Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Set Marius Talent 2016
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
Devylxxx
Sat Apr 02 2016, 07:56AM

Registered Member #782
Joined: Tue Aug 12 2008, 12:48AM
Posts: 173
Eu unul nu,mi pot explica cum de sunt unii care ar calca pe cadavre ca sa denigreze un om , un om care a facut totusi ceva bun si util pentru aranjoarele Korg Pa!
Ca nu or fi scrise 4 fill,uri, 3, Endings sau Intro, nu comentez asa ceva, vreau doar sa zic, ca singurele tonuri fara dezacordaj, fara ca sa bruieze, scartaie, si aici ma refer strict la KSF-uri pe fiecare nota in parte,sunt cele ale domnului Andronescu! Eu nu cant populara, manele, doar muzica pop, jazz, r&b, rock&roll si folosesc de ex A.Piano din set, bass,urile electrice foarte bune, synt,urile semplate de pe Kronos etc, deci nu vorbesc in necunostinta de cauza! Este loc pentru oricine, dar trebuie sa acceptam si o critica daca vine din partea unui om care stie ce spune si dovedeste asta prin fapte, ca asa de cules tonuri, style,uri facem toti, de realizat insa,calitativ, mai putin! Trebuie doar putin respect, acceptul de critica si putem vinde set,urile si cu 1000 euro ca nu asta,i baiul dar critica ar trebui sa construiasca acolo unde sunt lipsuri,nu sa ne iritam si sa ne aratam coltii virtual aici! Toate cele bune si spor la studiat oricat de *profy * am fi sau ne-am crede!

Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 02 2016, 10:11AM
Guest
MariusG a scris ...

Mai nenicule cui ii dai tu lectii?si stai linistit ca si eu tot GAGIU sunt!la joale nu ai cum sa ne dai pt ca nu jucam fotbal!iar ca sa iti dau un argument solid la ceea ce am spus in legatura cu hora aceea hai sa analizam putin!
DE CE HORA AIA SUNA BINE SI CELELALTE SUNT VARZA?aaaa probabil pt ca e facuta de un muzicant desavarsit!seamana mult cu stilul lu MARIKANU de a acompania!!!oupssss!
2.eu unu daca as fi fost in locul dvs macar din respect pt cum canta baiatul ala cu mana nu mai vorbeam!!!conteaza ca e transpus -2, -5, -159999?cred ca nu!(tie de ex poti sa transpui cat vrei ca nu o sa canti la fel nici odata)!asta e!poate ai avut tu noroc sa dai de cine trebuie ca sa faci banii aia!dar nu se stie pana cand!oamenii avanseaza si canta bine!
ps:stai linistit ca in momentul in care ai scos hora lautari altii cantau de mult cu formulele alea!cel putin eu le aveam de ceva vreme!dar nu stiu ca ce te contrazici!



Imi place ca ai inceput cu "Mai nenicule", e si asta o forma de respect!
Acum sa dezbatem cinstit...
Asculta-te cum cantai inainte sa scot eu Hora Lautari si ai sa realizezi singur!
Nu e vina mea ca esti limitat la fel ca multi altii de la Bucuresti care aveti impresia ca voi dominati Romania! Traiesti intr-o lume mica si limitata!
Uite, a venit o Mare Orchestra din Basarabia Romaneasca Lautarii din Chisinau si va bagat in umbra timpului pe veci.
Acesta Orchestra acompaniaza la cel mai inalt nivel, orice solist vocal sau solist instrumentist, pe cand varfurile instrumentistilor Bucuresteni(majoritatea parveniti in Bucuresti) cand ii pui la gramada se lovesc orgoliile intre ele de iese varza calita...asculta si tu lautari mari din bucuresti cum acompaniaza solisti din alte zone folclorice, dezastru! Acum sunt Orchestre bune in Oltenia,Ardeal sau Banat pentru ca au luat exemplui de la Maestrul Botgros dar ,daca si acum dupa 25-26 de ani punem orice orchestra la intrecere cu Lautarii de la Chisinau, toti ceilalti se pitesc, te asigur si asta doar pentru profesionalismul si disciplina muzicala care o au!
Sa canti cu Style-urile mele, ai nevoie de cultura muzicala si de o mare experienta in domeniu, doar asa intelegi ce e acolo, altfel "ce e mai bun ca tine" ti se pare neutil, aici e vina ta nu a mea! Cum se face ca Paul Stanga,Petrica Andrei sau Ciprian Cornita plus multi alti mari instrumentisti canta cu Styleurile mele?!?! Nu cumva acesti muzicanti perfectionisti, au inteles ce am facut eu acolo?!?!
Raca-Raca ca la nunta faceam acum 30 de ani copilas pe Technics, pe Roland pe Yamaha fara semplere!!
Experienta o capeti cand canti cu tobosar, cu basist, cu suflatori si sa-ti mai spun ceva ca sa stii; Eu am cantat 7 ani in Orchestra de folclor si Jazz...sau ce credeai ca m-am nascut invatat?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Nu am indemnat pe nimeni niciodata sa-mi cumpare seturile, cum faceti voi!
Voi astia de la Bucuresti cantati bine doar ce stapaniti, adica stilul vostru lautaresc si ala noroc ca v-a da [*****] de studiu Ionica, in rest e chiveci de legume!
Cand abordati alte zone, sunteti vai si amar...de asta v-am facut LIMITATI si sa vedem pe unde scoateti camasa peste 5-6 ani ca maneaua deja se canta doar in cercurile de interlopi si curand o sa-i bage la racoare pe toti! Cand ma uit si eu prin seturile voastre unde scrie 'Muzica usoara" ma bufneste rasul, chiar imi e mila de voi!
Iti mai spun ceva si cu asta inchei comentarile in acest Thread;
Niciodata nu o sa puteti schimba FOLCLORUL AUTENTIC ROMANESC cu muzica Albaneza si aia cantata prost, de aia nu o sa auzi la mine o melodie de folclor cantata cu Synturi de albanezi...acum intelegi de ce nu poti canta cu Style-urile mele?!?!? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Ar trebui sa respecti FOLCLORUL daca esti gagiu...


[ Edited Sat Apr 02 2016, 10:24AM ]


Back to top
albundy
Sat Apr 02 2016, 10:22AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Dai aproape 4000 de euro pe o clapa ,vrei sa iti sune bine si nu-ti convine ca omul isi vinde setul cu 500 de euro? Omul a facut set , e terminat, cine vrea sa il aibe bine, cine nu ,iarasi bine .Nu baga mana in buzunar nimanui dar nici sa dea munca lui degeaba si sa o vanda altii .Oricum in Romania ,lumea canta cu seturile baietilor astora tineri .Eu chiar nu cunosc pe nimeni care sa cante cu set AD. Toti care au clape korg mi-au zis ce sa faca cu setul ala ca nu le place .Cui ii place ,ii place . Nu inteleg de ce pe AD il dereanjeaza ca baiatul si-a facut clapa dupa placul lui . Baiatul asta nu ti-a zis nimic cand tu puneai icoane pe clapa sau la prezentarea lu pa300 te afisai cu tricolorul pe fundal . Cum se va numi setul tau ,Diamantul Fomist korg pa4x.set? Faza aia cu icoana si cu tricolorul e demna de cocalari. Tu singur ai spus mai acum ceva vreme ca seturile tale se adreseaza incepatorilor. Hai sa-ti arat ceva AD care o sa-ti schimbe viziunea despre super setul tau . Ia fi atent aici ,pana si setul lui Tudorica are mai multe download-uri decat pretioasele tale seturi . Asa ca nu mai vorbi aiurea despre alte seturi ca lumea pe-alea le vrea.






Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 02 2016, 10:29AM
Guest
albundy a scris ...

...pana si setul lui Tudorica are mai multe download-uri decat pretioasele tale seturi . Asa ca nu mai vorbi aiurea despre alte seturi ca lumea pe-alea le vrea.





Oho ti-a iesit un porumbel din gura! hahahahaha
SETURILE mele se vand din vitrina in magazine respectate, si nu pe site-uri sau radio-shantz, iar pentru asta sunt mandru!
Am dominat destui ani si Download-ul stai linistit, macar sa faca toti ce am facut eu!
Chiar m-ai distrat cu asta!!!!
Inseamna ca am gandit bine cand am facut acest SET AD&MC, pentru ca am stiut ca sunt zeci de mii de incepatori, sunt zeci de mii de instrumentisti mediocrii...daca o mie din fiecare categorie, imi cumpara Setul, eu sunt multumit...si asa a fost.
Faceti si voi la fel...care e problema?


[ Edited Sat Apr 02 2016, 10:33AM ]


Back to top
albundy
Sat Apr 02 2016, 10:37AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Daniel_AD a scris ...

albundy a scris ...

...pana si setul lui Tudorica are mai multe download-uri decat pretioasele tale seturi . Asa ca nu mai vorbi aiurea despre alte seturi ca lumea pe-alea le vrea.





Oho ti-a iesit un porumbel din gura! hahahahaha
SETURILE mele se vand din vitrina in magazine respectate, si nu pe site-uri sau radio-shantz, iar pentru asta sunt mandru!
Am dominat destui ani si Download-ul stai linistit, macar sa faca toti ce am facut eu!
Chiar m-ai distrat cu asta!!!!
Inseamna ca am gandit bine cand am facut acest SET AD&MC, pentru ca am stiut ca sunt zeci de mii de incepatori, sunt zeci de mii de instrumentisti mediocrii...daca o mie din fiecare categorie, imi cumpara Setul, eu sunt multumit...si asa a fost.
Faceti si voi la fel...care e problema?


De-asta esti Zeul Incepatorilor.
LINK: Click aici !
Vorbesti despre Paul Stanga dar nu spui ca si-a luat bani de la korg pt ca si-a pus imaginea pe firma . Sau o facea gratis ca si la nunti se duce sa cante gratis doar pt ca ii place sa cante ?
Hai sa fim seriosi, totul este reclama .Nu e nimic altceva .
Poti sa vinzi linistit dublu seturilor de le-ai vandt pana acum . Marius Gerea si Marius Talent sunt 2 nume de viitor dar si de prezent.


[ Edited Sat Apr 02 2016, 10:45AM ]


Back to top
gigiflo
Sat Apr 02 2016, 10:45AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Indiferent de parerea voastra, mai mult sau mai putin specializata, eu astept setul de Pa4x din partea d-lui AD.
Poate vedem si noi si ne convingem astfel de potentialul acestei clape. Eu chiar cred ca deocamdata, AD stie cel mai bine acest potential. Nu inteleg de ce pana acum nu ni l-a aratat macar asa, ca sa visam frumos...
As vrea sa existe cu adevarat!

Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 02 2016, 10:45AM
Guest
albundy a scris ...

De-asta esti Zeul Incepatorilor.


Ehe, aici e alta poveste, neinteresanta!
Multi o vinde si pe masa pentru o jumate de ton, iar teoria conspiratiei e veche!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Eu ma consider un om normal, un muzicant normal...restul sunt exagerari care nu au treaba cu mine dar, lumea e libera sa spuna ce vrea si repet; Faptele vorbesc.

Back to top
albundy
Sat Apr 02 2016, 10:46AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
gigiflo a scris ...

Indiferent de parerea voastra, mai mult sau mai putin specializata, eu astept setul de Pa4x din partea d-lui AD.
Poate vedem si noi si ne convingem astfel de potentialul acestei clape. Eu chiar cred ca deocamdata, AD stie cel mai bine acest potential. Nu inteleg de ce pana acum nu ni l-a aratat macar asa, ca sa visam frumos...
As vrea sa existe cu adevarat!

Mai zi o data sa te auda si Zeul ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Daniel_AD a scris ...

albundy a scris ...

De-asta esti Zeul Incepatorilor.


Ehe, aici e alta poveste, neinteresanta!
Multi o vinde si pe masa pentru o jumate de ton, iar teoria conspiratiei e veche!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Eu ma consider un om normal, un muzicant normal...restul sunt exagerari care nu au treaba cu mine dar, lumea e libera sa spuna ce vrea si repet; Faptele vorbesc.



Banii astia nu iti cumpara respectul sa stii. Stii cine sunt respectati in Romania? Pe langa cei 2 Marius ,mai este unul Ciocoi si unul Edy .

[ Edited Sat Apr 02 2016, 10:51AM ]


Back to top
gigiflo
Sat Apr 02 2016, 11:11AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Fara suparare, dar aici, intre oameni, respectati sunt cei care respecta!
Nu conteaza "cat de lung ai parul", daca uiti la un moment dat ca inainte de toate, te-ai nascut om, esti om si cand "vine o zi", tot ceea ce oamenilor li se intampla, ti se va intampla si tie, indiferent de numele care ti s-a dat.
Asa ca, dragi colegi, fiti OAMENI!

Back to top
albundy
Sat Apr 02 2016, 11:43AM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Ti se pare. Cand e vorba de bani ,nu mai conteaza respectul . Acum e vorba de diamante care fac bani . Eu as vrea sa vad ca si AD isi pune setul cand il va termina tot la 500 de euro . Deja multi vand pe olx la preturi foarte mici seturile alea encodate care le-au luat . 300 ron eu zic ca este un pret foarte mic . Si culmea nu se cumpara . As vrea sa vad cati mai cumpara cu 500 de euro seturi care acum nu se vand cu 300 ron. Iti spun eu de pe acum ce o sa contina mirificul set . O sa fie ala de pa3x modificat cum trebuie si poate cateva style-uri si tonuri in plus. O sa fie memorie cacalau ca sa va mai bagati tonuri si style-uri din alte seturi . Si tot dupa seturile baietilor tineri o sa alerge lumea . Asta este respectul cand vine vorba de bani .

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap