Forums

Clape.ro :: Forums :: Mic forum pentru incepatori ! :: Sfaturi, raspunsuri pentru incepatori
 
<< Previous thread | Next thread >>
Tehnici speciale pentru infrumusetarea artistica a melodiei
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
gigiflo
Wed May 20 2015, 10:23AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
pustiulica a scris ...

Salutare!

Orice idee de concurs este binevenita. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Hai sa clarificam tema, ce evaluam si cum si despre premii voi vorbi cu colegii moderatori si cu Dan (Head Admin) si cred ca vom rezolva cele necesare pentru stimularea competitiei.

Tema trebuie sa fie clara, pentru ca pe langa voturile colegilor trebuie sa stabilim de la inceput cine se califica pentru concurs si ce anume trebuie sa faca.
Daca este un subiect de interes, momentan continuati aici si apoi voi deschide un thread dedicat.

Spor,
Marius


Eu cred ca am putea stabili ca tema a concursului " Increderea ca se poate..." la care se poate inscrie toti incepatorii care doresc. Acestia aplica la concurs cu o scurta descriere asupra studiului la instrument si se incheie cu o ierarhizare "simbolica" a veleitatilor artistice.
Pentru motivarea curajului de a se exprima in fata unei mari comunitati si stimularea increderii in fortele proprii, toti participantii incepatori vor fi recompensati... Ce parere aveti?

Back to top
valinico
Wed May 20 2015, 10:40AM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Salut Marius!...deocamdata lasam premiile la sfarsit, le analizati voi adminii. Ca reguli eu propun astfel ...

1.Tema...userii incepatori care vor posta un colaj de minim... 3 minute in care vor arata tot ce pot ei mai bine in materie de folclor, lautarie sau usoara...cu improvizatii,,,floricele...si tot ceea ce se cere in diferitele subiecte de pe site, adica omul sa cante ce stie el mai bine..cum simte si ce simte !

2.Acordam un timp rezonabil de inscriere ca toti userii sa ia cunostinta de reguli si subiect...sa zic 24h de la Start inscriere..

3.Stabilim nr celor inscrisi in concurs (user-ul se inscrie direct cu colajul in subiectul Concurs )

3.Facem un sitem de vot ..gen procente !..sau numar de voturi primite...

4.Primii 3 ,, castiga fiecare locul pe care il acorda procentajul sau voturile colegilor .

Back to top
gigiflo
Wed May 20 2015, 10:49AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
valinico a scris ...

Salut Marius!...deocamdata lasam premiile la sfarsit, le analizati voi adminii. Ca reguli eu propun astfel ...

1.Tema...userii incepatori care vor posta un colaj de minim... 3 minute in care vor arata tot ce pot ei mai bine in materie de folclor, lautarie sau usoara...cu improvizatii,,,floricele...si tot ceea ce se cere in diferitele subiecte de pe site, adica omul sa cante ce stie el mai bine..cum simte si ce simte !

2.Acordam un timp rezonabil de inscriere ca toti userii sa ia cunostinta de reguli si subiect...sa zic 24h de la Start inscriere..

3.Stabilim nr celor inscrisi in concurs (user-ul se inscrie direct cu colajul in subiectul Concurs )

3.Facem un sitem de vot ..gen procente !..sau numar de voturi primite...

4.Primii 3 ,, castiga fiecare locul pe care il acorda procentajul sau voturile colegilor .

E bine... Poate ar trebui sa stabilim si doua-trei categorii in functie de perioada de studiu, in care sa se inscrie fiecare.
Bineinteles ca ramane la latitudinea juriului de a valida sau nu participarea la aceasta categorie in functie de exprimarea artistica.

Back to top
valinico
Wed May 20 2015, 12:15PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
E mai greu de facut asta pentru ca sunt baieti care au studiat pe parcursul mai multor ani singuri , si altii care au avut profesori , indrumatori sa scoli de profil , cred ca fiecare isi cunoaste nivelul si se poate autoevalua in comparatie cu cei mai bun de aici ...asa ca ne bazam pe buna credinta a celor care vor posta un demo.

Back to top
gigiflo
Wed May 20 2015, 12:41PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
valinico a scris ...

E mai greu de facut asta pentru ca sunt baieti care au studiat pe parcursul mai multor ani singuri , si altii care au avut profesori , indrumatori sa scoli de profil , cred ca fiecare isi cunoaste nivelul si se poate autoevalua in comparatie cu cei mai bun de aici ...asa ca ne bazam pe buna credinta a celor care vor posta un demo.

Asa este, dar ca lucrurile sa ramana la buna credinta a fiecaruia, miza concursului trebuie sa fie una care sa tenteze numai un incepator.
Altfel, cum am putea descalifica sau neevalua un performer care se da drept incepator, dar in fapt nu este asa?
In consecinta, cum vom alege cel mai bun incepator ?
Asta cred ca e cheia regulilor concursului...

Back to top
Silvuple
Wed May 20 2015, 01:18PM
Registered Member #14262
Joined: Sun Jun 08 2014, 04:46PM
Posts: 67
Pai cred ca cei care sunt avansati sau performeri cum vreti sa spuneti, se cam cunosc mai ales de catre admini.
De aceea nici premiul nu cred ca o sa fie ceva foarte "mare" ca sa zic asa, sa fie un premiu care sa multumeasca un incepator. Nu cred ca un muzicant bun o sa strice un concurs pentru a obtine un download sau doua. Pana la urma cine se inscrie nu cred ca se inscrie pentru premiu, ci pentru a vedea in ce stadiu este fiind evaluat de muzicanti cu nivel ridicat. Stima

Back to top
valinico
Wed May 20 2015, 01:25PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Ai dreptate Silvulpe..sunt sigur ca baietii de meserie nu se vor preta sa se inscrie la un concurs de incepatori, mai ales ca-i simplu de dedus din activitatea userului respectiv cam ce e cu el si ce-i poate mana, e clar ca daca are posturi multe in trenduri grele pentru un neinitiat , e de meserie si stie cu ele (clapele)...inca odata ma repet ..vom merge pe buna credinta !

Back to top
gigiflo
Wed May 20 2015, 01:34PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Sa fie cum spuneti ! Pe mine m-ati convins.
Cu respect!

Back to top
Silvuple
Wed May 20 2015, 01:35PM
Registered Member #14262
Joined: Sun Jun 08 2014, 04:46PM
Posts: 67
Asa m-am gandit si eu. Chiar nu au ce castiga. Pe aceasta cale ii rog sa urmareasca concursul si sa spuna o parere, normal ca nu despre toti concurentii (depinde cati or fi) dar macar despre cei 3 castigatori. Din ce mai corecteaza la ei, mai vedem si noi ceilalti. Stima

Back to top
valinico
Wed May 20 2015, 01:48PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
As vrea sa vedem si parerea celor care scriu si pun intrebari in chat , legat de acest subiect.

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap