Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Memorie RAM Korg Pa800 256MB software!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
valinico
Wed Aug 05 2015, 02:01PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Eu cred ca totul a fost un anumit standard de memoriei...apoi politica de market a lucrat in folosul brand-ului....coborandu-l sau urcandu-l dupa vanzari si puterea de cumparare, multumind astfel toate categoriile de clienti...asta e cea mai buna dovada ca se poate.....cum spunea cineva ...nu-s obligat sa pastrez un w-vista , daca totul e mai usor cu w-7 !, nu se poate ca cei de la korg sa imparta lumea in luntre si punte, cu siguranta ca si colegul proccesor...sunt multi care au incercat, dar nu au reusit!....in sfarsit normalul devine normal,..... .Mi-sa ars combina frigo Beko....sa chem turcii , sau pe nea Grigore ....de..... pe Aggapian nr 5..???...Voi ce zice-ti ??

[ Edited Wed Aug 05 2015, 02:06PM ]


Back to top
gigiflo
Wed Aug 05 2015, 02:10PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Fanny!
In nici un caz nea Grigore nu-ti va schimba combina Beko cu racire normala in "no frost", decat poate cu alte modificari importante.
Asta daca e asa priceput.😄

Back to top
valinico
Wed Aug 05 2015, 02:32PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
.....da gigi....imi facu ala o combina de am trecut deja o vara cu ea.....si nu-l chema Proccesor !!))))))))))

Back to top
gigiflo
Wed Aug 05 2015, 02:36PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Inseamna ca o sa-si ia o pauza pentru ceva timp...😄

Back to top
Daniel_AD
Wed Aug 05 2015, 02:43PM
Guest
Daca e dupa cum spuneti voi,inseamna ca se poate instala WINDOWS 10 si pe masina de spalat,frigider s.a.m.d! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Ca si in muzica..unii o fac dupa ureche,altii se pregatesc intens in scoli asistati de profesori!
Pai lupta pentru producerea hardwarelor e deja stabilita,ce va este neclar?!?!?
Cine reuseste sa adapteze software la un minim de hardware,ala castiga detasat!
Poate nu stiati,ca toti producatorii de hardware,platesc procentaj lui Bill Gates si stiti de ce?!?!?!?
Ete ca KORG nu vrea sa plateasca dreptul de jmecher lui Bill Gates,la fel ca RME,TC-ELECTRONICS sau WAVES!!!!
V-am spus acum cati-va ani ca KORG ii bate pe toti competitorii doar cu Softul?!?!...ete ca am avut dreptate!
Pana nu va reinvia unul din brendurile competitoare,nu va asteptati la mari surprize!!!
Mai zic una si gata,nu mai comentez in acest Thread;
Mai faceti si muzica,voua o sa va prinda bine pentru ca acum nu mai aveti scuze ca nu exista tehnologie!
Clapele sunt mult prea destepte pentru muzicanti si cu hardwarele astea!
La mine a fost suficienti cei 32mb RAM si am demonstrat-o cu Pa300! Cine vrea sa faca muzica adevarata,intr-un Pa300 are tot ce-i trebuie sa scrie Style,Midi sau sa cante Live!
Deja Pa3x..Pa4x...Pa5x ...Pa10x,sunt mofturi "mandre"!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Poate voi o sa traiti sa vedeti clape cu i7 12 nuclee sau 64Gb RAM Quad Channel DDR4,eu sigur nu apuc!


[ Edited Wed Aug 05 2015, 04:04PM ]


Back to top
gigiflo
Wed Aug 05 2015, 02:49PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Daniel_AD a scris ...


Mai faceti si muzica,voua o sa va prinda bine pentru ca acum nu mai aveti scuze ca nu exista tehnologie!
Clapele sunt mult prea destepte pentru muzicanti si cu hardwarele astea!

Aici aveti dreptate si personal va sustin!
Dar ce sa facem cu "fiinta umana" roasa de curiozitati si dornica mereu de mai mult?


Back to top
valinico
Wed Aug 05 2015, 02:52PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Oricum este de apreciat gestul si perseverenta dlu-i Proccesor, pentru posesorii de pa800 care isi asuma in totalitate dreptul de proprietate asupra unui bun achizitionat....eu am un vecin care o tine-n gard pe post de sonerie....i-am zis ...ba Costele esti nebun??....mi-a raspuns ca nebun is eu ca nu-i respect alegerea....!! Asa ca mi-am vazut de treaba mea !

Back to top
Daniel_AD
Wed Aug 05 2015, 02:57PM
Guest
Eu nu am spus ca nu este de apreciat gestul lui ProCesor!
Doar am intervenit sa va spun si despre riscuri care sunt chiar reale,fapt care si ProCesor la subliniat!
Acum ca unii spun ca ei nu au probleme,poate fii adevarat dar,nu uitati ca toate modelele de la orice brand se mai si defecteaza tocmai de la nerespectarea parametrilor de fabrica,iar aici am venit cu precizare; Nu se mai fabrica piese de schimb pentru modelele iesite din fabricatie.
Nu uitati,ca la Pa800 se incalzeste destul de mult procesorul din fabrica,doar cu cei 64mb RAM...si uite asa pica placa de baza sau procesorul!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Numai bine va doresc si succes si bafta celor care doresc sa instaleze acest OS cu deblocarea memoriei RAM.

[ Edited Wed Aug 05 2015, 03:00PM ]


Back to top
gigiflo
Wed Aug 05 2015, 03:01PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Printre cuvintele d-lui Andronescu, eu tind sa cred ca acest lucru este posibil dar nu poate fi garantat.
Legat de alt aspect, dl. Andronescu spunea:
"La mine a fost suficienti cei 32mb RAM si am demonstrat-o cu Pa300! Cine vrea sa faca muzica adevarata,intr-un Pa300 are tot ce-i trebuie sa scrie Style,Midi sau sa cante Live!"
V-as propune d-le Andronescu sa incercati sa va detasati un pic ca si cum nu dvs. ati fi contribuit la crearea Pa 300 si atunci sa incercati sa reformulati ceea ce ati spus.
Vor fi aceleasi cuvinte?

Back to top
valinico
Wed Aug 05 2015, 03:04PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Multumim dl AD...!...Pentru tot ceea ce face-ti pentru posesori korg din Romania !....Respecte pentru munca depusa !

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap