
Multumim cyphDe unde provine totusi '' Kitara Babanu *KH* '' ???Tare mult mi-as dori sa imi fac cumva o chitara asemanatoare pentru o orga Yamaha ... Multumesc anticipat !!!


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap