Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Led rosu aprins pa2x
Go to page       >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
mariusnazi
Fri, 07 Aug 2015, 11:54PM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
Salutare . De cateva zile am observat ca ledul de deasupra butonului " ensemble' sta aprins rosu . Am reinstalat os si tot asa ramane . Din cate stiu acel led are legatura cu functia mic a clapei . Aveti idee ce ar putea fi ? Multumesc.

Back to top
ProCessor
Sat, 08 Aug 2015, 01:23AM

Registered Member #11093
Joined: 17 Jun 2012
Posts: 141
Nu stiu prea multe despre Pa2x dar pare o problema fizica...
Poate aveti un buton blocat sau o problema la contacti.
Nu excludem faptul ca poate aveti tonurile din set cu ensemble activat.


[ Edited Sat, 08 Aug 2015, 01:33AM ]


Back to top
mariusnazi
Sat, 08 Aug 2015, 02:00AM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
ProCessor a scris ...

Nu stiu prea multe despre Pa2x dar pare o problema fizica...
Poate aveti un buton blocat sau o problema la contacti.
Nu excludem faptul ca poate aveti tonurile din set cu ensemble activat.



Nu e din cauza tonurilor ,nu e activata functia ensemble .


Back to top
ProCessor
Sat, 08 Aug 2015, 02:13AM

Registered Member #11093
Joined: 17 Jun 2012
Posts: 141
La apasarea butonului ensemble, cand e aprins, ar trebui sa se stinga, daca nu se stinge si totusi butonul functioneaza cred ca este defect ledul. o.O Un scurt-circuit, ceea ce este greu de crezut...

Back to top
mariusnazi
Sat, 08 Aug 2015, 11:03AM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
Multumesc ProCessor ! Alta varianta mai are cineva ?

Back to top
alinbz
Sat, 08 Aug 2015, 11:24AM

Registered Member #10218
Joined: 13 Jun 2011
Posts: 500
mariusnazi a scris ...

Salutare . De cateva zile am observat ca ledul de deasupra butonului " ensemble' sta aprins rosu . Am reinstalat os si tot asa ramane . Din cate stiu acel led are legatura cu functia mic a clapei . Aveti idee ce ar putea fi ? Multumesc.
ensemble are legătură cu microfonu? Aşa ai învăţat tu? Eu zic că daca e ledu roşu îţi zice aşa:'Port ilegal de instrument!'


Back to top
NxSound
Sat, 08 Aug 2015, 11:33AM

Registered Member #2689
Joined: 29 Oct 2008
Posts: 766
daca un led este interrupt pe placa aia asa face se transmite am patit eu

Back to top
mariusnazi
Sat, 08 Aug 2015, 11:39AM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
alinbz a scris ...

mariusnazi a scris ...

Salutare . De cateva zile am observat ca ledul de deasupra butonului " ensemble' sta aprins rosu . Am reinstalat os si tot asa ramane . Din cate stiu acel led are legatura cu functia mic a clapei . Aveti idee ce ar putea fi ? Multumesc.
ensemble are legătură cu microfonu? Aşa ai învăţat tu? Eu zic că daca e ledu roşu îţi zice aşa:'Port ilegal de instrument!'



Prietene ,asa ai invatat tu sa citesti ?? Ledul de deasupra butonului ensemble !!! Comenteaza in alte threaduri inainte sa vorbesti in plus ! Daca nu esti capabil sa dai un raspuns concret si incepi cu critici inainte ca tu sa pricepi tema threadului ,abtine-te .

[ Edited Sat, 08 Aug 2015, 11:44AM ]


Back to top
mariusnazi
Sat, 08 Aug 2015, 11:41AM
Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 407
NxSound a scris ...

daca un led este interrupt pe placa aia asa face se transmite am patit eu


Multumesc pentru raspuns ,Gabi .

Back to top
ProCessor
Sat, 08 Aug 2015, 12:13PM

Registered Member #11093
Joined: 17 Jun 2012
Posts: 141
Sa inteleg ca era vorba de alt buton? =]]


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap