Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Memorie RAM Korg Pa800 256MB software!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Daniel_AD
Wed Aug 05 2015, 03:05PM
Guest
gigiflo a scris ...

Daniel_AD a scris ...


Mai faceti si muzica,voua o sa va prinda bine pentru ca acum nu mai aveti scuze ca nu exista tehnologie!
Clapele sunt mult prea destepte pentru muzicanti si cu hardwarele astea!

Aici aveti dreptate si personal va sustin!
Dar ce sa facem cu "fiinta umana" roasa de curiozitati si dornica mereu de mai mult?



Fii sigur ca daca piata clapelor era cel putin la fel de mare ca piata telefoanelor mobile sau a PC-urilor sau platformelor de GAMES,altfel stateau lucrurile!
Piata clapelor este foarte mica de aceea luam ce pica printre degete la altii,nu cred ca este asa greu de inteles!
Vrem clape Made in Italia,unde mana de lucru e scumpa,alea din China 'ne pute"!!!
Vream calitate maxima,la un pret mic sau chiar ar fii bine sa ne dea produsul gratis,plus ceva bani in compensare ca le folosim produsele,daca se poate!
Rasa umana e pierduta demult,si-a pierdut nordul.


[ Edited Wed Aug 05 2015, 03:08PM ]


Back to top
gigiflo
Wed Aug 05 2015, 03:10PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Sunteti un pic cam drastic la adresa umanitatii...😉

Back to top
valinico
Wed Aug 05 2015, 03:16PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
eu zic putin EXTRATERESTRU...!!...poate ne inselam !

Back to top
Daniel_AD
Wed Aug 05 2015, 03:18PM
Guest
gigiflo a scris ...

Printre cuvintele d-lui Andronescu, eu tind sa cred ca acest lucru este posibil dar nu poate fi garantat.
Legat de alt aspect, dl. Andronescu spunea:
"La mine a fost suficienti cei 32mb RAM si am demonstrat-o cu Pa300! Cine vrea sa faca muzica adevarata,intr-un Pa300 are tot ce-i trebuie sa scrie Style,Midi sau sa cante Live!"
V-as propune d-le Andronescu sa incercati sa va detasati un pic ca si cum nu dvs. ati fi contribuit la crearea Pa 300 si atunci sa incercati sa reformulati ceea ce ati spus.
Vor fi aceleasi cuvinte?


Eu am mai explicat si pe pagina mea de facebook mai demult!
Contributia mea la KORG Pa300 a constat doar in;
1.Am fost rugat de catre MC Musical si KORG sa adaptez materialele cu specific romanesc si daca pot,sa ma incadrez in cei 32mb RAM disponibili! Am reusit acest lucru si nimeni nu a crezut ca o sa pot,sa fiu sincer,chiar si eu am fost nesigur ca o sa reusesc dar,dupa munca multa si mult stres,am reusit,restul au fost simple adaptari de software,la care KORG a avut ce-a mai mare atributie! Nu se poate face nimic fara ajutorul lor.
2.Am tinut mortis sa fie demouri romanesti din fabrica,si meniul in limba romana! La meniu,am intampinat probeme de natura internationala,pentru ca limba romana nu e de circulatie internationala,asa ca deocamdata nu se poate dar pe viitor avem promisiuni,macar la clapele ce se vand prin Distribuitorul oficial in Romania sa putem face asta...cu demourile am reusit.
Eu alaturi de MC MUSICAL si KORG formam o echipa,care lucreaza pentru romani,personal nu ma intereseaza alte nationalitati!
Am fost destul de clar?

NU sunt drastic cu nimic,sunt doar sincer pe baza constatarilor mele!
Extraterestu nu sunt sigur!
Sunt doar un om simplu cu principii umane...din pacate si eu sunt pe cale de disparitie!

[ Edited Wed Aug 05 2015, 03:20PM ]


Back to top
valinico
Wed Aug 05 2015, 03:21PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Dl. AD... NU ne mai certati domnule ,!...toti din acest subiect suntem posesori KORG...!!

Back to top
gigiflo
Wed Aug 05 2015, 03:23PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Da, dar daca nu ati fi facut asta, ramane valabila afirmatia ca Pa 300 are tot ce-i trebuie? Stiu ca e greu un raspuns "din-afara", dar va rog, daca e posibil, sa ni-l oferiti...

[ Edited Wed Aug 05 2015, 03:27PM ]


Back to top
valinico
Wed Aug 05 2015, 03:36PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Dl-e...gigiflo....se pare ca si dumneata , ca si altii aveti prea mult timp liber...iar asta nu e bine ,,partidul te vrea tuns,, !..Hai spor la treburi !!Multumim Adminilor pentru ca ne suporta !

[ Edited Wed Aug 05 2015, 03:37PM ]


Back to top
gigiflo
Wed Aug 05 2015, 03:39PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Am depasit momentul partidului, d-le valinico...😄😄😄
Dar sa ne revenim!


[ Edited Wed Aug 05 2015, 03:43PM ]


Back to top
Daniel_AD
Wed Aug 05 2015, 03:45PM
Guest
gigiflo a scris ...

Da, dar daca nu ati fi facut asta, ramane valabila afirmatia ca Pa 300 are tot ce-i trebuie? Stiu ca e greu un raspuns "din-afara", dar va rog, daca e posibil, sa ni-l oferiti...


Raspunsul meu este;
Da,KORG Pa300 are tot cei trebuie unui muzicant roman sa faca muzica la standarde inalte!
Are tonuri Romanesti pentru a creea styleuri sau midi cu specific romanesc!
Are modul de lucru la fel ca la Pa3x,iar aici ma refer strict la necesitati de creare style si midi pentru Live sau Studio!
Are posibilitate de conectare p[rin USM midi cu PC sau MAC si chiar iPad,deasemenea se poate folosii cu o claviatura cu 88KEYS pentru pianisti,in cazul cand se doreste,iar un controllers midi cu 88 Keys costa mai mult ca un Pa300,dar se poate folosi si asa!
Are tonuri si style-uri de fabrica pentru toate genurile si culmea,se pot reedita/rescrie si seta dupa bunul plac!
De ce mai are nevoie un muzicant la banii astia?...vrea vocalist,isi ia separat,sunt destule pe market la preturi acceptabile!
Problema muzicantilor nu sunt clapele si tehnologia!
Problema muzicantilor si a lautarilor,este frica de a muncii...vrea totul cat mai usor fara sa munceasca si gratuit daca se poate!
Am dreptate?
De ce sa mai invatam sa scriem un style sau un midi,sa si sune,cand putem sa dam foc lui GOOGLE cautand variante de convertire din mp3 in midi!
De ce sa facem style,seturi cum vrem noi,cand e gratis sau aproape gratis pe clape.ro?!?!
Va citez ce a spus Napoleon Bonaparte;
"Cand vrei un lucru bun,fa-l tu"...eu completez; indiferent cat timp iti va lua,doar asa o sa fii multumit.

Back to top
gigiflo
Wed Aug 05 2015, 03:51PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Multumesc!
Acestea sunt momentele in care il recunosc pe dl. Andronescu.
Si ma bucur ca este "roman de-al meu"!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! ÃŽn atenÅ£ia noilor înregistraÅ£i pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap