Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Set Marius Talent 2016
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
cantlaclapa
Sat Apr 02 2016, 12:35PM

Registered Member #10487
Joined: Thu Oct 13 2011, 08:22AM
Posts: 932
~uite unde se ajunge daca cineva i-si spune o opinie legata de un ""set""
sa inteleg ca nu mai are omul voie sa-si exprime opinia ?
adica pe scurt cineva pune un set demo sa ascultam si noi trebuie sa tacem cuminti sa nu spunem daca nu ne place ceva? asta de cand?
suntem obligati sa ne placa orice? de ce sariti asa in capul omului? stati jos in banca voastra cuminti nu sariti bisericutele sus ca nu mai tine ! cei 2 Marius si Ciocoi si Edy? atat? credeti voi ca acesti domni sunt cei mai buni? f bine e parerea voastra dar nu ne obligati si pe restu sa fim aplaudacii lor chiar daca nu avem aceeasi parere ! sa nu fiu inteles gresit eu nu am nimic cu oamenii aia si chiar respect munca lor asa cum e buna sau rea inseamna oricaum munca si nici pretul nu ma intereseaza deloc pt ca fiecare i-si apreciaza munca lui cum stie mai bine la fel cum nu am nici o prietenie cu Andronescu si nu am interes sa-i tin parte dar nu sariti asa fratilor in haita pe un om si nu ajungeti la discutii de astea mascate ca sa va faceti reclama ascunsa si sa castigati suprematii !!! asa cum procedati voi sa stiti ca tot numai pe incepatori o sa-i impresionati! macar Andronescu in toti acesti ani a mai dat cate un ton cate un style si ce e mai important a facut o gramada de tutoriale ca sa stim cei care eram interesati ce inseamna tehnologia korg !!! de la restu nu prea am auzit asa ceva!!!! de ce? aveti demnitate macar si recunoasteti faptul ca de la pa 1 incoace el a fost cel care a dat de gandit majoritatii lautarilor sa foloseasca clape korg ! eu unu recunosc si mai stiu ca pe vremea aceea majoritatea cantau cu roland,yamaha,kaway...etc vorbiti de care e mai bun muzicant? stati cuminti si la capitolul asta pt ca niciodata nu se stie de unde sare iepurele!! toata stima pt baietii astia canta nu bine foarte bine bravo lor talentati foc si de viitor dar nu faceti clasamente de astea de 2 lei pt ca riscati ! inca odata spun nu am nimic cu oamenii aia dar nici nu pot sa stau pasiv sa citesc cum sariti in haita pe altu care sincer nu mi-e prieten am avut si eu ceva meciuri cu el candva dar ma si ajutat cu sfaturi pe care nici un alt om nu a stiut sa mi le dea!!! atentie marita a aparut pa 4 x de la korg dar fac pariu ca la ora asta mai sunt lucruri legate de pa 1 pa 2 pa 800 pa 300 pa 600 pa 900 pa 3 x pe care nu le cunoasteti!!!
sanatate maxima tuturor spor la cantari si la munca si la vandut seturi ! si va astept la o palinca galbena de prune in ardeal ! restu e cancan pt cine urmareste asa ceva!

Back to top
albundy
Sat Apr 02 2016, 01:12PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Nu zic ca nu-s multi buni . poate m-am exprimat greșit .dar tonuri si style-uri sigur ar vrea lumea de la băieții ăștia . si sigur va spun ca ei nu au fost școliți în taină korg de AD . fiecare munca trebui răsplătită e corect dar Andronescu nu suporta concurenta. Indiferent de brand . alții ca el nu mai pot fi . acum a dat cu albanezii dar a uitat că și el avea ceva de amza prin seturi . AmzaAD . nu mai stiu exact ca nu prea m-au interesat seturile alea . aici nu vorbim despre un ton sau un ritm dat, vorbim despre seturi. Si aici sunt destui care și-au făcut seturile lor cum a vrut fiecare si de unde a putut . fiecare cântă ce vrea si cum vrea . dar mai ales cu ce vrea.

[ Edited Sat Apr 02 2016, 01:17PM ]


Back to top
Serghei92
Sat Apr 02 2016, 01:14PM

Registered Member #12541
Joined: Fri Mar 01 2013, 02:50PM
Posts: 711
Am stat și am mai vizionat o dată setul. Cred că e puțin 500 euro. Dacă stai si analizezi...atâtea style.urî...din atâtea seturi cu valoare....nu mai mult, dar dacă adaugi câte 50% din valoarea fiecărui Set care a contribuit la acest set ZEBRA ROSIE , cred că ajunge mult mai scump. Pun pariu că găsim și AD pe.acolo ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ) . nu sunt posesor de asemenea style.urî, nici nu voi fi. Ca doar nu m.oi muta in București din Moldova, unde suntem cei mai mari bețivi. Aici se bea, acolo se înjură...mai bine aici. Dar vorba colegului...mie nu.mi place ce aud acolo. Și gratis daca mi.l da, nu am ce face cu setul. Și nu numai acesta...dar făcând o comparație cu alte seturi care mai sunt pe youtube, acest set nu e cu nimic mai sus fata de restul seturilor. Știți ce mi.e plăcut în schimb? Look.ul la clapă...portocala...vorbă aia, as rupe cu dinții de ea. Eu as fi colorat.o cu un verde de ăla gălbui deschis...de.ți ia ochii. Și fosforescent ...ca să de.a bine la lumina albastra...

Back to top
albundy
Sat Apr 02 2016, 01:24PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Si ad a luat manele de la Marius pentru setul de pa3x așa că sunt chit. Când a apărut setul lui viorel de la Bârlad imediat a fost pus de Andronescu ca semn de bunăvoință si mărinimie . sa vedeți că a dat . a dat un set mai bun decât ale lui după părerea mea și a multora . viorel de la Bârlad este un băiat foarte bun si nu e școlit în taină korg de profesori universitar doctor docent AD. Atat ca nu a suportat ca alt set să sune mai bine la folclor decât al lui. Si la dat gratis .

Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 02 2016, 01:43PM
Guest
albundy a scris ...

Nu zic ca nu-s multi buni . poate m-am exprimat greșit .dar tonuri si style-uri sigur ar vrea lumea de la băieții ăștia . si sigur va spun ca ei nu au fost școliți în taină korg de AD . fiecare munca trebui răsplătită e corect dar Andronescu nu suporta concurenta. Indiferent de brand . alții ca el nu mai pot fi . acum a dat cu albanezii dar a uitat că și el avea ceva de amza prin seturi . AmzaAD . nu mai stiu exact ca nu prea m-au interesat seturile alea . aici nu vorbim despre un ton sau un ritm dat, vorbim despre seturi. Si aici sunt destui care și-au făcut seturile lor cum a vrut fiecare si de unde a putut . fiecare cântă ce vrea si cum vrea . dar mai ales cu ce vrea.


Pai aici ai dreptate, baieti nu sunt "scoliti" in tainele AD, poate de aia sunt seturile lor asa de imprastiate si tonurile dezacordate, erori cat inghite etc!
Cand eu cantam cu Amza in Romania nici nu se auzisera de el si Da, am denumit multe din synthuri cu numele lui pentru ca am fost primul care a facut tonuri ca Amza, incepand cu Pa1xPro si sa-ti mai spun ceva, tonurile de Synth sunt cel mai usor de facut dar trebuie sa cunosti sinteza de sunet!
Zici ca nu-mi place concurenta?!?!....te inseli amarnic! Eu imi doresc aste de multi ani si nu e vina mea ca nu am!
Cand am sa vad SET_uri fara nimic in el de la AD, abia atunci incep sa ma linistesc!
Eu am spus doar atat despre acest SET;
1. Cand te consideri profesionist nu canti transpus, asa cum se vede clar in filmare.
2. Nu poti conditiona eventualii cumparatori sa cante doar din gama FA, ca sa beneficiezi de acea returnela de vioara...aici daca stia sa umble cu un Pa4x, pute sa-si faca KMP cu acea returnela din toate tonurile si uite ca sa va ajut, acordajul se facea cu Melodyne Studio 4!
3. Am mai spus ca la folclor suna varza, ceea ce e parerea mea personal dar se pare ca nu va plac comentariile constructive a celor care mai aud ce trebuie!
Ascultam Style-urile de Ardeal, pai aici Sergiu e cel mai in masura sa-si dea cu parerea si alti baieti din Ardeal, la fel si Banatul si Moldova ca Dobrogea nu exista, nici Oltenia!
Manelele nu ma intereseaza pentru ca maine apar altele oricum... si sunt ultimele... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Spuneai de Urmatorul set AD?!?!
Uite esti primul care aflii; toate tonurile sunt noi, toate Styleurile sunt noi si 200(complete) la numar din care 100 sunt de folclor 60 de muzica usoara incluzand Etno si 40 jazz, valsuri(inclusiv boston), tangouri etc, Percutii aproape toate banckurile User, organizate in SET List si SongBook, preseturi de Vocalist si MaxX Audio(plus EQ) pretul sper sa fie undeva la o suta de euro la magazin!
Cand il termin, o sa fac si prezentare ca de obicei...conditia sa pot sa encodez toate materialele.
Sanatate.

Back to top
Robert Craciun
Sat Apr 02 2016, 01:52PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
si in final care este marea concluzie? spuneti si voi, ca eu unul citesc si nu imi vine sa cred unde se poate ajunge de la reclama asta mascata...cam asa se intampla si in politica in ziua de astazi! Parerea mea este sa uitam divergentele astea si sa fim mai ingaduitori unii cu ceilalti, mai ales acum in postul Pastelui...numai bine tuturor!

Back to top
Serghei92
Sat Apr 02 2016, 02:00PM

Registered Member #12541
Joined: Fri Mar 01 2013, 02:50PM
Posts: 711
Subiectul si scopul e asta: Nou Set 2016 marca Marius la numai 500 eurași ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif ))

Back to top
Serghei92
Sat Apr 02 2016, 02:01PM

Registered Member #12541
Joined: Fri Mar 01 2013, 02:50PM
Posts: 711
Și reply.urile trebuiau să fie: "moamă, ce fain! Doar 500 euro? :o"

Back to top
Robert Craciun
Sat Apr 02 2016, 02:05PM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
si la piata sunt rosii sau castraveti cu 12 Ron la o taraba iar la alta taraba gasesti cu 4,5 Ron...ideea ar fi ca se gasesc cumparatori si la o taraba si la cealalta!

Back to top
gabi3213
Sat Apr 02 2016, 02:09PM
Registered Member #2854
Joined: Mon Nov 03 2008, 07:26PM
Posts: 668
ceva programe pt microfoane nu scoate nimeni?sa-mi acordeze si mie un pic vocea ca sperii si cainii cand ma apuc sa cant

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap