Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Adevarul - De ce a ajuns Romania o tara vandalizata de occident
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
ProCessor
Mon Aug 10 2015, 05:54PM

Registered Member #11093
Joined: Sun Jun 17 2012, 03:22PM
Posts: 141
LINK: Click aici !

Back to top
gigiflo
Mon Aug 10 2015, 06:40PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Interesant!
Dar nu e si acesta tot un film "de Hollywood"?
Prea general, răscolitor, spectaculos si fara raspuns...

Back to top
remuscampean
Mon Aug 10 2015, 08:55PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Florin_IT a scris ...

Deci inainte de 89 ...a putut sa-i tina in frau unul cu 4 clase si sa-i determine sa faca ceva pentru tara ...si acuma nu mai poate niciunul ?? Cu nu stiu cate facultati ??
Eu cred ca alta e buba....caci eu n-am zis ca mi-e dor de comunisti. Eu doar am facut o comparatie : Cand este sa-ti iubesti tara cu adevarat...poti sa ai si patru clase...tot faci ceva....Si daca cei din jurul tau vezi c-o dau cotita , ii strangi de c**ie. Daca este sa n-o iubesti....te dai cu "gasca de baieti destepti" si o vinzi oricui iti ofera cativa dolari...Bucatica cu bucatica !



Ideea este ca oamenii sa fie auto-motivati, sau motivati de o lege care este foarte stricta si pusa in aplicare, si mai ales, legea, una pentru toti.

Da, este nevoie de locuri de munca si salarii decente. Aici cu totii suntem de acord. Dar, uite si la societatile care au locuri de munca si salarii decente, sunt agasate cu produse, accesorii la produse, case, masini, pana ce tot o dau in depresie si insomnii.

Concluzia, totul se obtine cu un pret. Vrei job, salariu decent, respect si siguranta? Vin la pachet cu poluare, stres, timp liber putin etc. (in general, dar fiecare poate sa isi asigure singur conditii mai bune).

Vrei viata simpla si naturala: mergi la tara, la sat.

Topicul asta e destul de lamentabil, poti sa il faci mai interesant daca vii cu o alternativa la problema pusa de tine. Comunismul nu e o alternativa, pt ca incalca drepturi fundamentale ale omului (libera exprimare, accesul la informatie, transparenta in viatapolitica si sociala etc).





[ Edited Mon Aug 10 2015, 08:57PM ]


Back to top
Florin_IT
Mon Aug 10 2015, 09:02PM
Registered Member #9496
Joined: Tue Jun 22 2010, 05:04PM
Posts: 20
Un alt documentar interesant : LINK: Click aici !
ptr subtritare apasati dreapta jos pe SETARI..si selectati SUBTITRATRI - Romana.

Back to top
sarac.lipit
Mon Aug 10 2015, 10:12PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Topicul asta e destul de lamentabil, poti sa il faci mai interesant daca vii cu o alternativa la problema pusa de tine. Comunismul nu e o alternativa, pt ca incalca drepturi fundamentale ale omului (libera exprimare, accesul la informatie, transparenta in viatapolitica si sociala etc).


întrebare simplă
dacă ai dreptate...de ce 5 milioane suflete au plecat unde au văzut cu ochii?

undeva în raţionamentul tău s-a strecurat o eroare.

informaţia şi dreptul la a spune orice cu care nu rezolvi nimic nu ţin de foame.

Back to top
remuscampean
Mon Aug 10 2015, 10:48PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Cred ca informatia tine foarte bine de foame, daca stii ce sa faci cu ea.

Back to top
pustiulica
Mon Aug 10 2015, 10:50PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
sarac.lipit a scris ...

întrebare simplă
dacă ai dreptate...de ce 5 milioane suflete au plecat unde au văzut cu ochii?


Raspuns simplu: pentru ca acum au dreptul sa aleaga unde vor sa munceasca, unde o pot duce mai bine, unde aleg ei, nu unde primesc repartitie de la vreun sef pus de partid si nu pe baza competentelor.

Nu ma intelege gresit, nu sustin faptul ca in capitalism curge lapte si miere, dar prefer oricand capitalismul, comunismului si un sef de stat care raspunde mai devreme sau mai tarziu in fata legii decat unul care raspunde in fata "marii adunari nationale" aia care-l realegea votand cu creionul...

Back to top
sarac.lipit
Wed Aug 12 2015, 09:41AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
clar, dau exemplu în ce rahat este ţara asta..
discuţii inutile despre beneficiile(vecinilor) capitalizmului
în ce gamă ziceaţi că gubelnează mincinoşii actuali?
cică nimeritu' pe funcţia de preşedinte trebe să-şi ia concediu... vacanţele i-au stors ultima picătură de energie...
şi se simte că rom mania este văzută cu alţi ochi... mai roşii...

[ Edited Wed Aug 12 2015, 09:46AM ]


Back to top
luchiana
Wed Aug 12 2015, 10:32AM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
Ochii rosii Saracule or fi de la sudura de la ce altceva ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

Back to top
gigiflo
Wed Aug 12 2015, 10:57AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
luchiana a scris ...

Ochii rosii Saracule or fi de la sudura de la ce altceva ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

Sau de la curent -ul schimbarii care ne termina pe toti de 25 de ani incoace...😟

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap