Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg Pa4x intre entuziasm si dezamagire! | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Marian80 |
|
||
![]() Registered Member #10419
Joined: 25 Sep 2011Posts: 157 |
gigiflo a scris ... Marian80 a scris ... fantastic a scris ... De ce te mai chinui, baga OS-ul 1.21 De ce sa se chinuie sa bage 1.21 cand a aparut Pa4X_Operating_System_v124 !!!! Mulțumim pentru informație! Eu am OS 121, nu am probleme, dar asa cum am menționat vreau sa mai strâng informația prin compresare... Compreseaza cu incredere!! Chiar daca ai samplere compresate in set,ea o sa ti compreseze ce nu e compresat nu e problema.Si apropo merge si individual.Sincer nu stiam ca merge dar am sunat un bun prieten mult mai experimentat si mi a aratat cum se face.Sound Rec dai la emty acolo sa intri in wavuri si le compresezi pe fiecare in parte.Asta o faci selectand wavul sagetica dreapta write,bifezi compression si verifici sa fie correcte setatrile acolo sfx,bass drum etc si dai ok.Bafta |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Ok. Am înțeles cum se face pe părți, dar exista și o modalitate de compresare în totalitate?
|
||
| Back to top |
|
||
| Marian80 |
|
||
![]() Registered Member #10419
Joined: 25 Sep 2011Posts: 157 |
gigiflo a scris ... Ok. Am înțeles cum se face pe părți, dar exista și o modalitate de compresare în totalitate? Din pacate nu cred ca se poate . Leneaaa asta!!!!! |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Am mai "dat în carti" și am aflat urmatoarele: 1. comprimarea se refera la wav-urile ce formează un ton și poate fi făcută individual sau complet (all sample); 2. o comprimare per total nu este recomandata întrucât la decompresare pot apărea erori; 3. comprimarea nu înseamnă automat o eliberare a spațiului de 50%, mai ales când este făcută per ansamblu; 4. procedura corecta ar fi de a comprima tonul mai întâi și apoi de a-l folosi în style-uri, SMS, Performante, etc.. |
||
| Back to top |
|
||
| Marian80 |
|
||
![]() Registered Member #10419
Joined: 25 Sep 2011Posts: 157 |
gigiflo a scris ... Am mai "dat în carti" și am aflat urmatoarele: 1. comprimarea se refera la wav-urile ce formează un ton și poate fi făcută individual sau complet (all sample); 2. o comprimare per total nu este recomandata întrucât la decompresare pot apărea erori; 3. comprimarea nu înseamnă automat o eliberare a spațiului de 50%, mai ales când este făcută per ansamblu; 4. procedura corecta ar fi de a comprima tonul mai întâi și apoi de a-l folosi în style-uri, SMS, Performante, etc.. Si eu dau in bob si am aflat ca SMS e pe la companiile de telefonie !!! :-))))) |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Nu am "gustat" prea bine gluma, probabil nu am inteles-o în același sens al exprimării, însă mulțumesc pentru ajutor! Și e unul cat se poate de sincer... |
||
| Back to top |
|
||
| myrcyone |
|
||
![]() Registered Member #289
Joined: 08 Jul 2008Posts: 107 |
gigiflo : ai scris SMS si trebuia STS...de-aia nu ai inteles gluma....
|
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
myrcyone a scris ... gigiflo : ai scris SMS si trebuia STS...de-aia nu ai inteles gluma.... Da, asa este. Multumesc tuturor! |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri de Braci uvn
Salut oare nu poti sa imi trimiti astea pe email te rog? nu mai pot descarca de pe site-email-
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.





