Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ne-am luat ţara înapoi?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Minel
Mon Feb 22 2016, 05:06PM

Registered Member #13587
Joined: Thu Nov 21 2013, 06:48PM
Posts: 439
Istoria ultimilor 26 de ani în materie de alegeri în România, a demonstrat un lucru trist și dureros: Românii uită repete și iartă prea ușor hoțiile politicienilor.
Dacă iar ne vindem votul pentru doi lei și apoi patru ani de zile ne plângem că nu avem ce mânca, nu avem drumuri, școli, spitale, loc de muncă și că doar plătim taxe și impozite, înseamnă că nu am învățat nimic în 26 de ani.
La alegerile parlamentare din noiembrie 2016, românii vor avea alternativa: să voteze pentru o Nouă Românie. Sunt curios câți români își vor dori cu adevărat o Nouă Românie și câți vor acorda votul lor acestui proiect construit de la zero.

Back to top
OzzY
Mon Feb 22 2016, 05:16PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Minel,cine va face aceasta "NOUA ROMANIE"? Sunt curios,pentru ce zici dumneata sunt niste clisee numai bune de mestecat pentru "dobitocul de facebook". Am vrut schimbare,o noua faţă a guvernului,ba chiar unul apolitic. Care e rezultatul? Niste scursuri ajunse pe post de ministru. Cine o sa aduca aceasta schimbare in Romania? cine face o Romanie 9? Nu intelegeti ca Romania e condusa de SRI+Bruxelles+USA? Repet,cliseele cu "O Romanie Noua (poate de spitalul 9) merg doar pe facebook ,unde iq-ul mediu este mai mic decat valoarea lui PI.


Back to top
Minel
Mon Feb 22 2016, 06:37PM

Registered Member #13587
Joined: Thu Nov 21 2013, 06:48PM
Posts: 439
Iti dau perfecta dreptate. La inceputul postului,am scris ce trebuia scris.M-am tot uitat la contrele din acest thread,si nu ai cum sa nu te amuzi.Intr-adevar,ceea ce am scris mai sus,este un simplu cliseu,tocmai de aia l-am postat,sa vad reactii. Am spus,si o repet:
Doar o dictatura militara scurta,urmata de oameni nepătati in functii,ar cam fi singura solutie.
P.s. Neaparat,toate o.n.g-urile trebuiesc distruse.

Back to top
mr.morojac
Mon Feb 22 2016, 06:45PM

Registered Member #11959
Joined: Fri Dec 14 2012, 07:18PM
Posts: 155
Minel a scris ...

Iti dau perfecta dreptate. La inceputul postului,am scris ce trebuia scris.M-am tot uitat la contrele din acest thread,si nu ai cum sa nu te amuzi.Intr-adevar,ceea ce am scris mai sus,este un simplu cliseu,tocmai de aia l-am postat,sa vad reactii. Am spus,si o repet:
Doar o dictatura militara scurta,urmata de oameni nepătati in functii,ar cam fi singura solutie.
P.s. Neaparat,toate o.n.g-urile trebuiesc distruse.


+1


Back to top
sarac.lipit
Mon Feb 22 2016, 06:55PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Dacã dupã 27 de ani nu v-ați convins ce-i cu "votul"...declar " țarã pierdutã"
Probabil cînd legea va zice
- dacã alesul nu face ce a promis alege tomberonul birou parlamentar...
Voi trece pe la o secție
Pînã atunci...se poate pierde timpul în alte moduri utile
Aștept reacția lingãilor cloacei politice afaceriste...

Back to top
OzzY
Mon Feb 22 2016, 09:59PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
S.L- Adica demagogia sa fie condamnata.
Va dau un simplu exemplu din SUA. Stiti dumneavoastra bautura aceea energizanta Red Bull? Ei bine,sloganul acesteia era "Red Bull iti da aripi" Un DESTEPT din State s-a gandit sa actioneze in justitie compania Red Bull pe motiv ca sloganul este mincinos. Adica omului nu i-a crescut nici macar o aripa. Ce credeti? Acel american a castigat procesul cu marea companie Red Bull. Aveti aici documentatia necesara -> LINK: Click aici !

Back to top
admin
Tue Feb 23 2016, 10:08AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Și una așa, scurtă, pentru cei care încă mai cred că, Antena 3 nu manipulează opinia publică în cel mai josnic mod cu putință ...

Mai țineți minte accidentul lui Victor Orban din 2007, când acesta a lovit o fată pe trecerea de pietoni și a fugit de la locul accidentului? După care, evident a mușamalizat toată treaba ... Urmăriți filmulețele de mai jos, ca să vă reamintiți:










Și ia uitați ce zice Antena 3 (Mihai Gâdea), în 2016:




[ Edited Tue Feb 23 2016, 10:37AM ]


Back to top
OzzY
Tue Feb 23 2016, 02:05PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Domnule Admin,e bine si cu basismul acoperit la dvs.,dar va pun o simpla intrebare. DE CE NICIO TELEVIZIUNE NU A DORIT SA PUBLICE FILMULETELE CU MIRCEA BASESCU SI MORMANUL? E bine cu 2 argumente de 3 lei sa zici ca cineva manipuleaza,dar e bine si cu LOGICA elementara. De ce toate celelalte PUPAU un 3 litere sistemul betivului chior iar Antena 3 demasca toate JAFURILE scursurilor din PDL? Vreau doar sa imi raspundeti la intrebarea cu filmuletele!

[ Edited Tue Feb 23 2016, 02:05PM ]


Back to top
admin
Tue Feb 23 2016, 03:25PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Pentru că nu aveau filmulețele?
Pentru că filmulețele au fost trimise la Antena 3 și nu la alte televiziuni?
Pentru că în presă există conceptul de "exclusivitate"?

Ca exemplu: cred că ProTV-ul nu poate fi acuzat nici într-un caz de "băsism", ba din contră! Și nici la ei n-a apărut în prima fază. De ce? Fix pentru motivele enumerate mai sus.
Că pe urmă, filmulețele au fost difuzate pe toate posturile TV, inclusiv pe posturile "băsiste" și s-au dezbătut și re-dezbătut subiectele pe toate posturile.

Era greu să gândești înainte să-ți deschizi gura?

---------------------------

Btw, ăsta este argumentul tău suprem contra evidenței care reiese cât se poate de clar din filmulețele postate de mine?



[ Edited Tue Feb 23 2016, 03:39PM ]


Back to top
OzzY
Tue Feb 23 2016, 03:45PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Eu gandesc,doar ca nu cum vrei dumneata! FAMILIA ANGHEL (BERCEA) S-AU DUS CU FILMULETELE LA 2 TELEVIZIUNI SA LE DIFUZEZE ,a 3-a fiind ANTENA 3!!! . B1 si Realitatea sunt cele doua,daca nu ma insel. PRO TV este un post generalist,nu un post de stiri! Pe Pro TV te uiti la Las Fierbinti, Ghiorlanii au Talent,Vocea Romaniei,etc. Nu intru in detalii privind Protv-ul si "manariile" din spatele MediaPro.

[ Edited Tue Feb 23 2016, 03:46PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set nou Korg complet Alexandru Soare Posted by sidoniap on 11 Jun : 13:11
mare porcarie de set, s-a blocat clapa cu el !!!!!!!!!!!!!


[download] Tutoriale Voci Yamaha Posted by Mihai13 on 10 Jun : 13:24
Salut,Maine sper sa pun setul de manele cerut pt S-670Desigur se va putea incarca la toate pana la Genos 2.Cat despre Loop pe cat posibil eu evit sa-l folosesc.Desigur la anumite i [more ...]


[download] Set nou Korg complet Alexandru Soare Posted by enesg800 on 09 Jun : 21:47
Pentru ce clapa este ?


[download] Tutoriale Voci Yamaha Posted by unaidiu on 07 Jun : 15:35
Multumesc Mihai13 !!!Abia acum ma apuc sa invat din tutorialele astea cu '' Awave Studio '' .Nu stiu de ce dar imi place mult sa folosesc doar '' Extreme Sample Converter ''De cura [more ...]


[download] TutorialUVNtoPPFv2 Posted by unaidiu on 05 Jun : 14:00
Multumim Mihai13 !!!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap