Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Promovăm s-au îngropam tinerii?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
mariuspantera
Sun Jul 31 2016, 08:12AM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
Tineretea asta!!!!

Back to top
muset
Sun Jul 31 2016, 08:29AM

Registered Member #76
Joined: Wed Jun 04 2008, 08:06PM
Posts: 273
in viata ta sa nu mai faci asta ! adminul are perfecta dreptate !

Back to top
NxSound
Sun Jul 31 2016, 01:53PM

Registered Member #2689
Joined: Wed Oct 29 2008, 04:22PM
Posts: 819
Ai facut bine dar sa nu mai faci ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif si eu Anul trecut am fost invitat la o nunta canta o formatie destul de buna din bucuresti dar fiind bun prieten cu ginerila ma pus el sa cant e cu totul diferit.

Back to top
Seva
Sun Jul 31 2016, 03:17PM
Registered Member #11086
Joined: Tue Jun 12 2012, 11:43AM
Posts: 88
Cand te duci ca invitat danseaza frate si distreaza-te lasa cantatul in seama celor care au fost angajati sa cante.... Daca nu intelegi treaba asta ... slab caracter... sa te duci tu ,,vreau si io sa fac un program '' E mare lucru sa ai simtul ridicolului ... si sa nu iti dai seama ca incurci oamenii aceia care au un program de facut pe care il gandesc si il ,,upgradeaza'' mereu in timpul petrecerii ! Mai vii si tu ,,marea vedeta '' ...,,sa fac si io un program''...

Back to top
albundy
Sun Jul 31 2016, 03:29PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Ești mic si nu înțelegi : poți să fii si ionica minune. Dacă eu nu vreau să cânți pe sculele mele și pe treaba mea luată, nu canti . I-ați treaba ta ,adu-ti scule tale și cântă . Dacă în timp ce canti tu pe clapa mea se arde, ce faci? Ce fac eu? Se ard boxele si statia ,ce fac? Nu îngroapă nimeni tinerii dar vezi tu in ziua de azi tinerii sunt cei mai obraznici si cu harfe pe cap . Vrei sa canti ? I-ați treaba ,scule,baieti si cântă . Până la urmă te-ai dus la nunta cu gând că o să te lase si pe tine băieții să faci un program? sau te distrezi?

[ Edited Sun Jul 31 2016, 03:30PM ]


Back to top
edighegoiu
Sun Jul 31 2016, 05:32PM

Registered Member #15449
Joined: Sun Oct 11 2015, 03:38PM
Posts: 290
O sa fie ultimul raspuns pe care il dau ca vad ca a degenerat mult.
1.I-am rugat frumos nu m-am dus " ba lasa-ma si pe mine sa fac si eu un program"
2.Treaba cu " sa nu ma afirm eu pe muca lor am inteles-o"si intr-un fel cam asa e si cred ca asta este prima cauza.
3.Am spus ca dupa ce le-am cerut voie au luat PAUZA 20 min in care a cantat "casetofonu`" singur.

Pana la urma este alegerea fiecaruia daca te lasa s-au nu

Back to top
admin
Mon Aug 01 2016, 12:09AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Nu a degenerat nimic. Ai pus o întrebare, iar oamenii ţi-au răspuns, fiecare după priceperea sa şi cu cuvintele sale. Iar dacă unele răspunsuri ţi s-au părut poate prea "tăioase", încearcă să înţelegi esenţa din ele, care în fond este aceeaşi indiferent de tonul folosit. Iar ce s-a subliniat de mai multe ori în aceste răspunsuri, sunt chestiuni demne de luat în seamă: simţul ridicolului, bunul simţ şi modestia. Poate că, înainte de muzică, aici ar trebui "lucrat". Un muzician/lăutar care nu le are, poate cunoaşte toată muzica din lume ca "e degeaba" ... Respectul colegilor de breaslă este extrem de important ("lumea muzicii" este o "lume" extrem de "mică", să ştii!), iar acesta se câştigă în timp şi nu se "impune".

[ Edited Mon Aug 01 2016, 12:10AM ]


Back to top
Marian80
Mon Aug 01 2016, 12:35AM
Registered Member #10419
Joined: Sun Sep 25 2011, 09:06AM
Posts: 165
Baieti curajosi care sa vor sa cante se gasesc pe la toate nuntile.Li se pare lor ca sunt mai buni ca formatia si vor sa demonstreze asta tuturor.Lipsa de respect !!! L am lasat pe unul cu vocea o data.Am zis ma la cum a vrut sa cante ori e Dolanescu ori e praf. Si praffff a fost!!!Cand esti tanar nu ti dai seama de unele chestii !!! Ma intreb daca presta Ionica Minune pe scena te mai duceai sal rogi sa faci o piesa sauuuu..... ???

Back to top
ciury
Tue Aug 02 2016, 10:47AM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
Ma fratilor...
1. Baiatul s-a dus ca ii e drag si lui sa cante nu se afirme ci doar sa ca ii e drag sa cante
2. Faptul ca s-a dus nu are legatura cu felul cum canta formatia
3. Daca esti bun si canti lasi si pe altii ca nu iti strici imaginea indiferent cum canta ala, daca esti frustrat nu lasi ca e posibil sa te faca de ras...scurt

Back to top
florian71
Tue Aug 02 2016, 11:42AM

Registered Member #15381
Joined: Wed Sep 02 2015, 10:16AM
Posts: 261
Si daca vine unu de pe strada sa-mi ceara masina sa dea si el o tura, iar eu nu i-o dau inseamna ca sunt frustrat?

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap