Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Roland
 
<< Previous thread | Next thread >>
New Roland E-A7
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
amos
Tue Feb 28 2017, 09:39AM

Registered Member #1050
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:05AM
Posts: 59
Pentru cei care nu stiu a aparut programul de editare pentru orga Ea7 Tone Manager si sistemul de operare 2.0. Le gasiti pe pagina oficiala LINK: Click aici !

Back to top
amos
Tue Feb 28 2017, 09:40AM

Registered Member #1050
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:05AM
Posts: 59
LINK: Click aici !

Back to top
DorelC
Tue Feb 28 2017, 10:17AM

Registered Member #15598
Joined: Sat Jan 02 2016, 01:58PM
Posts: 267
sarac.lipit a scris ...

folosind sampling, este inutilă
la tonurile internale se poate rescrie în cakewalk...sau există pe undeva....

Saracule, stii bine de pe vremea lui E2 eu mereu am pacalit Style Works si am scris singur mapa de tonuri! E foarte multa munca, nu cred ca mai am rabdare. Chiar daca o sa le gasim undeva scrise pentru Cakewalk, caz in care am putea lucra numai cu smf-uri, pentru Style Works trebuie preluate si scrise altfel! Clapa are Song si Style Makeup, orice style sau song se poate mdifica, edita foarte repede si usor. Si sa-ti mai zic ca si tonurile semplate se pot scrie in SW pentru ca au si ele CC-0, CC-32, si PC exact ca si tonurile interne! Conditia e dupa ce ti-ai aranjat clapa sa nu mai schimbi tonurile user si bineinteles tonul semplat!

P.E. Pentru aranjarea in mod corect a unui style, sa nu fie risc de blocari etc.. mai folosesc si Style Works cu mapa lui BK7-M. Clapa contine si aceste tonuri. Pe urma mici ajustari din clapa mai ales in cazul stylurilor de populara unde va trebui sa punem unele tonuri semplate!

[ Edited Tue Feb 28 2017, 10:28AM ]


Back to top
DorelC
Tue Feb 28 2017, 10:35AM

Registered Member #15598
Joined: Sat Jan 02 2016, 01:58PM
Posts: 267
andrei821 a scris ...

D-le Dorel imi mai puteti lasa ordinea tonurilor stl orga a fost luata de la gheorgheni si a fost setul bagat direct in clapa si nu mai stiu exact ordinea

Nu prea am inteles ce ai facut deoarece pomenesti de un set vechi, unul nou.. etc. Am fost eu la Gheorgheni cand ai luat clapa? Pentru ca ei alt set decat cel care l-am inceput eu pe vremea aceea nu au! Inainte de a incarca un alt set trebuie sa faci mereu Backup! Daca nu ai degeaba vrei sa stii ordinea. Styleurile le poti muta oriunde nu conteaza odata ce au fost reglate stiu de unde sa-si ia tonul! In schimb daca s-a umblat la sampler la pozitia exacta a fiecarui ton in parte e foarte dificil! Daca nu ai backup iti trebuie un set nou! Dupa numele de aici nu te stiu dar daca ai luat clapa de la Gheorgheni suna acolo ia-mi numarul si vedem ce putem face! O zi buna!


Back to top
DorelC
Wed Mar 01 2017, 02:17PM

Registered Member #15598
Joined: Sat Jan 02 2016, 01:58PM
Posts: 267
DorelC a scris ...

Deci potentialul incepe sa fie bun.. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif LINK: Click aici !


Repun linkul, a trebuit sa postez pe un alt cont! LINK: Click aici !


Back to top
orgasev
Wed Mar 01 2017, 05:32PM

Registered Member #12951
Joined: Sun Jun 09 2013, 08:24PM
Posts: 72
Ce fain suna, se cunoase sampler-ul,nota 10 + pentru finetea sunetului si nota 5 pentru aspectul sau de jucarie....

Back to top
costygrek
Wed Mar 01 2017, 10:27PM

Registered Member #9293
Joined: Mon May 03 2010, 10:41AM
Posts: 336
Salutare tuturor. In colaborare cu Dorel am mai reglat un style de invartita. Bine... el a vrut mai lent.. LINK: Click aici ! eu mai repejor... LINK: Click aici ! Sper sa va placa. scuzati greselile, am incercat sa scot mai mult ritmul in evidenta.

Back to top
gigiflo
Thu Mar 02 2017, 11:29PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Doua interpretari frumoase! Mie imi place ceea ce aud. Suna foarte bine, insa eu am senzatia unui sound "procesat" cu instrumente "nereale". Poate e prea mult spus, insa cu toate acestea, sunetul ma incanta!

Back to top
sarac.lipit
Fri Mar 03 2017, 09:59AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
hehehe
ţi se pare
după mine, nu are grăsimea G'urilor...mi se pare sinteticuţ...(tigăiţă vorba noastră) dar îţi faci treaba lejer cu ea!

[ Edited Fri Mar 03 2017, 10:01AM ]


Back to top
DorelC
Fri Mar 03 2017, 10:09AM

Registered Member #15598
Joined: Sat Jan 02 2016, 01:58PM
Posts: 267
Saracule sinteticut e saxul ala doza, restul sunt tonuri luate si refacute wav de pe la alte clape. Plus tobe si bas din intern! Mai sapam. Iar cu grasimea e o chestie relativa. Ar trebui sa o auzi pe sistem. Dar daca vrem se poate si ingrasa! Lejer? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif )) Eu zic ca foarte bine! MUlt mai bine decat cu alte scule mult mai scumpe! Dar fiecare cu urechile lui! Aici nu ma bag!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap