Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| PSR-9000 | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
domnii si doamnele specialisti pe psr 9000 . Cum pot pune un program la Autu load ??? adica sa se incarce cind pornesc clapa .
|
||
| Back to top |
|
||
| cantlaclapa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011Posts: 793 |
apasati butonul function este langa butonul disk SCSI apasati pe urma utility si prima optiune de sus va fi auto load iar mai jos va uitati daca este pe on sau pe off acolo trebuie sa fie pe on selectati sa fie on
|
||
| Back to top |
|
||
| cantlaclapa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011Posts: 793 |
LINK: Click aici! ai aici mai multe explicatii care te pot ajuta
|
||
| Back to top |
|
||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
Fac tot cum se explica aic , dar dupa ce pornesc clapa pe ecran apare /Auto load initializing C.Voice don`t turn off thepower nov otherwise the data may de damaged / interesant , am luat un program de pe site , la incarcare am incarcat numai o voice din el si stylele , peurma am sters si stylurile si am incarcat altele , lam salvat cum scrie aici si sting clapa , o pornesc , tot se incarca si in functii auto este pe on . Eu fac asa , incarc vreo doua style si vreo doua voice , le aranjezi cum am nevoe si le salvez in registration memory , intru in function si pun auto pe on , es la ecranu principal apoi salvez totul cum scrie aici pe site . dupa ce pornesc clapa apare /Auto load initializing C.Voice don`t turn off thepower nov otherwise the data may de damaged / si in functii auto sede pe of . am sa buhnesc matinca de cuda . poate inainte de a incepe a face programu trebue ceva de activat in function . [ Edited Sat, 07 Feb 2015, 08:12PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
Totul se incarca automat la pornirea clapei , in afara de custom voice ? cind salvez setu voicele le bifez . Ce nu fac corect ? apare pe ecran /Auto load initializing C.Voice don`t turn off thepower nov otherwise the data may de damaged / |
||
| Back to top |
|
||
| cantlaclapa |
|
||
![]() ![]() Registered Member #10487
Joined: 13 Oct 2011Posts: 793 |
citeste atent tot ce scrie acolo si daca faci asa trebuie sa mearga cand salvezi setul normal ca trebuie bifat si custom voices pt ca acolo ai toate tonurile
|
||
| Back to top |
|
||
| Niko777 |
|
||
|
Guest
|
Salut dupa cum am vazut stii sa umbli in meniu ok incearca si varianta asta ;unde este numerotat pe display litera A apasa butonul (primul de sus ) -- apasa pe backup si clapa o sa porneasca cum o ai aranjata in acel moment , dar si registrele c.voices sa fie pe on --- f.important bafta !
[ Edited Sun, 08 Feb 2015, 08:48PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
Niko777 a scris ... nam inteles , tiu apasat pe butonul A clar , da ce este pakup ?Salut dupa cum am vazut stii sa umbli in meniu ok incearca si varianta asta ;unde este numerotat pe display litera A apasa butonul (primul de sus ) -- apasa pe pakup si clapa o sa porneasca cum o ai aranjata in acel moment , dar si registrele c.voices sa fie pe on --- f.important bafta ! |
||
| Back to top |
|
||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
cantlaclapa a scris ... citeste atent tot ce scrie acolo si daca faci asa trebuie sa mearga cand salvezi setul normal ca trebuie bifat si custom voices pt ca acolo ai toate tonurile Multumesc , parca fac tot , cear acuma am facut , tot pe veci . am sa inebunesc . dati sa incercam , va trimit setu si vedeti ce e cu el ? Doar cele din internet toate se incarca , inseamna ca cind faci setu trebue sa faci ceva in function ? |
||
| Back to top |
|
||
| Niko777 |
|
||
|
Guest
|
scz. eu vreau sa te ajut incearca si asta ;tine apasat butonul demo continu...porneste clapa in acest moment se face reset ...incarca setul si fa BACKUP (acompaniament )
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]






