Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Despre ipocrizie și nesimțire
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
Daniel_AD
Fri Apr 17 2015, 11:45AM
Guest
barth53 a scris ...

Stimati colegi , nu am Korg, nu comentez, nici pro nici contra, am roland , si am un coleg cu korg pa2 in trupa cu setul d-ul Andronescu.Felicitari d-lui Andronescu. Pacat ca nu avem si printre rolandisti un Andronescu, rolandescu, mare pacat.Este parerea mea personala,nu vreau sa supar pe nimeni.


Multumesc mult pentru aprecieri!
Speram ca Roland o sa revina pe market cu ceva foarte bun!



mariusnazi a scris ...

costy38 a scris ...

are si colegul meu setul ad original si il tine in husa cine-l vrea e de vanzare a fost folosit o data



../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif oricum e de tinut in husa de cand a aparut, tinand cont la ceea ce se canta in 2015,pacat de banii ce s-au risipit pentru cateva style-uri!!!



SET-urile AD&MC,nu sunt pentru manele,sunt pentru folclor,iar folclorul,nu moare niciodata! Daca respectivul canta manele,e normal sa-l tina in husa,oricum,ii multumesc mult ca la cumparat! Altii canta, cu cele convertite de la AD!
NU exista SET-ul perfect,sa-i multumeasca pe toti,iar eu sunt mai mult decat multumit cu vanzarile la SET-uri...am c-am batut recordul si e greu de egalat o asemenea performanta de peste 3200 SET-uri vandute pana acum,incluzand si cele din Pa300!!!
Sa le ajute Dumnezeu tuturor celor care fac seturi,sa ajunga la performanta mea,cu vanzarile!
Sanatate si numai bine va doresc!



[ Edited Fri Apr 17 2015, 11:49AM ]


Back to top
costy38
Sat Apr 18 2015, 12:24AM

Registered Member #12119
Joined: Fri Jan 04 2013, 11:37AM
Posts: 74
nu canta deloc manele

Back to top
albundy
Sat Apr 18 2015, 01:20AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif Lauda de sine nu miroase a bine . Cu seturile dumneavoastra canta doar incepatorii. Pa300 si 600 sunt clape de incepatori.Pe site-urile astea unde va faceti dumneavoastra reclama sunt din ce in ce mai mult incepatori.Doar incepatorii canta cu intro-uri .Asa ca mai lasati-ne cu cate seturi ati vandut dumneavoastra si ce ati facut dumneavoastra din korg .In Romania nu se canta pe Korg special din cauza dumneavoastra.Stati linistit ca sunt multi alti baieti buni care lucreaza korg-urile .Prea multa grandomanie venita din partea dumneavoastra .Degeaba aveti varsta unui bunic daca mintea este de pustan . Credeti ca e musai ca toti korghisti sa cante cu seturile AD? Deja o dati in penibilism cu autolauda asta de miii de seturi vandute. Intre dumneavoastra si Fuego nu e nicio diferenta. Ala are milioane si milioane de fani dar nu-l asculta nimeni, dumneavoastra aveti mii de seturi vandute dar nu canta nici dracu cu ele. Sau cel putin eu n-am auzit la "lautarii de sarmale" seturi marca AD. Si-atunci cine canta cu seturile dumneavoastra? Haideti plimbati ursul .Una doua ,cand cineva are o alta opinie contrara viziunilor dumneavoastra devine automat "dusman" sau "invidios" .Si ne aruncati noua gogosi cu cainii latra, ursul merge.Plimbati ursul ala pana obositi ,lumea se c-am satura de harfele dumneavoastra .Asa ne dadeati sfaturi si cu candidatii la presedentie.Cucoana Udrea, aia a lu matale pe care o ridicai in slavi ca e cea mai buna alegere pentru noi, e acum la bulau . Pai si? Despre ce vorbim? Lumea incepe sa se plictiseasca de Atotstiuitorul si ATotcunoscatorul AD . Vindeti-va seturile linistit si va dorim la cat mai multe dar nu ne intereseaza nici cati bani ati facut dumneavoastra si nici cate seturi ati vandut .

Back to top
Nicu Pa500
Sat Apr 18 2015, 08:25AM

Registered Member #906
Joined: Mon Aug 18 2008, 12:39PM
Posts: 135
albundy a scris ...

../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif Lauda de sine nu miroase a bine . Cu seturile dumneavoastra canta doar incepatorii. Pa300 si 600 sunt clape de incepatori.Pe site-urile astea unde va faceti dumneavoastra reclama sunt din ce in ce mai mult incepatori.Doar incepatorii canta cu intro-uri .Asa ca mai lasati-ne cu cate seturi ati vandut dumneavoastra si ce ati facut dumneavoastra din korg .In Romania nu se canta pe Korg special din cauza dumneavoastra.Stati linistit ca sunt multi alti baieti buni care lucreaza korg-urile .Prea multa grandomanie venita din partea dumneavoastra .Degeaba aveti varsta unui bunic daca mintea este de pustan . Credeti ca e musai ca toti korghisti sa cante cu seturile AD? Deja o dati in penibilism cu autolauda asta de miii de seturi vandute. Intre dumneavoastra si Fuego nu e nicio diferenta. Ala are milioane si milioane de fani dar nu-l asculta nimeni, dumneavoastra aveti mii de seturi vandute dar nu canta nici dracu cu ele. Sau cel putin eu n-am auzit la "lautarii de sarmale" seturi marca AD. Si-atunci cine canta cu seturile dumneavoastra? Haideti plimbati ursul .Una doua ,cand cineva are o alta opinie contrara viziunilor dumneavoastra devine automat "dusman" sau "invidios" .Si ne aruncati noua gogosi cu cainii latra, ursul merge.Plimbati ursul ala pana obositi ,lumea se c-am satura de harfele dumneavoastra .Asa ne dadeati sfaturi si cu candidatii la presedentie.Cucoana Udrea, aia a lu matale pe care o ridicai in slavi ca e cea mai buna alegere pentru noi, e acum la bulau . Pai si? Despre ce vorbim? Lumea incepe sa se plictiseasca de Atotstiuitorul si ATotcunoscatorul AD . Vindeti-va seturile linistit si va dorim la cat mai multe dar nu ne intereseaza nici cati bani ati facut dumneavoastra si nici cate seturi ati vandut .


Nu vreau sa atac pe nimeni dar nici mie nu-mi place lauda de sine ,si cunosc si eu clapari care sunt superi ,nu cred ca ar da 2 bani pe seturile altora (nu ma refar la ad) ei nu intra niciodata pe siteuri de muzica pentru-ca ei stiu ce vor de la o clapa .Si eu am si korg si yamaha am avut roland ,ce-i drept nu sunt muzicant cant de placere si atata cat stiu.

Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 18 2015, 08:37AM
Guest
../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

[ Edited Sat Apr 18 2015, 08:51AM ]


Back to top
albundy
Sat Apr 18 2015, 08:45AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Noi am obosit sa auzim acelsi disc mereu .Ala cu ce am facut eu pentru korg si ce seturi bune am eu . Vorba colegului. Sunt multi korghisti care se pricep . Se canta si pe pa600 dar mai rar . CEL PUTIN NU CA PE PA2X ,PA3X SI PA800 . Nu e nimeni invidios sau dusman pe AD, dar ne-am saturat de cat de important se crede el pentru korg si in general pentru natiunea romana. Da si sfaturi despre politica romaneasca . Apropo, ca se tot discuta despre seturi encodate .La fel ti-a encodat korg seturile cum i-a encodat si lui Iulik yamaha .Hai sa fim seriosi . Niciun brand nu encodeaza .

Back to top
albundy
Sat Apr 18 2015, 08:48AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Daniel_AD a scris ...



Ete,vezi cum iti dai arama pe fata?!?!? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Am spus eu vreodata,ca in Romania se canta cu seturile mele?!?!
Sau nu cumva te c-am ataci cand auzi cate seturi am vandut?!?!?
Lasa incepatorii sa cante cu seturile mele,care e problema,o sa fie generatia de maine,generatie care nu canta manele sau prostitutie muzicala!
Eu cred ca trebuie sa le spui parintilor tai sa plimbe ursul,esti deja foarte obraznic si te trec la categoria "DERBEDEI VIRTUALI" imediat!
Lumea hotaraste de cine se plictiseste si eu cred ca mai degraba se plictiseste de papagali tari in gura,care nu sunt in stare de nimic ,mai ales sa faca ceva bun pentru o comunitate...nu crezi?!?
Ai trecut la politica deja?!?!....altceva mai stii?!?!...eu inca o cred nevinovata pe ELENA UDREA!!
Mai bine stai si studiaza mai mult,decat sa comentezi fals pe forumuri,e in binele tau!
Apropo; Pai,cu seturile mele canta cei 3200 utilizatori KORG care au cumparat SET-ul original,plus inca un sfert cu SET-urile mele copiate,plus destul de multi ce ele convertite pentru alte branduri,si majoritatea cu materiale de la mine(tonuri,formule,midi,style,idei)....fa tu socoteala,ca eu nu am timp!
Mai intru pe forumuri,cand iau o pauza din munca mea cu noutatile....va pregatesc "PRODUSE" noi noute!!!
Iti repet; CAINII LATRA,URSUL MERGE!!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif


Ok .Succes la vandut seturi si mult spor in munca . Am sa incerc sa ignor postarile dumitale ca nu ma intereseaza .

Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 18 2015, 08:51AM
Guest
albundy a scris ...

../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif Lauda de sine nu miroase a bine . Cu seturile dumneavoastra canta doar incepatorii. Pa300 si 600 sunt clape de incepatori.Pe site-urile astea unde va faceti dumneavoastra reclama sunt din ce in ce mai mult incepatori.Doar incepatorii canta cu intro-uri .Asa ca mai lasati-ne cu cate seturi ati vandut dumneavoastra si ce ati facut dumneavoastra din korg .In Romania nu se canta pe Korg special din cauza dumneavoastra.Stati linistit ca sunt multi alti baieti buni care lucreaza korg-urile .Prea multa grandomanie venita din partea dumneavoastra .Degeaba aveti varsta unui bunic daca mintea este de pustan . Credeti ca e musai ca toti korghisti sa cante cu seturile AD? Deja o dati in penibilism cu autolauda asta de miii de seturi vandute. Intre dumneavoastra si Fuego nu e nicio diferenta. Ala are milioane si milioane de fani dar nu-l asculta nimeni, dumneavoastra aveti mii de seturi vandute dar nu canta nici dracu cu ele. Sau cel putin eu n-am auzit la "lautarii de sarmale" seturi marca AD. Si-atunci cine canta cu seturile dumneavoastra? Haideti plimbati ursul .Una doua ,cand cineva are o alta opinie contrara viziunilor dumneavoastra devine automat "dusman" sau "invidios" .Si ne aruncati noua gogosi cu cainii latra, ursul merge.Plimbati ursul ala pana obositi ,lumea se c-am satura de harfele dumneavoastra .Asa ne dadeati sfaturi si cu candidatii la presedentie.Cucoana Udrea, aia a lu matale pe care o ridicai in slavi ca e cea mai buna alegere pentru noi, e acum la bulau . Pai si? Despre ce vorbim? Lumea incepe sa se plictiseasca de Atotstiuitorul si ATotcunoscatorul AD . Vindeti-va seturile linistit si va dorim la cat mai multe dar nu ne intereseaza nici cati bani ati facut dumneavoastra si nici cate seturi ati vandut .


Ete,vezi cum iti dai arama pe fata?!?!? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Am spus eu vreodata,ca in Romania se canta cu seturile mele,tu o spui singur?!?!
Nu cumva te c-am ataci cand auzi cate seturi am vandut?!?!?
Lasa incepatorii sa cante cu seturile mele,care e problema,o sa fie generatia de maine,generatie care nu canta manele sau prostitutie muzicala!
Eu cred,ca trebuie sa le spui parintilor tai,sa plimbe ursul,nu mie!!Esti deja foarte obraznic si te trec la categoria "DERBEDEI VIRTUALI" daca mai continui asa!
Lumea hotaraste de cine se plictiseste,iar eu cred,ca mai degraba se plictiseste de papagali tari in gura,care nu sunt in stare de nimic ,mai ales sa faca ceva bun pentru o comunitate...nu crezi?!?
Ai trecut la politica deja?!?!....altceva mai stii?!?!...eu inca o cred nevinovata pe ELENA UDREA,e vreo problema?!?
Mai bine stai si studiaza mai mult,decat sa comentezi fals pe forumuri,e spre binele tau!
Apropo; Pai,cu seturile mele canta cei 3200 utilizatori KORG care au cumparat SET-ul original,plus inca un sfert cu SET-urile mele copiate,plus destul de multi cu cele convertite pentru alte branduri,si majoritatea cu materiale de la mine(tonuri,formule,midi,style,idei)....fa tu socoteala!
Pare lauda de sine?!?! Mie NU! Eu,va dau RAPORTUL la REZULTATELE MELE pentru ca am promis,ca o sa va tin la curent cu vanzarile,nimic mai mult,iar de aici fiecare trage concluziile dorite!
Acum la Musikmesse 2015,deja sunt cerinte la SET-urile mele,in ANGLIA,USA,ITALIA si SPANIA,iar in curand se va putea achizitiona si de la distribuitorii KORG din aceaste tari,plus ca va aparea si la vanzare pe siteul oficial KORG USA!
Si sa ma mai laud putin; SUNT PRIMUL ROMAN,care a reusit asta,iar in timpul liber,mai intru pe forumuri,cand iau o pauza din munca mea cu noutatile....va pregatesc "PRODUSE" noi noute!!!
Repet; CAINII LATRA,URSUL MERGE ...INAINTE!!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

Back to top
albundy
Sat Apr 18 2015, 09:00AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Daniel_AD a scris ...




Pare lauda de sine?!?! Mie NU! Eu,va dau RAPORTUL la REZULTATELE MELE pentru ca am promis,ca o sa va tin la curent cu vanzarile,nimic mai mult,iar de aici fiecare trage concluziile dorite!
Acum la Musikmesse 2015,deja sunt cerinte la SET-urile mele,in ANGLIA,USA,ITALIA si SPANIA,iar in curand se va putea achizitiona si de la distribuitorii KORG din aceaste tari,plus ca va aparea si la vanzare pe siteul oficial KORG USA!
Si sa ma mai laud putin; SUNT PRIMUL ROMAN,care a reusit asta,iar in timpul liber,mai intru pe forumuri,cand iau o pauza din munca mea cu noutatile....va pregatesc "PRODUSE" noi noute!!!
Repet; CAINII LATRA,URSUL MERGE ...INAINTE!!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

Nu cred ca intereseaza pe nimeni cifra dumneavoastra de afaceri .
Eu nu gasesc functia de ignor ca sincer as folosi-o cu placere .Si probabil ca si ceilalti dusmani, invidiosi sau derbedei virtuali ar folosi-o . Ma declar solidar cu cei care vor fi pedepsiti pentru ca au o opinie si s-au saturat de aceleasi povesti si catalogari.

Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 18 2015, 09:07AM
Guest
albundy a scris ...

Daniel_AD a scris ...




Pare lauda de sine?!?! Mie NU! Eu,va dau RAPORTUL la REZULTATELE MELE pentru ca am promis,ca o sa va tin la curent cu vanzarile,nimic mai mult,iar de aici fiecare trage concluziile dorite!
Acum la Musikmesse 2015,deja sunt cerinte la SET-urile mele,in ANGLIA,USA,ITALIA si SPANIA,iar in curand se va putea achizitiona si de la distribuitorii KORG din aceaste tari,plus ca va aparea si la vanzare pe siteul oficial KORG USA!
Si sa ma mai laud putin; SUNT PRIMUL ROMAN,care a reusit asta,iar in timpul liber,mai intru pe forumuri,cand iau o pauza din munca mea cu noutatile....va pregatesc "PRODUSE" noi noute!!!
Repet; CAINII LATRA,URSUL MERGE ...INAINTE!!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

Nu cred ca intereseaza pe nimeni cifra dumneavoastra de afaceri .
Eu nu gasesc functia de ignor ca sincer as folosi-o cu placere .Si probabil ca si ceilalti dusmani, invidiosi sau derbedei virtuali ar folosi-o . Ma declar solidar cu cei care vor fi pedepsiti pentru ca au o opinie si s-au saturat de aceleasi povesti si catalogari.



Nu eu am deschis acest subiect!!!
Eu,nu fac decat sa ma apar,iar ce-a mai buna arma,sunt rezultatele mele.
Am retinut...te-am trecut la "prieteni"! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap