Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ne-am luat ţara înapoi?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Tue Feb 23 2016, 03:51PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Dacă tot ai simțit nevoia să răspunzi pe marginea filmulețelor publicate anterior, atunci de ce ... nu ai un răspuns?
Ori să înțelegem că ești perfect de acord cu ce spune Antena 3 / Mihai Gâdea și după părerea ta, nu s-a întâmplat nimic în 2007, a fost doar o știre inventată de Realitatea TV???

[ Edited Tue Feb 23 2016, 10:35PM ]


Back to top
OzzY
Tue Feb 23 2016, 04:04PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Cand o sa imi raspundeti la intrebarea mea atunci o sa va raspund si eu.

Back to top
admin
Tue Feb 23 2016, 04:11PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Încep să mă îndoiesc serios de luciditatea ta (ca să nu zic de inteligență). Eu ți-am răspuns imediat ...

În schimb, ăsta:

OzzY a scris ...

Cand o sa imi raspundeti la intrebarea mea atunci o sa va raspund si eu.

... este răspunsul unui om care știe că nu are un răspuns plauzibil.


Back to top
ciury
Tue Feb 23 2016, 05:01PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
in afara de DIGI24 in rest toate sunt politizate ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
sarac.lipit
Tue Feb 23 2016, 06:35PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Heheeh
Încã n-ați realizat ce-i în "media" independentã?
Toate televiziunile sunt împotriva sistemului
Pînã la algeri. atunci toate "uitã" efectiv rahatul mîncat 3ani jumate, se unesc frumușel și automat "cel bun" va fi ales
"Lupta" se reia dup'aia 3 ani jumate.
Dau un singur exemplu... Alcoolicu... Acu' iar e bãjet de bãjet...meritã a fi ales...
Hahaha...exact ca la proști... S-au gãtat politicenii...

[ Edited Tue Feb 23 2016, 06:38PM ]


Back to top
admin
Tue Feb 23 2016, 09:20PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Se precipită lucrurile la Antena 3 ...

1) - Ieri, șefa de vânzări TV a Intact, Monica Stoicescu, a fost pusă pe liber.
Pentru că vânzările au căzut în cap.
Pentru că agențiile de publicitate și-au dat seama cam care este targetul emisiunilor Antena 3 (citez): oameni fără putere de cumpărare și deștepți ca lemnul. Viața-i dură, agențiile de publicitate vor oameni capabili să cumpere produsele clienților pentru care fac reclamă. Iar cine mai cumpăra publicitate, negociază la sânge și nu mai dau bani mulți pe reclamă ...
Cu alte cuvinte, Antena 3 și-a cam dat cu stângu' în dreptu', cu geniala lor idee de a chema oamenii în stradă.

Sursa: LINK: Click aici !

2) - Varanul le-a scăzut salariile celor de la Antena 3!
Pentru că, el încă este în pușcărie, iar cei de la Antena 3 nu și-au dat suficient silința să-l scoată cumva;

Micea Badea: - Băăăăăă, bagă băăăă, dă-i cu rahat, nu sta țeapăn!!!

https://lh3.googleusercontent.com/-annCar1peag/Vsy8t0CnHeI/AAAAAAAAafk/-ZynVqh8pgU/s600-Ic42/badea-ciuvica.gif

Sursa: LINK: Click aici !

Și pentru că, evident, nu mai vin atâția bani din publicitate. De ce? Printre altele, vezi punctul 1.
LINK: Click aici !

3) - Laura Codruta Kovesi a dat in judecata Antena 3, pe Mihai Gadea si alti patru jurnalisti si analisti.

Și se judecă ... Drept urmare, nu-i de mirare că cei de la Antena 3 n-o suportă pe șefa DNA.

Citez:

Seful Directiei Nationale Anticoruptie, Laura Codruta Kovesi, a dat in judecata postul Antena 3, ca persoana juridica, dar si persoanele fizice Mihai Gadea (directorul Antena 3), Mugur Ciuvica, Radu Tudor, Razvan Savaliuc si Bianca Nae, si cere daune de 1 milion de lei si plata cheltuielilor de judecata in solidar.

Kovesi a luat aceasta decizia in urma unei emisiuni difuzate la sfarsitul saptamanii trecute de postul Antena 3, in cadrul careia s-au facut mai multe afirmatii neadevarate la adresa sa, afirmatii legate de o presupusa suma de bani primita de la familia lui Sandu Anghel, zis Bercea Mondial, precum si afirmatii legate de viata personala.

Sefa DNA a anuntat la Digi 24 ca, daca va castiga procesul, va folosi banii "in scopuri umanitare si caritabile".

...

Chem în judecată:
pârâta persoană juridică: S.C. ANTENA 3 S.A. –
pârâţii persoane fizice : Gâdea Mihai, Ciuvică Mugur, Nae Bianca, Tudor Radu, Savaliuc Răzvan pentru ca prin hotărârea ce o veţi pronunţa să dispuneţi:
obligarea pârâţilor la plata în solidar, a sumei de 1.000.000 lei reprezentând prejudiciul creat;
obligarea pârâţilor la plata în solidar a cheltuielilor de judecată.
În fapt, în cadrul emisiunii difuzată de postul Antena 3 în data de 19.06.2014, ora 21:30: Sinteza Zilei, Realizator: Mihai Gâdea.
Invitaţi: Bianca Nae, şeful departamentului de investigaţii Antena 3; Radu Tudor, jurnalist; Mugur Ciuvică, Savaliuc Răzvan precum şi alţi invitaţi,
au fost prezentate mai multe fapte şi au fost făcute afirmaţii mincinoase care au creat reclamantei un grav prejudiciu de imagine şi au adus o gravă atingere demnităţii umane.

...

Pe parcursul întregii emisiuni a fost prezentat un material în întregime mincinos, aşa încât reiese cu certitudine că persoana juridică S.C. ANTENA 3 S.A este titularul dreptului în raportul juridic dedus judecății alături de pârâţii, persoane fizice care au făcut afirmaţiile mincinoase şi defăimătoare.

...

Sursa: LINK: Click aici !

Cei de la Antena 3, prevăd că vor avea un viitor luminos ... După ani de zile de împroșcat cu rahat, să vedem ce post de televiziune o să-i mai angajeze și pe ce funcții !?

[ Edited Tue Feb 23 2016, 10:08PM ]


Back to top
sarac.lipit
Tue Feb 23 2016, 10:08PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
da, este un teatru bun. Chiar spectaculos...dacă urmărim calibrul actorilor...
eu sunt curios ...ce legi se dau pe bandă rulantă în scurt...acu' cît e apa tulbure şi tăt prostu'i ocupat cu hantena...

uite că-mi răsound singur
nu vom afla... că nimeni nu mai e interesat ce golănii fac ăştia numiţi...
era un post de mai scotea la lumină cîte ceva... dar e bine să fie închis, ce atîta stres cu hoţiile guvernamentale? FRAIRU' SĂ MUNCEASCĂ ŞI SĂ PLĂTEASCĂ!!! taxe la taxe pe lîngă taxe în taxe.

[ Edited Tue Feb 23 2016, 10:11PM ]


Back to top
admin
Tue Feb 23 2016, 10:13PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
sarac.lipit a scris ...

eu sunt curios ...ce legi se dau pe bandă rulantă în scurt...acu' cît e apa tulbure şi tăt prostu'i ocupat cu hantena...


S-au dat deja și n-a băgat nimeni de seamă, evident ...

1). - I-au scăpat de DNA pe cei doi penali: Mădălin Voicu de la PSD și pe fratele lor de cruce, Nicolae Păun, președintele Partidei Romilor.

https://lh3.googleusercontent.com/-A8ge9fghhJY/Vsy_5bj0bEI/AAAAAAAAafw/62t3RR8_3cU/s529-Ic42/nicolae-paun-madalin-voicu.jpg

Nicolae Păun, deputat în Parlamentul României (citat din interceptări):

După ce ies din puşcărie, bag cuţitul în procurori şi mă piş pe ei!

Sursa: LINK: Click aici !

Deci, să ne înțelegem: omul ăsta, este deputat în Parlamentul României, da?

2.) - Legea cu darea în plată se retrage. Băncile trebuie să facă bani pe spatele fraierilor ...

3.)
- Liviu Dragnea o pune din nou de cenzură pe Facebook și pe internet în general. Vrea să fie sigur că presa și internetul nu mai pot scrie nimic rău despre ei, ca să poată fura în liniște ...

[ Edited Tue Feb 23 2016, 10:29PM ]


Back to top
sarac.lipit
Tue Feb 23 2016, 11:47PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
perfect
şi media aia ''bună'' ...unde-i????
că hantena e rea... zic şi hamerichanii... că aşa-i în colonii...vine borţosu' dă peste hocean şi urecheşte...p'aci...
deci
cine mai infiormează tăntălăii(ăia de merg la ştampilat) de hoţiile mici... că nu-i aşa... suntem pe primu' loc la hantichoruption...guvernamental-parlamentare?

[ Edited Tue Feb 23 2016, 11:53PM ]


Back to top
admin
Wed Feb 24 2016, 12:03AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
sarac.lipit a scris ...

perfect
şi media aia ''bună'' ... unde-i????
că hantena e rea... zic şi hamerichanii...


Păi eu de unde crezi că știu? Din media aia "bună" ...
Dar cine se uită numai la Antene, evident că n-are de unde să știe.... pentru că pe Antene se discută cu totul altceva, ăia sunt ocupați să-l înjure pe Băsescu, nu-și pierd ăia vremea cu știri din astea plictisitoare ...


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] balkan-world-samples-vol-2-for-korg-krome Posted by unaidiu on 23 May : 19:28
Multumim cyphDe unde provine totusi '' Kitara Babanu *KH* '' ???Tare mult mi-as dori sa imi fac cumva o chitara asemanatoare pentru o orga Yamaha ... Multumesc anticipat !!!


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap