Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| O parere sincera va rog | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| florin_yamaha |
|
||
![]() Registered Member #2169
Joined: 10 Oct 2008Posts: 114 |
LINK: Click aici! LINK: Click aici! Ce parere aveti? [ Edited Mon, 14 Sep 2015, 02:21PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Foarte frumos, dar nu stiu exact la ce ne-ai cerut opinia. Poate la sound, ca la interpretare piesa a fost asa de scurta! Oricum ceea ce am auzit, imi place! |
||
| Back to top |
|
||
| florin_yamaha |
|
||
![]() Registered Member #2169
Joined: 10 Oct 2008Posts: 114 |
Da intr-adevar , este doar o mica ritornela , la sunet as dori o opinie.Multumesc mult.
[ Edited Mon, 14 Sep 2015, 01:48PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| florin_yamaha |
|
||
![]() Registered Member #2169
Joined: 10 Oct 2008Posts: 114 |
Am mai atasat si alt mp3. LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Frumos! Ai putea sa fii mai darnic in exprimare, o faci foarte bine!
|
||
| Back to top |
|
||
| remuscampean |
|
||
|
Guest
|
Pentru mine suna impecabil, bravo. |
||
| Back to top |
|
||
| ciury |
|
||
![]() Registered Member #5922
Joined: 09 Feb 2009Posts: 702 |
de ce toti incearca sa tinda catre orchestra dar folossc toba la folclor si aici ma refer la zonele unde o orchestra nu are toba....nu joaca nuntasi daca nu simt toba? pe bune asa am auzit....eu cred ca un contrabas mai intepat care sa dea ritmul e ok....la lautarii nu am vazut toba sau ma rog exista dar o folosesc doar pentru maramures si unele batute din moldova...ma insel?
|
||
| Back to top |
|
||
| viorel t |
|
||
![]() Registered Member #162
Joined: 23 Jun 2008Posts: 198 |
bine curat ! nu ne-ai zis ce clapa e .....
|
||
| Back to top |
|
||
| gary30 |
|
||
![]() Registered Member #13512
Joined: 31 Oct 2013Posts: 16 |
canti super frate LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| florin_yamaha |
|
||
![]() Registered Member #2169
Joined: 10 Oct 2008Posts: 114 |
Multumesc mult este vorba de tyros 4 , dl Ciury asa este si intr-adevar lautarii nu folosesc pentru ca e altceva multi confundati pe aici cantatul Live si Lautarii lui botgros din chisinau , da intr-adevar trebuie ca o clapa sa se auda mai natural dar uitati un singur lucru : la nunti inainte se canta cu bas chitara si tobe reci , ei acele tobe reci aveau rostul lor , toba mare contura foarte bine timpi in timp ce fusul deschide foarte mult sunetul , eu folosesc toba mai mult pentru fus deoarece cant pe un sistem destul de inchis Xa2-pro doar cu 2 topuri , si am nevoie ca stylurile sa aiba balans , un inteles altfel sa va suna doar o infundatura e bas braci.. cum suna majoritatea korg-urilor , nu sa sune natural , daca ma intelegi ce vreau sa zic.Cel mai bun exemplu sunt baietii gen Nuca.. sau de la chisinau trupele live , tobe cu fus din clapa, bas chitara gen roland g800 si tambal natural asta urmariti nu lautarii lui.. botgros , dupa asta vor dansa oamenii nu dupa.. formule complicate si 10 braciuri pe 24 de oscilatoare..
[ Edited Tue, 15 Sep 2015, 04:10AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








